وبلاگ

مداد اپل : چیزهایی که برای شروع باید بدانید

مداد اپل

معرفی مداد اپل و ویژگی های آن

(2015)، Apple Pencil توانسته است نظرات تحسین برانگیزی از طرفداران و کارشناسان به دست آورد. و به درستی اینطور است، زیرا قلم دیجیتال زیر کاپوت زیادی دارد که ستایش بالایی را تضمین می کند. اگر تازه وارد اکوسیستم اپل شده اید یا به فکر خرید قلم هستید. ممکن است بخواهید همه چیز را در مورد مداد اپل بدانید و بدانید که آیا می تواند یک مکمل ایده آل برای اسلحه خانه شما باشد یا خیر.

چه چیزی مداد اپل را متفاوت می کند؟

در حالی که ممکن است Apple Pencil طراحی چشم نوازی نداشته باشد، قلم دیجیتالی در بسیاری از جهات برجسته است. اول و مهمتر از همه، این قلم دارای تأخیر نامحسوس است و دقت کامل پیکسلی را ارائه می دهد. عملکرد چشمگیر شیب همراه با حساسیت فشار و پشتیبانی از رد کف دست، آن را در نوع خود بی نظیر کرده است.

Apple Pencil

چه طراحی صاف، یادداشت برداری سریع یا طراحی دقیق یا علامت گذاری ماهرانه اسناد، اپل پنسیل آن را مانند هیچ قلم دیجیتال دیگری در بازار میخکوب می کند.

کدام مدل های آیپد با مداد اپل سازگار هستند؟

در ابتدا، اپل تمایلی به ساخت سایر مدل‌های iPad مانند مدل استاندارد و Air برای پشتیبانی از Apple Pencil نداشت. با این حال، غول فناوری اکنون این قلم را حتی با مدل‌های آی‌پد مقرون‌به‌صرفه مانند آی‌پد نسل ششم سازگار کرده است.

Apple Pencil (نسل اول) با:

iPad Air 3، iPad Mini 5 iPad 6، iPad 7، iPad 8، iPad Pro 12.9 اینچ (نسل اول)، iPad Pro 12.9 اینچ (نسل دوم)، iPad Pro 9.7 اینچ، iPad Pro 10.5 اینچ

Apple Pencil (نسل دوم) با:

آیپد ایر 4، آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم)، آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل چهارم)، آیپد پرو 11 اینچی (نسل اول)، آیپد پرو 11 اینچی (نسل دوم)

تفاوت بین Apple Pencil 1st و 2nd-gen چیست؟

در حالی که Apple Pencil 2 دارای ضلع صاف و طراحی سمباده‌ای است که بافت را بهبود می‌بخشد، Apple Pencil 1 دارای طراحی صاف و گرد است.

برخلاف نسل اول Apple Pencil، Apple Pencil 2 همچنین از حرکات لمسی برای جابجایی بین ابزارهایی که بسیار مفید هستند، پشتیبانی می کند.

مداد اپل اصلی دارای کانکتور لایتنینگ است که آن را قادر می‌سازد به طور ایمن شارژ شود، در حالی که مدل نسل دوم به صورت القایی از طریق آی‌پد پرو شارژ می‌شود.

جدا از مکانیسم های مختلف شارژ، هر دو اپل پنسیل 1 و 2 برای کار یکپارچه با iPad طراحی شده اند. در مورد قیمت، در حالی که نسل اول با قیمت 8495 روپیه در دسترس است، مدل نسل دوم با قیمت 10900 روپیه در حال حاضر در آمازون در دسترس است. نکات مداد نیز به صورت جداگانه موجود است.

مداد اپل

نکاتی برای سفارشی کردن حرکات لمسی Apple Pencil 2

یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه نسل دوم اپل پنسل، حرکات لمسی فوق‌العاده کاربردی است که می‌توانید از آن برای جابه‌جایی بین ابزار طراحی و پاک‌کن در برنامه طراحی استفاده کنید. علاوه بر این، حتی می‌توانید حرکات لمسی را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

برای شروع، برنامه تنظیمات را در iPad Pro با وصل کردن Apple Pencil اجرا کنید. پس از آن، “Apple Pencil” را انتخاب کنید. بعد، حرکات لمسی مورد نظر را انتخاب کنید.

شما عمدتاً سه گزینه برای ژست ضربه زدن دارید: جابه‌جایی بین ابزار فعلی و پاک‌کن، جابه‌جایی بین ابزار فعلی و آخرین استفاده، و نمایش پالت رنگ. قابل ذکر است، همچنین گزینه ای برای غیرفعال کردن ویژگی ضربه زدن در صورتی که آن را مفید نمی دانید وجود دارد.

نحوه شارژ مداد اپل و مشاهده سطح باتری آن

قلم اپل اصلی دارای یک پورت لایتنینگ در انتهای آن است که امکان شارژ شدن آن را فراهم می کند. در مورد Apple Pencil، از طریق iPad Pro به صورت القایی شارژ می شود. به سادگی قلم دیجیتال نسل دوم را در سمت راست iPad در قسمت صاف بچسبانید تا شارژ را شروع کنید. به لطف آهنرباهای قوی، قلم در هنگام شارژ به طور ایمن روی دستگاه نگه داشته می شود.

Apple Pencil

لحظه ای که Apple Pencil (نسل دوم) را به iPad Pro خود وصل می کنید، وضعیت شارژ روی صفحه نمایش داده می شود. برای اینکه بفهمید چقدر شارژ مداد اپل شما باقی مانده است، می توانید با کشیدن انگشت از چپ به راست در صفحه اصلی یا صفحه قفل، نمای Today را در iPad خود بررسی کنید.

نحوه استفاده ازمداد اپل

هیچ ابزار یا برنامه یا تنظیمات جداگانه ای برای شروع استفاده از Apple Pencil وجود ندارد. هنگامی که مداد اپل را با iPad با موفقیت جفت کردید، می‌توانید به سادگی از آن برای پیمایش و همچنین کشیدن یا نوشتن در هر برنامه استفاده کنید. استفاده از آن بسیار آسان و شهودی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید