وبلاگ

NIST 800-88 به چه معناست

NIST 800-88 یعنی چه؟
NIST 800-88 مجموعه استانداردهایی بود که توسط انستیتوی ملی استاندارد و فناوری منتشر شد. این استانداردها برای اطمینان از پاک شدن کل داده ها تنظیم شده اند. سه روش برای دستیابی به استانداردهای NIST 800-88 وجود دارد که Clear ، Purge و Destroy است. استانداردهای NIST 800-88 پرکاربردترین استانداردهای پاک کردن داده ها توسط دولت فدرال ایالات متحده است. این به این دلیل است که این مجموعه تنها استانداردهایی است که می تواند با اطمینان اطلاعات Top Secret را از بین ببرد. به همین دلیل ، از آن زمان ، مشاغل و سازمان های خصوصی آن را به عنوان استاندارد پاک کردن داده های اصلی خود پذیرفته اند – خبر خوب! – این شامل همه چیز ، از تلفن های همراه به درایوهای USB است. به همین دلیل برای شما بسیار مهم است که بدانید چیست ، چگونه کار می کند و چگونه می توانید با اطمینان در کسب و کار خود به آن دست پیدا کنید.

 

 

روش های پاک کردن داده ها مطابق با NIST 800-88 است
روش های زیادی برای پاک کردن داده ها وجود دارد که در طولانی مدت کار نمی کنند. برنامه های نرم افزاری پیچیده ای وجود دارد که اگر با رعایت استانداردهای NIST 800-88 پاک نشده باشد ، می تواند داده حساس را تقریباً از هر چیزی بلند کند. برخی از این روش ها عبارتند از:

Degaussing – این اساساً نمره زدایی دستگاه برای تلاش برای آسیب رساندن یا پاک کردن داده ها است. دلیل این که خوب کار نمی کند این است که تکنولوژی همیشه بهتر می شود و می توان روش های مغناطیسی مجدد را در دستگاه های قدیمی ایجاد کرد.
رونویسی – این روش پاک کردن داده ها اساساً پوشاندن داده های قدیمی با الگوهای بسیار تصادفی است ، برای اینکه بفهمید چگونه می توانید از طریق آنها عبور کنید ، برای همیشه طول می کشد. اگرچه تا حدودی م effectiveثر است ، اما ممکن است به تمام قسمتهای درایو نرسد و احتمال کمی وجود دارد که کسی بتواند الگوی آن را کشف کند و از آن عبور کند.
خرد کردن – این به معنای واقعی کلمه ، خرد کردن دستگاه است. در حالی که تخریب فیزیکی یک روش ترجیحی برای از بین بردن داده ها است (بعداً در مورد آن اطلاعات بعدی) ، خرد کردن بدترین روش برای انجام آن است. این به این دلیل است که خرد کردن می تواند داده های کمی را به جا بگذارد ، که یک هکر ماهر می تواند برای بازیابی آنها کار کند.
از آنجا که روشهای زیادی برای پشت سر گذاشتن تصادفی داده وجود دارد ، سه روشی که استانداردهای NIST 800-88 به عنوان ایمن تعیین کرده است شامل پاک کردن ، پاکسازی و از بین بردن است. انجام هر یک از این سه روش (یا حتی اگر بیش از این در مورد داده های خود نگران باشید) ترکیبی از آنها اطمینان از پاک کردن داده ها را تضمین می کند. اگر برای اطلاعات فوق سری دولت به اندازه کافی خوب باشد ، باید خوب باشد!

پاک کردن
روش واضح شامل تکنیک های منطقی برای پاک کردن تمام داده های ذخیره شده در دستگاه است. این کار از طریق دستورات Read and Writ انجام می شود که شامل بازنشانی دستگاه به تنظیمات کارخانه با بازنویسی با یک مقدار جدید است. این روزها اکثر دستگاه ها با قابلیت های Clear ، به خصوص تلفن های همراه ارائه می شوند ، به همین دلیل دانستن این موضوع برای تجارت شما بسیار مهم است.

پاکسازی
روش Purge از روش هایی استفاده می کند که اساساً امکان بازیابی اطلاعات برای هرگز وجود ندارد. تصور کنید که پاکسازی اساساً روش پاک کردن روی استروئیدها است. این داده ها را از همه جا حذف می کند – از جمله درایوهای پنهان ، مناطق محافظت شده و موارد دیگر. سپس به مجوز تأیید احتیاج دارد و از آن محافظت بیشتری می شود.

از بین رفتن
Destroy روشی برای بی فایده نشان دادن دستگاه کاملاً بی فایده تا حد نابودی کامل داده ها است. شما می توانید دستگاهی را به روش های مختلفی از جمله ذوب شدن ، خرد کردن آن و از بین بردن فشار روحی هفته سخت خود ، ریختن آن در آتش سوزی یا هر چیز دیگری که بخواهید از بین ببرید. گرچه این موثرترین وسیله برای از بین بردن کامل داده ها است ، اما دارای نقاط ضعفی نیز است. دستگاه کاملاً بی فایده می شود. بدیهی است که اگر دستگاهی را ذوب یا خرد کنید ، دیگر هرگز نمی توانید از آن استفاده کنید. به همین دلیل این روش برای دستگاههایی که از قبل آسیب جبران ناپذیری به آن وارد شده اند و شما نمی خواهید روی قفسه های خود بگذارید ، اختصاص دارد. این یک تأثیر منفی بر محیط زیست دارد. وقتی دستگاهی را از بین می برید ، این به تعداد زباله های الکترونیکی مضر در حال رشد در جهان می افزاید. در صورت امکان ، دستگاه های قدیمی خود را بازیافت کرده و از روش های دیگر پاک کردن داده ها استفاده کنید.

چرا پاک کردن داده ها مهم است؟
در صنعت تلفن همراه ، پاک کردن داده ها یکی از مهمترین قسمتهای کار است. ممکن است بسیاری از افرادی که تلفن های دست دوم خود را می فروشند ، نمی دانند چگونه داده های خود را به درستی پاک کنند. حذف ساده چیزی از تلفن کار نمی کند ، و ممکن است آنها از این موضوع آگاهی نداشته باشند. فروش تلفن آنها و اطلاعات حساس آنها را در معرض خطر قرار می دهد ، بنابراین داشتن یک تجارت معتبر و صادق مهم است. انجام یک پاک کردن استاندارد NIST 800-88 به فروشنده و همچنین خریدار آرامش می بخشد. . هنگامی که آنها روزی تصمیم می گیرند دستگاه هایی را به شما بفروشند ، آنها از قبل می دانند که شما کار درستی انجام می دهید و مطمئن می شوید که این دستگاه پاک شده است و مشتری برگشتی خواهد بود. این به معنای بررسی های مثبت بیشتر برای شما است ، و به شما یک نتیجه نهایی می دهد!

نحوه پاک کردن سریع داده ها در حالی که با NIST 800-88 سازگار هستید
شما بعنوان یک خریدار و فروشنده دست دوم تلفن همراه ، احتمالاً موجودی زیادی وارد و خارج می کنیدهر روز درب این امر به ویژه در صورت خرید عمده تلفن های همراه بسیار صادق است. اطمینان از پاک شدن هر یک از تلفن های همراه مطابق با استانداردهای NIST 800-88 دشوار و وقت گیر است. یک راه آسان برای این کار استفاده از سرویس دهندگان معتبر است که نه تنها تمام داده های مطابق با NIST 800 را پاک می کند -88 استاندارد اما 60+ امتیاز تشخیص در تلفن را نیز بررسی می کند. این می تواند شامل سرعت چرخش صفحه ، عملکرد میکروفون و بلندگو ، قدرت سیگنال بلوتوث و فای ، عمر باتری و موارد دیگر باشد. نه تنها این ، همه اینها را انجام می دهد و فقط در 10 دقیقه یک گواهی چاپ می کند.

به ما خبر دهید!
چگونه مطمئن می شوید که تمام دستگاه های شما مطابق با استانداردهای NIST 800-88 پاک شده اند؟ آیا برای انجام پاک کردن داده ها باید وقت بیشتری صرفه جویی کنید؟ ما را در نظرات با ما در میان بگذارید ، یا در شبکه های اجتماعی با ما تماس بگیرید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید