وبلاگ

Apple Universal Control چیست و چگونه در دستگاه های شما کار می کند؟

Apple Universal Control

نحوه کار با Apple Universal Control

اپل در WWDC 2021 ویژگی جدیدی را برای مک معرفی کرد. خوب، از نظر فنی، برای iPad نیز هست، اما با به‌روزرسانی MacOS Monterey فعال می‌شود. این برنامه که Apple Universal Control نام دارد، به شما امکان می دهد چندین دستگاه اپل – از جمله iMac، MacBook و iPad – را با یک صفحه کلید و ماوس کنترل کنید. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

Apple Universal Control چیست؟

اپل در حال به روز رسانی سیستم Continuity خود با Universal Control است. این به شما امکان می دهد با یک ماوس و صفحه کلید کار کنید و بین Mac و iPad حرکت کنید تا تجربه ای یکپارچه داشته باشید، بدون نیاز به نصب. می‌توانید محتوا را بین دستگاه‌ها بکشید و رها کنید، با حرکت ماوس روی تمام نمایشگرهای آن‌ها به‌گونه‌ای که انگار به اینترنت متصل شده‌اند.

Apple Universal Control

چه زمانی این ویژگی در دسترس خواهد بود؟

قابلیت Universal Control اپل دوباره به تعویق افتاده است و وب سایت این شرکت اکنون اعلام کرده است که تا زمانی بهار امسال ارائه نخواهد شد.

 Universal Control چگونه کار می کند؟

از آنجایی که Universal Control هنوز در دسترس نیست (اگرچه می‌توانید آن را در نسخه بتا Monterey آزمایش کنید)، همه چیزهایی که در زیر توضیح داده می‌شوند ممکن است تغییر کنند.

بدون نیاز به راه اندازی

اپل کنترل جهانی را در WWDC 2021 به نمایش گذاشت. کریگ فدریگی، معاون مهندسی نرم‌افزار اپل نشان داد که چگونه می‌تواند از کنترل جهانی برای قرار دادن آخرین تصاویر Procreate در iPad خود استفاده کند و سپس به ارائه در MacBook خود برود. تنها کاری که او انجام داد این بود که آی پدش را کنار مکش قرار داد. بدون هیچ تنظیمات دیگری، فدریگی ترک پد مک بوک خود را لمس کرد و مکان نما را به سمت iPad خود حرکت داد و سپس iPad به طور خودکار آن را تشخیص داد. مرتب!

اگرچه اپل گفته است که نیازی به راه اندازی نیست، احتمالاً دستگاه های اپل شما باید در همان Apple ID ثبت شده و در همان شبکه اجرا شوند. همچنین حدس می‌زنیم که قابلیت غیرفعال کردن «کنترل جهانی» نیز در «تنظیمات پیوستگی» مدفون خواهد شد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر به شما اطلاع خواهیم داد.

دستگاه های خود را با یک ترک پد و صفحه کلید کنترل کنید.
در طول ارائه فدریگی، مکان نما مک بوک او به طور کامل از لپ تاپ او به صفحه نمایش آی پد پرید. سپس می تواند از مکان نما برای کنترل تبلت استفاده کند.

او همچنین حرکت مکان نما را بدون زحمت بین دو دستگاه به جلو و عقب نشان داد. دوباره، فقط با استفاده از ترک‌پد مک بوک خود، روی یک سند Procreate روی آی‌پد خود کلیک کرد و بست و به صفحه اصلی iPad خود بازگشت. او حتی بین صفحات اپلیکیشن ها سوایپ می کرد. فدریگی همچنین می توانست آی پد خود را با صفحه کلید داخلی مک بوک کنترل کند. او Spotlight را باز کرد و سپس Notes را تایپ کرد تا آن برنامه باز شود. سپس از تب Command برای بازگشت به Procreate استفاده کرد.

در نهایت، فدریگی نشان داد که چگونه می تواند فایل ها را بین دستگاه ها بکشد و رها کند. او یک نقاشی در Procreate روی پد خود گرفت و در مک خود در یک سخنرانی اصلی قرار گرفت.

Universal Control با بیش از دو دستگاه کار می کند

یکی از جالب‌ترین بخش‌های مربوط به Universal Control این است که می‌توانید از آن با چندین Mac و iPad استفاده کنید – نه فقط دو. در طول ارائه فدریگی، او نشان داد که چگونه Universal Control می‌تواند روی iMac، MacBook و iPad به یکباره کار کند. او با استفاده از صفحه‌کلید مک‌بوک و ترک‌پد، آی‌مک نزدیک خود را کنترل کرد. او همچنین به استفاده از صفحه کلید و ماوس iMac روی آورد. با آن‌ها، او یک تصویر متنی را در Procreate در iPad خود در هر سه دستگاه به Final Cut در iMac خود کشید.

کدام دستگاه های اپل کنترل جهانی را ارائه می دهند؟

وقتی Universal Control در دسترس قرار گرفت، روی هر مکی که قادر به اجرای macOS Monterey و هر iPad که قابلیت اجرای iPadOS 15 را داشته باشد، کار می‌کند.

بدین شکل با کاربرد و چیستی Apple Universal Control آشناشدیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید