وبلاگ

آموزش سفارشی سازی سافاری در اپل

سفارشی سازی سافاری

آموزش گام به گام سفارشی سازی سافاری در اپل

اگر از صفحه تب جدید پیش‌فرض سافاری در آیفون خود استفاده می‌کنید، آن را متوقف کنید. همه چیز می تواند خیلی بهتر باشد. می‌توانید پیشنهادات مرورگر را طوری تنظیم کنید که با عادات شما مطابقت داشته باشد و حتی یک تصویر پس‌زمینه برای کمی جذابیت در میان‌برهای دلخواه و دیگر میانبرها اضافه کنید و سفارشی سازی سافاری در اپل را پیاده کنید.
بله، صفحه شروع (برای استفاده از نام اپل) سودمند است، و بسیاری از ما فقط در راه رسیدن به مناطق جالب تر وب برای مدت کوتاهی در آنجا می مانیم، اما یک استراحت زیبا که نیازهای شما را برآورده می کند بسیار لذت بخش تر از یکی با دیوارهای سفید خالی و هفت فروشگاه بی نظم.

سفارشی سازی سافاری

نحوه تغییر تصویر پس زمینه صفحه شروع در سفارشی سازی سافاری

با انتشار iOS 15، اپل به سافاری‌های موبایل این امکان را داد تا ظاهر صفحه برگه جدید مرورگر را شخصی‌سازی کنند. شاید شما با تصویر استاندارد سفید خوب هستید، اما اگر چیز دیگری حتی مقدار کمی از شادی را به روز شما اضافه کند، می‌گوییم آن را دنبال کنید.
در سافاری، دکمه پلاس را بزنید تا صفحه شروع باز شود. تمام راه را به پایین اسکرول کنید و ویرایش را فشار دهید تا همه گزینه‌های سفارشی‌سازی در دسترس ظاهر شوند—در انتهای آن یک سوئیچ برای تصویر پس‌زمینه مشاهده خواهید کرد. مطمئن شوید که فعال است و برای انتخاب یکی از ۹ گرافیک از پیش تعیین شده یا یکی از عکس‌هایتان از دستگاهتان ضربه بزنید.

اگر به دنبال عکسی از مجموعه شخصی خود هستید، ممکن است مجبور شوید چند تصویر را امتحان کنید تا تصویری را بیابید که با هر چیز دیگری در صفحه شروع به خوبی کار کند. چیزی که یا بسیار تاریک یا بسیار روشن است (یا دارای قسمت های مشخصی از هر دو است) باید به خوبی تضاد داشته باشد، بنابراین پیوندهای شما در پس زمینه ترکیب نمی شوند. سافاری همچنین از وسط عمودی یا افقی تصویر شما (بسته به جهت گوشی شما) استفاده می کند، بنابراین باید این را نیز در نظر داشته باشید.

نحوه سازماندهی مجدد صفحه شروع سافاری

اکنون زمان آن است که در مورد سایر گزینه های سفارشی سازی در پشت دکمه ویرایش در پایین صفحه برگه جدید سافاری صحبت کنیم. مرورگر موبایل اپل می تواند هفت دسته از لینک ها را نمایش دهد، اما ممکن است همه آنها مفید نباشند. برای غیرفعال کردن آنها، به سادگی سوئیچ جابجایی را در کنار هر کدام که نمی خواهید ببینید، خاموش کنید. چه سوئیچ روشن یا خاموش باشد، می‌توانید با فشار دادن سه خط در سمت راست هر یک و کشیدن به بالا یا پایین برای مرتب کردن مجدد فهرست، گزینه‌ها را جابه‌جا کنید.

البته اینها گزینه های اساسی هستند، اما برای سفارشی سازی کامل ارزش کمی بیشتر دارد. بیایید به ترتیب به هر دسته نگاهی بیندازیم.

اگر تعداد زیادی لینک از افراد در پیام‌ها دریافت کنید، همه آنها به اینجا ختم می‌شوند و به ترتیب زمانی نمایش داده می‌شوند. روی Show All برای نشان دادن… 24 (حداکثر)… و Show Less برای نشان دادن… کمتر از 24 (حداکثر چهار) ضربه بزنید. برای حذف چیزی از این گروه، آن را به مدت طولانی فشار دهید، سپس Remove Link را بزنید.

یکی از ویژگی های مفید در اینجا در پشت حباب خاکستری با نام مخاطب در داخل آن پنهان شده است. روی نام فرستنده ضربه بزنید تا چتی که در آن پیوند را به اشتراک گذاشته است ظاهر شود، و هر جایی از فضای سفید اطراف پیش نمایش را لمس کنید تا مستقیماً به آن نقطه در مکالمه بروید. اگر زمینه یک پیوند خاص را فراموش کرده اید، می تواند مفید باشد.

موارد دلخواه

به نظر می‌رسد تا زمانی که اینترنت وجود دارد، ما این توانایی را داشته‌ایم که صفحات خاصی را که اغلب به آن‌ها باز می‌گردیم «مورد علاقه» قرار دهیم. در سافاری، می‌توانید این کار را با ضربه زدن روی نماد اشتراک‌گذاری (فلشی که از مربع به سمت بالا نشان می‌دهد) و افزودن به موارد دلخواه انجام دهید. گزینه دیگر در اینجا «افزودن نشانک» است که اگر پوشه‌هایی را در موارد دلخواه ایجاد کرده باشید مفید است (اگر نه، به آن خواهیم رسید). در حالی که «افزودن به موارد دلخواه» صفحه را به قسمت اصلی علاقه مندی ها می اندازد، باید افزودن نشانک را انتخاب کنید و مقصد مناسب را برای وارد کردن آن به یک زیرپوشه انتخاب کنید.

 

برای ویرایش موارد دلخواه، روی نماد نشانک‌ها (یک کتاب باز) در هر برگه باز Safari ضربه بزنید، سپس Favorites را انتخاب کنید. اگر فقط به دنبال تمیز کردن خانه هستید، هر موردی را تا انتها به سمت چپ بکشید تا فوراً آن را حذف کنید. اگر می‌خواهید لحظه‌ای به آن فکر کنید، آن را تا حدی بکشید تا دکمه حذف را آشکار کنید. برای کنترل دقیق تر، روی Edit ضربه بزنید.

پس از ورود به پنجره ویرایش موارد دلخواه، می‌توانید ورودی‌ها را از طریق دکمه قرمز منهای هر کدام حذف کنید، فهرست را با فشار دادن و کشیدن سه خط کنار هر کدام دوباره مرتب کنید، یا برای ویرایش نام، URL یا روی فلش سمت راست ضربه بزنید. محل پوشه یک پیوند فردی همچنین می‌توانید برای ویرایش نام، آدرس و مکان آن، پیوندی را از صفحه شروع به مدت طولانی فشار دهید.

پوشه جدید را در پنجره ویرایش فشار دهید و می توانید یک مخزن برای بسیاری از موارد دلخواه ایجاد کنید، اگرچه تنها 9 مورد اول در صفحه شروع نشان داده می شوند تا زمانی که پوشه را باز کنید. می‌توانید این موارد را از پنجره ویرایش مجدداً مرتب کنید، اما همچنین می‌توانید پوشه را در صفحه شروع باز کنید، روی هر نمادی را طولانی فشار دهید و آن را به فاصله کوتاهی در هر جهت بکشید تا آن را به یک قطعه متحرک کوچک کنید که می‌توانید بین دو قطعه دیگر قرار دهید. نمادها

لیست خواندن

وقتی می‌خواهید چیزی را ذخیره کنید تا بعدا بخوانید، فقط آن را اینجا ذخیره کنید. از هر تب باز Safari، روی نماد اشتراک گذاری (مربع با یک فلش رو به بالا) ضربه بزنید و افزودن به لیست خواندن را بزنید. برای ویرایش این لیست از صفحه شروع ، یک مورد را طولانی فشار دهید و روی Delete ضربه بزنید تا حذف شود.

برای انجام کارهای بیشتر، نماد نشانک ها (یک کتاب باز) را لمس کنید، به لیست خواندن بروید و انگشت خود را به سمت راست بکشید تا چیزی به عنوان خوانده شده یا خوانده نشده علامت گذاری شود و فهرست را با انتخاب نمایش خوانده نشده یا نمایش همه مرتب کنید. همچنین می توانید روی ویرایش ضربه بزنید و مواردی را برای حذف یا ذخیره انتخاب کنید تا به صورت آفلاین در دسترس باشند.

می‌توانید با باز کردن برنامه تنظیمات، رفتن به Safari و فعال کردن سوئیچ کنار ذخیره خودکار آفلاین، خواندن آفلاین را برای همه موارد موجود در لیست اجباری کنید.

گزارش حریم خصوصی

این ابزار صرفاً اطلاعاتی است و تعداد ردیاب هایی را که سافاری در هفت روز گذشته مسدود کرده است را نمایش می دهد. روی حباب صفحه شروع آن ضربه بزنید تا گزارش دقیق‌تری باز شود که انواع مختلف ردیاب‌ها را توضیح می‌دهد، وب‌سایت‌ها را بر اساس تعداد ردیاب‌هایی که سعی کرده‌اند روی شما استفاده کنند فهرست می‌کند، و همچنین رایج‌ترین ردیاب‌ها را رتبه‌بندی می‌کند.

مکرر بازدید شده

این دسته برای هر سایتی است که اغلب به آنها مراجعه می کنید اما ممکن است به عنوان موارد دلخواه تعیین نشوند. برای حذف هر یک از این لیست، آن را به مدت طولانی فشار دهید تا پیش‌نمایش صفحه با منوی گزینه‌ها باز شود، سپس روی Delete ضربه بزنید.

پیشنهادات سیری

در اینجا سیری صفحاتی را پیشنهاد می کند که فکر می کند ممکن است بخواهید به آنها نگاه کنید. اگر قابلیت نمایش آن را در صفحه شروع خاموش کنید، تنظیمات منطبق در داخل برنامه تنظیمات را نیز غیرفعال می کند. برای مرجع، تنظیمات > سافاری > سیری و جستجو > نمایش در برنامه است.

iCloud Tabs

اپل به شما امکان می‌دهد تا زمانی که با iCloud همگام‌سازی شده‌اند، به برگه‌های باز سافاری در دستگاه‌های دیگر دسترسی داشته باشید. برای تنظیم این، به برنامه تنظیمات گوشی یا آیپد خود بروید، روی نام خود ضربه بزنید، iCloud را انتخاب کنید و تأیید کنید که Safari فعال است. در مک، منوی Apple را باز کنید، System Preferences را انتخاب کنید، Apple ID و سپس iCloud را کلیک کنید و Safari را روشن کنید.

با این روش میتوانید سفارشی سازی سافاری را انجام بدید و از شخصی شدن آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید