وبلاگ

اکوسیستم شارژ بی سیم اپل

شارژ بی سیم اپل

اکوسیستم شارژ بی سیم اپل

اپل به دنبال یافتن راه های جدید برای بهبود زندگی است. و اکنون، آنها روش جدیدی برای شارژ دستگاه‌های ما پیشنهاد می‌کنند – راهی که قبلاً ندیده‌ایم. هفته گذشته، نابغه های کوپرتینویی حق اختراع یک اکوسیستم مغناطیسی را دریافت کردند. این پتنت امکان شارژ همزمان چندین دستگاه را از طریق شارژ بی سیم دو طرفه می دهد.

طرحی به پتنت پیوست شده بود به نام: شارژ القایی بین دستگاه های الکترونیکی. در تصویر، یک مک بوک را می بینیم که به طور همزمان یک آیفون و یک ساعت اپل را شارژ می کند. مک بوک توانست این کار را انجام دهد، زیرا سیم پیچ های شارژ تعبیه شده در زیر ترک پد و Iid آن وجود داشت. سیم‌پیچ‌ها امکان شارژ دستگاه‌ها را می‌دهند، خواه مک‌بوک باز یا بسته باشد.

این اولین بار نیست که یک شرکت شارژ بی سیم دستگاه به دستگاه را معرفی می کند. گوگل و سامسونگ قبلاً لپ‌تاپ‌های خود را با پیکسل 5 گوگل و لپ‌تاپ‌های گلکسی بوک جدید که سامسونگ تولید کرده بود، آورده بودند. با این حال، پیشنهاد اپل اولین پیشنهادی است که از قرار دادن سیم پیچ های متعدد، حتی در درب، تکیه گاه کف دست و پد لمسی استفاده می کند تا امکان شارژ همزمان بیش از یک دستگاه را فراهم کند. تصویر دیگری کابلی از یک منبع تغذیه را نشان می‌دهد که مک‌بوک را شارژ می‌کند، آی‌پد را شارژ می‌کند، آیفونی را شارژ می‌کند و در نهایت اپل واچ را شارژ می‌کند.

هفته گذشته، Patently اپل گزارش داد که این پتنت همچنین شارژ برگشت پذیر را ترویج می کند – به عنوان مثال، این امکان را به آیفون می دهد که مک بوک را شارژ کند یا در ازای آن، مک بوک آیفون را شارژ کند. پس از نصب یک نرم افزار، مشخص کنید کدام دستگاه به از دست دادن عمر باتری خود نزدیکتر است. نرم افزار این دستگاه را برای شارژ انتخاب می کند در حالی که دستگاه دیگر به عنوان شارژر عمل می کند. اپل مجموعه‌ای از آهن‌رباها را در مک‌بوک قرار می‌دهد تا دستگاه‌ها را برای شارژ بی‌سیم به درستی تراز کنند. با این فناوری، اپل امیدوار است که مشکلات کابل ها و شارژرها به حداقل برسد.

در این حق اختراع آمده است: “برخی از دستگاه های الکترونیکی شامل یک یا چند باتری قابل شارژ هستند که ممکن است برای شارژ مجدد نیاز به برق خارجی داشته باشند.” «اغلب، این دستگاه‌ها ممکن است با استفاده از یک کانکتور یا کابل الکتریکی معمول یا استاندارد شارژ شوند. برای مثال، برخی از دستگاه‌ها ممکن است با استفاده از کانکتور یا کابل گذرگاه سریال جهانی (“USB”) شارژ شوند. با این حال، علیرغم داشتن کانکتورها و کابل استاندارد، هر دستگاه ممکن است به یک منبع تغذیه جداگانه یا اختصاصی برای شارژ نیاز داشته باشد. در برخی موارد، داشتن منبع تغذیه جداگانه برای هر دستگاه ممکن است برای استفاده، ذخیره و/یا حمل و نقل سخت باشد.

شارژ بی سیم اپل

تحولات اپل

این گام دیگری است که اپل به سمت دستگاه‌های بدون پورت برداشته است. در سال 2017، اپل یک سیستم شارژ بی سیم به نام Airpower را معرفی کرده بود که با یک تشک ساخته شده بود که می تواند سایر دستگاه های اپل را شارژ کند. اپل تعدادی سیم پیچ در تشک تعبیه کرد و برای تراز کردن نیازی به آهنربا نداشت. اما اپل در نهایت این پروژه را به دلیل مشکلات گرمای بیش از حد رها کرد.

تاکنون، این پتنت جدید کاملاً یکپارچه در حال پیشرفت است، اما اپل هنوز یک مشکل را حل نکرده است. برای اینکه این اکوسیستم شارژ بی سیم جدید کار کند، آنها باید دستگاه را با شیشه یا پلاستیک بسازند. آلومینیوم مک بوک در شارژ اختلال ایجاد می کند. اپل هنوز راه حلی برای این مانع ارائه نکرده است، اما ما منتظر تحولات بیشتر هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید