وبلاگ

چرا باید از Apple ProRaw در آیفون 12 پرو استفاده کنید؟

Apple ProRaw

چرا باید از Apple ProRaw در آیفون 12 پرو استفاده کنید؟

اپل در اواخر سال 2020 با آیفون 12 پرو خود، یک فناوری پیشگامانه دیگر را ارائه کرد. مردم به شدت از کارایی دوربین صحبت می کنند و دلیل بسیار خوبی هم دارد. اپل قدم‌هایی فراتر گذاشت تا به ما عکاسی با گوشی‌هایی که قبلاً هرگز دیده نشده بود، ارائه دهد. با فرمت عکس جدیدشان: Apple ProRaw. این ویژگی جدید اکنون برای استفاده در iPhone 12 Pro Max و حتی iPhone 12 Pro در دسترس است. این به عکاسان این امکان را می دهد تا هوشمندی های عکاسی محاسباتی را با برخی ویرایش های خام ترکیب کنند.

Apple ProRaw و نحوه روشن کردن آن

شما می توانید به ویژگی Apple ProRaw به عنوان بخشی از بسته iOS 14.3 دسترسی داشته باشید. اگر نرم افزار خود را به آن نسخه به روز نکرده اید، باید آن را تعمیر کنید. زیرا در غیر این صورت نمی توانید به ویژگی ProRaw دسترسی پیدا کنید. برای انجام این کار به Settings و سپس General و سپس Software update بروید. اکنون، باید بتوانید Apple ProRaw را در تنظیمات دوربین خود روشن کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات آیفون 12 پرو، سپس Camera، سپس Format بروید و گزینه را ببینید.

منطقی است که شما همیشه از این ویژگی استفاده نکنید. به خصوص به این دلیل که اندازه تصویر آن معمولا بیش از ده برابر بزرگتر از JPEG های معمولی است. اپل احتمالاً این واقعیت را در نظر گرفته است. وقتی Apple ProRaw را روشن می کنید، به طور دائم روشن نمی ماند. دوربین شما با فرمت معمولی عکس می گیرد، مگر اینکه ProRaw را روشن کنید. اگر ترجیح می دهید ProRaw همیشه روشن باشد، باید این گزینه را در تنظیمات خود انجام دهید.

Apple ProRaw

چرا باید از این ویژگی استفاده کنید

ممکن است متوجه نشوید که چرا باید به Apple ProRaw اهمیت دهید، زیرا با فرمت JPEG آشنایی دارید. اما تفاوت زیادی بین هر دو فرمت وجود دارد. درست مثل اینکه بین ماشین دستی و اتوماتیک تفاوت وجود دارد. اگر در مورد فرمت عکس خام شنیده اید، ممکن است بدانید که این فرمت در قسمت “حرفه ای” طیف فرمت است. به این دلیل است که فایل های این فرمت کاملاً پردازش نشده اند. نقطه ضعف اصلی اندازه نسبتا بزرگ و پیچیدگی آن است. با این حال، مزایایی که از آزادی ویرایش به دست می آورید، کاملاً ارزش آن را در iPhone 12 Pro شما دارد.

عکس خام به شما امکان ویرایش بدون دستکاری کیفیت تصویر اصلی را می دهد. مواردی مانند تعادل رنگ سفید، نوردهی، تن ها و رنگ عکس. که آن را برعکس فرمت JPEG – فرمت های عکس از قبل پردازش شده – می کند. JPEG ها سریع هستند و اندازه آن کم است، اما نسخه Apple ProRaw کیفیت بسیار بهتری دارد. به همین دلیل است که اپل آیفون 12 پرو را تولید کرد. برای نشان دادن عکاسی با تلفنی که قبلاً ندیده‌ایم. ما می‌توانیم بین این دو یکی را انتخاب کنیم، حتی اگر به قول اپل «بهترین‌های هر دو جهان» باشند.

اگرچه بسیاری از عکاسان با Apple ProRaw با مشکل مواجه هستند. آنها از پتانسیل کامل آن استفاده نمی کنند، که باعث می شود از آن ناراضی باشند. شاید به همین دلیل است که اپل این ویژگی را به عنوان تنظیمات پیش فرض دوربین قرار نداده است.

Apple ProRaw

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید