وبلاگ

دلایل و راه حل های مشکل تخلیه سریع باتری آیفون

تخلیه سریع باتری آیفون

علت تخلیه سریع باتری آیفون

آخرین آیفون 13 با ظرفیت باتری افزایش یافته در مقایسه با آیفون 12 عرضه می شود. با این حال، افزایش ظرفیت باتری با هر نسخه جدیدتر کمک چندانی به کاربران نمی کند زیرا بسیاری از آنها همچنان تخلیه سریع باتری آیفون را به عنوان یک مشکل رایج در تلفن های اپل گزارش می دهند

. بسیاری از کاربران حتی از خالی شدن سریع باتری آیفون خود حتی در صورت عدم استفاده شکایت کرده اند. امروز، ما به این مشکل می پردازیم و به چند دلیل متداول که باعث می شود باتری گوشی اپل حتی بدون استفاده خیلی سریع تخلیه شود، و برای رفع این مشکل چه کاری می توان انجام داد بررسی می کنیم.

دلایل احتمالی تخلیه سریع باتری آیفون در چند دقیقه

اپل ویژگی استفاده از باتری را در به‌روزرسانی‌های iOS 11 خود منتشر کرد. قبل از این، هیچ راهی وجود نداشت که بدانیم چرا آیفون های قدیمی مانند آیفون 6 با مشکل تخلیه باتری مواجه هستند. این ویژگی یک نمای کلی از برنامه هایی که بیشترین مصرف انرژی را دارند ارائه می دهد. وقتی فهمیدید که می توانید به راه های رفع آن نگاه کنید.

تازه کردن برنامه‌ها در پس‌زمینه، مصرف شبکه‌های تلفن همراه یا وای‌فای می‌تواند دلیل تخلیه سریع باتری گوشی حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌شود، باشد. هنگامی که بدانید کدام برنامه مسئول تخلیه باتری است، می توانید آن را حذف نصب کنید یا گزینه refresh پس زمینه را برای همین کار خاموش کنید.

تخلیه سریع باتری آیفون

اجرای برنامه های تخلیه باتری

در گوشی‌های قدیمی‌تر مانند آیفون 7، اگر باتری به شبکه LTE (4G) وصل باشد، سریع تخلیه می‌شود. مشاهده شده است که با اتصال به شبکه تلفن همراه، باتری گوشی به طور ناگهانی شروع به تخلیه سریع می کند. حتی نوسان بین 4G و 3G به دلیل پوشش ضعیف شبکه می تواند مصرف باتری را افزایش دهد.

یکی از راه‌های رفع این مشکل این است که داده‌های تلفن همراه را هر زمان که می‌توانید خاموش کنید. اگر در اطراف یک شبکه WiFi هستید، سعی کنید به جای شبکه تلفن خود، با استفاده از آن اتصال به اینترنت دسترسی داشته باشید. این می تواند باتری گوشی شما را از تخلیه سریعتر نجات دهد.

iOS منسوخ شده

اپل به‌روزرسانی‌های منظمی را برای سیستم عامل موجود خود ارائه می‌کند و تقریباً هر سال یک سیستم‌عامل جدید منتشر می‌کند. این به‌روزرسانی‌ها اغلب سعی می‌کنند مشکل تخلیه باتری را پوشش دهند و راه‌حل‌های داخلی برای جلوگیری از تخلیه سریع‌تر از معمول باتری تلفن همراه دارند. این به‌روزرسانی‌ها برای دستگاه‌های قدیمی‌تر نیز در دسترس هستند، بنابراین اگر باتری آیفون 6 شما به سرعت تخلیه می‌شود، باید بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی موجود است یا خیر.

تخلیه سریع باتری آیفون

گزینه های روشنایی و صفحه نمایش

در حالی که یک آیفون اپل می تواند روشنایی خود را در شرایط آفتابی در فضای باز افزایش دهد، کارکردن تلفن با روشنایی کامل باتری را به سرعت تخلیه می کند. استفاده از تلفن همراه با روشنایی اضافی نیز برای چشمان شما توصیه نمی شود. بنابراین، تا جایی که می توانید از آیفون خود با روشنایی کم استفاده کنید تا علاوه بر صرفه جویی در باتری، چشمان خود را نیز ذخیره کنید.

فعال کردن گزینه‌های صفحه نمایش مانند روشنایی خودکار و افزایش تا بیدار شدن نیز از ویژگی‌های مصرف باتری هستند که فقط در صورت لزوم باید از آنها استفاده کرد. این ویژگی های فانتزی به دلیل تخلیه سریع باتری گوشی شناخته شده اند.

تخلیه سریع باتری آیفون

 

خدمات مکان فعال

فعال کردن خدمات موقعیت یابی زمانی که از GPS برای پیمایش به مقصد استفاده می کنید ضروری است. با این حال، برخی از برنامه‌ها برای ارائه خدمات بهتر به کاربران نیاز به فعال کردن ردیابی مکان دارند. ردیابی GPS باتری زیادی مصرف می کند و روشن نگه داشتن آن در هر زمان، حتی در مواقعی که نیازی به آن نیست، می تواند دلیلی برای تخلیه سریعتر باتری گوشی شما باشد.

بخوانید – مشکلات نمایش آیفون: صفحه سفید، سیاه یا آبی مرگ را برطرف کنید

می توانید به منوی تنظیمات بروید و خدمات مکان را برای برنامه های خاصی که می خواهید فعال کنید. برای فعال کردن ردیابی موقعیت مکانی، گزینه‌هایی مانند همیشه، هرگز، هنگام استفاده از برنامه یا زمان بعدی سؤال وجود دارد. به این ترتیب می توانید باتری را بهتر حفظ کنید.

تخلیه سریع باتری آیفون

 

نتیجه

تخلیه سریع باتری گوشی یکی از مشکلات رایج بسیاری از کاربران آیفون است. در حالی که چندین دلیل می تواند منجر به آن شود، سلامت کلی باتری می تواند نقش مهمی در افزایش مشکل تخلیه باتری ایفا کند. در زیر تب Battery در تنظیمات، گزینه Battery Health وجود دارد که حداکثر ظرفیت آیفون شما را نشان می دهد.

تخلیه سریع باتری آیفون

نگه داشتن حداکثر ظرفیت بیش از 80 درصد و شارژ هوشمند آیفون، اطمینان از عدم شارژ یا تخلیه مکرر آن، تضمین می کند که باتری گوشی شما سریعتر از حد معمول خالی نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید