وبلاگ

آی او اس 14

iOS 14

کاملاً جدید به نظر می رسد.
احساس خانه را دارد.
iOS 14 در کارهایی که اغلب انجام می دهید ظاهری تازه به شما می دهد و کار آنها را بیش از هر زمان دیگری آسان می کند. ویژگی های جدید به شما کمک می کند آنچه در لحظه نیاز دارید را بدست آورید. و برنامه های مورد استفاده شما همیشه هوشمندتر ، شخصی تر و خصوصی تر می شوند.

تجربه
شما می توانید بیش از هر زمان دیگری با iPhone خود کار کنید. بنابراین iOS 14 نمادین ترین قسمت های تجربه را دوباره مفید و شخصی تر می کند.

ابزارک ها در صفحه اصلی
ابزارک ها کاملاً دوباره طراحی شده اند تا در یک نگاه به شما اطلاعات بیشتری دهند – و اکنون می توانید آنها را به صفحه اصلی خود اضافه کنید. از اندازه های مختلف انتخاب کنید و هر طور که دوست دارید ترتیب دهید.

همچنین می توانید Smart Stack از ابزارک ها را براساس برنامه هایی که بیشتر از همه استفاده می کنید هوشمندانه تنظیم کنید و ابزارک مناسب در زمان مناسب در روز شما به طور خودکار نشان داده می شود.

کتابخانه برنامه
کتابخانه جدید برنامه ها ، به طور خودکار همه برنامه های شما را در یک نمای ساده ، پیمایش آسان برای شما مرتب می کند. برنامه ها بر اساس طبقه بندی طبقه بندی می شوند و برنامه های پرکاربرد شما همیشه فقط با یک ضربه فاصله دارند.

تماس های فشرده
تماس های iPhone ، FaceTime و برنامه های شخص ثالث شما با یک طرح جمع و جور کاملاً جدید نمایش داده می شود که تمام صفحه را اشغال نمی کند.

تصویر در تصویر
اکنون می توانید به تماشای فیلم ها ادامه دهید یا در حالی که از برنامه دیگری استفاده می کنید تماس FaceTime خود را ادامه دهید.

پیام ها
برقراری ارتباط هرگز ضروری نبوده است. بنابراین iOS 14 به شما روش های جدیدی می دهد تا بتوانید به مکالمه هایی که بیشترین اهمیت را دارند متصل باشید ، مکالمات گروهی را دنبال کنید و هر طور که دوست دارید بیان کنید.

عکسهای گروهی
با افزودن عکس یا Memoji به مکالمه گروهی خود یک هویت بصری دهید ، یا یک شکلک انتخاب کنید.

مکالمات پین شده
تا نه مورد از مهمترین مکالمات خود را در بالای لیست مکالمات خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی به آنها برسید.

 

ذکرها
برای هدایت پیام به شخصی ، نامی را تایپ کنید. وقتی از شما نام برده می شود ، نام شما برجسته می شود. حتی می توانید یک گروه فعال را سفارشی کنید بنابراین فقط هنگامی که از شما نام برده می شود اعلان دریافت می کنید.

پاسخهای درون خطی
اکنون می توانید مستقیماً به یک پیام خاص در مکالمه گروهی پاسخ دهید. می توانید پاسخ ها را در مکالمه کامل یا به عنوان موضوع اختصاصی آنها برای نمایش متمرکزتر مشاهده کنید.

برچسب ها و سبک های جدید Memoji
همراه با گزینه های عصر جدید و پوشش صورت ، از بین بیش از 20 مدل مو و لباس سر جدید را انتخاب کنید تا سرگرمی ، حرفه و شخصیت شما را منعکس کند.

نقشه ها
Maps بهترین راه برای پیمایش و کاوش در جهان است ، همه در عین محافظت از حریم خصوصی شما. با Maps در iOS 14 ، کشف مکان های جدید برای رفتن و راه های سازگار با محیط زیست برای رسیدن به آنجا راحت تر از همیشه است.

مسیرهای دوچرخه سواری
اکنون می توانید از Maps برای دریافت مسیرهای دوچرخه سواری با استفاده از خطوط دوچرخه سواری ، مسیرها و جاده ها استفاده کنید .1 همچنین هنگام برنامه ریزی سفر می توانید از ارتفاعات ، خیابان های شلوغ ، پله ها و معابر شیب دار دیدن کنید.

سفر خود را با ایستگاه های شارژ در طول مسیر برنامه ریزی کنید.

راهنماها
ویراستاران Apple Maps با مارک ها و شرکای معتبر همکاری کرده اند تا راهنماهایی را برای مکان های عالی در سراسر جهان برای غذا ، خرید و کاوش ارائه دهند .3 شما می توانید راهنماها را ذخیره کنید ، و آنها با اضافه شدن مکان های جدید به طور خودکار به روز می شوند ، بنابراین همیشه آخرین توصیه ها را دارید .

ترجمه کردن
مکالمه در بین زبان ها باید طبیعی و آسان باشد و باید توانایی خصوصی باقی بماند. معرفی برنامه کاملاً جدید ترجمه ، طراحی شده برای مکالمه در 11 زبان مختلف.

حالت مکالمه
با ترجمه ، طراحی مکالمات آسان است. فقط کافیست تلفن خود را به حالت منظره تبدیل کرده و روی دکمه تک میکروفن ضربه بزنید تا چیزی بگویید.

روشن روی حالت دستگاه
یک تجربه کاملا آفلاین را برای ترجمه فعال کنید. از تمام ویژگی های برنامه برای زبانهای بارگیری شده استفاده کنید و ترجمه های خود را بدون نیاز به خاموش کردن اتصال به اینترنت تلفن خود حفظ کنید.

موارد دلخواه
ترجمه ها را در برگه موارد دلخواه ذخیره کنید تا بعداً به راحتی دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید تاریخچه اخیر خود را مشاهده کرده و عباراتی را که ترجمه کرده اید ذخیره کنید.

حالت توجه
متن ترجمه شده را در نمای چشم انداز بزرگ کنید ، خواندن آن آسان تر و در جلب توجه دیگران موثرتر می شود.

سیری
سیری یک روش حیاتی برای کسب اطلاعات و انجام کارها است. و به لطف یک طراحی جمع و جور جدید ، شما می توانید از همه کارهایی که سیری می تواند انجام دهد بدون از دست دادن زمینه استفاده کنید.

طراحی فشرده
Siri دارای ظاهری کاملاً جدید است که به شما امکان می دهد در حالیکه تمرکز خود را بر روی کاری که انجام می دهید ، سریعاً اطلاعات کسب کرده یا کارها را انجام دهید.

دانش بیشتر
Siri بیش از 20 برابر واقعیت بیشتر از سه سال پیش دارد.

پاسخ وب
اکنون Siri می تواند با استفاده از اطلاعات وب ، به شما در یافتن پاسخ به مجموعه گسترده تری از سوالات کمک کند

پیام های صوتی ارسال کنید
وقتی می خواهید در پیام های خود بیانگر بیشتری باشید ، اکنون می توانید به راحتی پیام های صوتی را با Siri ارسال کنید.

اتوماسیون پیشنهادی
وقتی لوازم جانبی HomeKit جدید اضافه می کنید ، برنامه Home اتوماسیون های مفیدی را پیشنهاد می کند تا بتوانید آن را درست کار کنید.

وضعیت خانه
وضعیت بصری جدید در برنامه Home لوازم جانبی را که بیشتر به توجه شما نیاز دارند اولویت بندی می کند و به شما امکان می دهد آنها را به راحتی کنترل کنید.

نورپردازی تطبیقی
چراغ های خود را تنظیم کنید تا درجه حرارت رنگ در طول روز تغییر کند.

مناطق فعالیت
مناطق فعالیتی را تعیین کنید که روی مهمترین قسمتهایی که دوربین شما می بیند متمرکز شوند ، بنابراین فقط در صورت حرکت در ناحیه ای که تنظیم کرده اید می توانید هشدار دهید.

تشخیص چهره
اکنون دوربین های ویدئویی و زنگ در می توانند افرادی را که در برنامه Photos برچسب گذاری کرده اید شناسایی کنند. 5 افراد را به راحتی برچسب گذاری کنید و بر اساس آن شخص به شما اطلاع داده شود.

ترجمه
Safari اکنون می تواند وب سایت ها را به هفت زبان مختلف ترجمه کند .6 وقتی به وب سایتی می روید که Safari می تواند ترجمه کند ، یک نماد ظاهر می شود. فقط ضربه بزنید و بخوانید.

کارایی
سریعترین مرورگر موبایل جهان. 7

نظارت بر رمز عبور
اگر رمز عبوری که از آن استفاده نمی کنید ، Safari به شما هشدار می دهد.
گزارش حریم خصوصی

اکنون می توانید برای درک بهتر نحوه برخورد وب سایت ها با حریم خصوصی شما ، روی دکمه گزارش حریم خصوصی ضربه بزنید.

کلیدهای ماشین و CarPlay
CarPlay رابطه بین آیفون و اتومبیل شما را متحول کرده است. اکنون این رابطه با توانایی باز کردن قفل و راه اندازی ماشین خود با iPhone.8 حتی قدرتمندتر می شود

کلیدهای ماشین در Wallet
قفل ماشین خود را با آیفون باز کرده و روشن کنید.

کلیدها را به اشتراک بگذارید و مدیریت کنید
اشتراک کلید با دوستان یا خانواده آسان است. شما می توانید کنترل ها را شخصی سازی کنید و نمایه های محدود ایجاد کنید ، که برای رانندگان جدید مناسب است. همچنین می توانید کلیدها را به طور موقت لغو کرده و به اشتراک بگذارید.

ذخیره نیرو
حتی پس از اتمام باتری آیفون نیز تا پنج ساعت کار می کند.

تصویر زمینه CarPlay و انواع برنامه های جدید
از میان مجموعه کاغذدیواری هایی که عالی به نظر می رسند ، انتخاب کنید. CarPlay همچنین از انواع برنامه های جدید – پارکینگ ، شارژ وسایل نقلیه برقی و سفارش سریع غذا پشتیبانی می کند.

AirPods
AirPods یک تجربه گوش دادن جادویی را ارائه می دهد. با iOS 14 ، این سحر و جادو چند ترفند جدید دارد ، خواه در حال گوش دادن به موسیقی باشید ، هم در رسیدن به پادکست یا در گرفتن فیلم.

صوتی فضایی
هر کجا که بروید صدای فراگیر را بیاورید.

اعلان های باتری
اعلان های جدید باتری به راحتی به شما اطلاع می دهند که چه زمانی نیاز به شارژ AirPods دارید.

سوئیچینگ خودکار
بدون تعویض دستی AirPod خود بین دستگاه ها حرکت کنید. 10 اگر یک تماس تلفنی با iPhone خود به پایان برسانید و iPad خود را برای تماشای فیلم بردارید ، AirPods به طور خودکار تغییر حالت می دهد.

محل اقامت هدفون
صدای AirPods خود را تنظیم کنید تا تفاوت شنوایی را در نظر بگیرید. محل اقامت هدفون صداهای نرم را تقویت می کند و می تواند برای شنیدن فردی شما تنظیم شود تا به موسیقی ، تماس های تلفنی و صدای واضح و واضح کمک کند.

اشتراک گذاری صدا برای Apple TV
دو مجموعه AirPod را به Apple TV 4K خود متصل کنید تا بتوانید بدون مزاحمت دیگران از فیلم ها و نمایش ها با شخص دیگری لذت ببرید.

کلیپ های برنامه
برنامه های App Store شیوه کار ما را در مورد همه چیز تغییر داده است. اکنون حتی یک راه سریعتر نیز وجود دارد که می توانید با برنامه کلیپ ها از آنها استفاده کنید. قسمت کوچکی از برنامه ، برنامه کلیپ در لحظه ای که به آن نیاز دارید قابل شناسایی است و روی یک کار خاص متمرکز شده است.

کلیپ های برنامه را کشف کنید
برنامه های کلیپ به راحتی در لحظه ای که به آن نیاز دارید کشف و استفاده می شود. مانند اجاره دوچرخه ، پرداخت هزینه پارکینگ ، سفارش غذا و موارد دیگر.

بارگیری سریع
اندازه کوچک. در چند ثانیه بارگیری می شود. سریع راه اندازی می شود

آسان و خصوصی
با برنامه هایی که از ورود به سیستم با اپل استفاده می کنند سریع وارد سیستم شوید ، سپس با برنامه هایی که از Apple Pay استفاده می کنند با خیال راحت و فوری معاملات را انجام دهید.

حریم خصوصی
حریم خصوصی یک حق اساسی انسان است و هسته اصلی هر کاری است که ما انجام می دهیم. به همین دلیل است که با iOS 14 به شما امکان کنترل بیشتر داده های به اشتراک گذاشته شده و شفافیت بیشتر در مورد نحوه استفاده از آنها را می دهیم.

شفافیت ردیابی برنامه
از اوایل سال 2021 ، هنگامی که برنامه ای می خواهد شما را در بین برنامه ها یا وب سایت های متعلق به شرکت های دیگر برای تبلیغ ردیابی کند یا می خواهد اطلاعات شما را با کارگزاران داده به اشتراک بگذارد ، فوری دریافت کنید. سپس تصمیم بگیرید که آیا اجازه می دهید یا نه.

اطلاعات حریم خصوصی در App Store
اکنون می توانید اطلاعات مربوط به App Store را برای کمک به شما در درک روشهای حفظ حریم خصوصی هر برنامه قبل از بارگیری دریافت کنید.

نشانگر ضبط
هر زمان که برنامه ای از میکروفون یا دوربین شما استفاده می کند ، یک نشانگر در بالای صفحه شما ظاهر می شود. و در Control Center می توانید ببینید آیا برنامه ای اخیراً از آنها استفاده کرده است یا خیر.

برای ورود به سیستم با اپل به روز شوید
هنگام ورود به برنامه های شرکت کننده ، به راحتی وارد سیستم شوید. شما حسابی را که از قبل استفاده کرده اید حفظ خواهید کرد ، اما یک رمز عبور کمتر برای پیگیری دارید.

مکان تقریبی
فقط مکان تقریبی خود را به جای مکان دقیق خود به اشتراک بگذارید – مناسب برنامه هایی مانند اخبار محلی یا آب و هوا.

و خیلی بیشتر.

 


 

Apple Arcade. بازی بعدی خود را با ویژگی های جدید مرور در Apple Arcade کشف و بازی کنید. اکنون می توانید ببینید که چه بازی هایی در بین دوستان مرکز بازی شما محبوب هستند. و بازی های خود را به راحتی از طریق ادامه بازی در iPhone ، iPad ، Mac یا Apple TV منتقل کنید.

Apple Cash. اکنون می توانید Apple Cash را برای اعضای خانواده زیر 18 سال فعال کنید. شما ، خانواده و دوستانتان می توانید برای کمک هزینه ، تولد یا فقط به این دلیل به آنها پول ارسال کنید. آنها می توانند پول را در هر جایی که اپل پی با اپل واچ ، آیفون یا آیپد پذیرفته شود ، خرج کنند. مدیریت آن با کنترل والدین آسان است.

واقعیت افزوده ARKit 4 Anchors مکان را معرفی می کند ، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تجربیات AR ، مانند نصب های هنری در اندازه واقعی یا مسیرهای ناوبری را در یک نقطه خاص از جهان قرار دهند. 14 و حتی بیشتر کاربران می توانند از تجربیات AR که فقط از طریق دوربین جلو قابل دسترسی است لذت ببرند ، پشتیبانی از ردیابی چهره در همه دستگاه ها با تراشه A12 Bionic و نسخه های بعدی.

دوربین. گرفتن عکس حتی با سرعت بیشتر ، با زمان سریع تر برای گرفتن عکس اول و عملکرد سریع تر از عکس به شات .15 و با یک کنترل جبران نوردهی جدید ، می توانید مقدار نوردهی را قفل کنید در حالی که فوکوس دوربین را برای یک عکس خاص قفل می کنید. 16

مرکز بازی. یک مرکز بازی که به زیبایی طراحی شده است ، کشف و تجربه بازی با دوستان را آسان می کند. دسترسی سریع به دستاوردها ، تابلوهای امتیازات و نمایه مرکز بازی خود را مستقیماً از فروشگاه App و در بازی های دارای مرکز بازی خود داشته باشید.

سلامتی. یک تجربه خواب کاملا جدید در برنامه Health به شما کمک می کند اهداف خواب خود را برآورده کنید. ویژگی های جدید شنوایی به شما کمک می کند بفهمید چقدر با صدای بلند به رسانه از طریق هدفون گوش می دهید و چگونه می تواند بر شنوایی شما در طول زمان تأثیر بگذارد. با چک لیست سلامت می توانید سلامت و ایمنی خود را همه در یک مکان مدیریت کنید. و برنامه Health انواع داده های جدیدی برای تحرک ، سوابق بهداشتی ، علائم و ECG دارد. 17

یادآوری ها ورود سریع و پیشنهادات هوشمندانه به شما کمک می کند یادآوری های جدید را بدون زحمت ثبت کنید. اعضای لیست مشترک اکنون می توانند به یکدیگر یادآوری اختصاص دهند ، بنابراین تقسیم کارها از همیشه آسان تر است.

برنامه های ایمیل و مرورگر پیش فرض را تنظیم کنید. با iOS 14 می توانید یک برنامه شخص ثالث را به عنوان ایمیل پیش فرض یا برنامه مرورگر در کل سیستم تنظیم کنید.

یادداشت های صوتی محبوب ترین برنامه ضبط صدا در جهان ابزارهای جدیدی برای سازماندهی ضبط ها به دست می آورد. ویژگی کاملاً جدید Enhance Recording به شما امکان می دهد با یک ضربه کیفیت صدای ضبط های خود را بهبود ببخشید.

آب و هوا در مورد حوادث شدید آب و هوایی 18 مطلع باشید و در مورد شیفت های آینده آب و هوا اطلاعات کسب کنید ، بنابراین می دانید که روز بعد به طور قابل توجهی گرمتر ، سردتر یا مرطوب خواهد شد. در ایالات متحده می توانید نموداری را مشاهده کنید که دقیقه به دقیقه پیش بینی شدت بارش در ساعت بعد را نشان می دهد.

 

iOS 14 با این دستگاه ها سازگار است.

آیفون 12
آیفون 12 مینی
آیفون 12 پرو
آیفون 12 پرو مکس
آیفون 11
آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
آیفون XS
آیفون XS مکس
آیفون XR
آیفون X
آیفون 8
آیفون 8 پلاس
آیفون 7
آیفون 7 پلاس
آیفون 6s
آیفون 6s پلاس
آیفون SE (نسل اول)
آیفون SE (نسل 2)
iPod touch (نسل هفتم)

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید