وبلاگ

رفع مشکل داغ شدن آیفون X پس از استفاده

داغ شدن آیفون X

آموزش حل مشکل داغ شدن آیفون X پس از استفاده

بسیاری از کاربران آیفون به انجمن‌های مختلف مراجعه کرده‌اند تا از داغ شدن بیش از حد تصادفی آیفون X با وجود استفاده عادی شکایت کنند. در حالی که برخی از کاربران سخت‌افزار معیوب را مقصر می‌دانستند، برخی دیگر به اشکالات نرم‌افزار اشاره می‌کنند. آشنا به نظر می رسد؟ اگر شما نیز متوجه داغ شدن آیفون X، در اینجا چند نکته حرفه ای برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی به صورت تصادفی وجود دارد.

داغ شدن آیفون X

چرا آیفون X من به طور تصادفی بیش از حد گرم می شود؟

ممکن است دلایل زیادی برای مشکل داغ شدن بیش از حد آیفون X شما وجود داشته باشد. به عنوان مثال، این مشکل ممکن است توسط یک شارژر معیوب، iOS به آخرین نسخه به روز نشده، برخی از برنامه های پرقدرت ایجاد شود. با در نظر گرفتن همه دلایل احتمالی، در اینجا آمده است. برخی از کارهایی که می توانید برای رفع مشکل انجام دهید:

داغ شدن آیفون X بیش از حد است، سعی کنید اجباری را مجدداً راه اندازی کنید

ابتدا راه حل هارد ریست را امتحان کنید – راه اندازی مجدد اجباری. قبل از انجام این کار، لطفاً مطمئن شوید که از اطلاعات شما در iCloud یا iTunes نسخه پشتیبان تهیه شده است. هارد ریست آیفون X شما را به تنظیمات کارخانه می برد. همانطور که می دانیم هنگام برخورد با مسائل تصادفی، گزینه راه اندازی مجدد نیرو چقدر قابل اعتماد بوده است. بنابراین، عاقلانه است که قبل از انجام هر کار دیگری به آن فرصت بدهید. در اینجا نحوه راه اندازی مجدد اجباری آمده است:

دکمه افزایش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. سپس دکمه کاهش صدا را فشار داده و سریع رها کنید. پس از آن، دکمه کناری را نگه دارید تا لوگوی اپل را روی صفحه مشاهده کنید.

داغ شدن آیفون X داغ شدن آیفون X

پس از راه اندازی مجدد آیفون X، مدتی از آن استفاده کنید تا ببینید آیا توانسته اید مشکل گرمای بیش از حد را برطرف کنید. اگر چنین است، خوشحال باشید!

محفظه حجیم را بردارید و از استفاده از شارژر غیر اپل خودداری کنید

یکی دیگر از راه حل های مفید برای مشکل گرمایش آیفون X شما این است که قاب حجیمی را که می توانید از آن استفاده می کنید بردارید یا استفاده از هارگر غیر اپل یا هر دو را متوقف کنید.

اکثر کیس های حجیم و مقاوم ارزان، طراحی اتلاف حرارت خوبی ندارند. در نتیجه، آنها تمایل به گرم شدن بیش از حد گوشی هوشمند دارند. بنابراین، هر قاب بزرگی را که در آیفون X خود دارید بردارید و گوشی خود را از داغ شدن بیش از حد پاک کنید.

شارژر غیر اپل

علاوه بر این، مطمئن شوید که از شارژر و کابل شارژ دارای تاییدیه MFi استفاده کنید زیرا شارژرهای تایید نشده ممکن است منجر به گرمای بیش از حد شود.

سرویس‌های بازخوانی برنامه پس‌زمینه و موقعیت مکانی را غیرفعال کنید

هر دو «بازخوانی برنامه پس‌زمینه» و «خدمات مکان‌ها» ویژگی‌های پرقدرتی هستند. بنابراین، اگر نتوانید کنترل این دو ویژگی مکش برق را در دست بگیرید، باتری را سریع‌تر تخلیه می‌کنند. بنابراین، مطمئن شوید که کنترل این ویژگی ها را در دست بگیرید.

به برنامه Settings > General > Background App Refresh > Background App Refresh بروید و سپس آن را انتخاب کنید. (در تنظیمات، باید دو بار روی Background App Refresh ضربه بزنیم)
غیرفعال کردن برنامه پس زمینه آیفون در آیفون

به برنامه Settings > Privacy > Location Services بروید. اکنون، یا خدمات موقعیت مکانی را به طور کامل خاموش کنید یا فقط به چند برنامه اجازه دهید از داده های موقعیت مکانی شما استفاده کنند.
خدمات موقعیت مکانی در آیفون خاموش است

به روز رسانی همه برنامه ها و نرم افزار

اگر آیفون X شما هنوز بیش از حد گرم می شود، سعی کنید همه برنامه ها را به روز کنید و همچنین دستگاه خود را به آخرین نسخه iOS ارتقا دهید. نرم افزار قدیمی می تواند باعث کندی تلفن، تخلیه باتری، یخ زدن، گرم شدن بیش از حد و غیره شود. این یکی از دلایلی است که ما همیشه به کاربران خود توصیه می کنیم برنامه ها و نرم افزارها را به آخرین نسخه ها به روز نگه دارند.

برای به روز رسانی برنامه: App Store > نمایه خود را باز کنید. اکنون، یا همه برنامه ها را به طور همزمان به روز کنید یا یک برنامه را در یک زمان به روز کنید.
به روز رسانی همه برنامه ها و نرم افزارها در آیفون

برای به روز رسانی نرم افزار: به Settings app > General > Software Update بروید و سپس آخرین نسخه iOS را بر روی iPhone X خود دانلود و نصب کنید.

آپدیت ios

هنگامی که دستگاه شما به آخرین نسخه iOS به روز شد، مشکل گرمای بیش از حد باید حل شود. اکنون، یک بازی انجام دهید، وب را مرور کنید یا موسیقی را برای مدتی پخش کنید تا ببینید آیا بالاخره مشکل را حل کرده اید یا خیر.

 

با مرکز تعمیرات آیفون تماس بگیرید

اگر هیچ چیز جواب نداد، ممکن است برخی از مشکلات سخت افزاری در iPhone X شما وجود داشته باشد. در چنین سناریویی، برای تعمیر آیفون خود با متخصصان تماس بگیرید.

با چندین سال تخصص بی‌نظیر در برخورد با دستگاه‌های اپل، Rapid Repair خوشحال می‌شود مشکل داغ شدن بیش از حد آیفون X شما را برطرف کند. ارائه خدمات درجه یک با قیمت رقابتی مشخصه ما بوده است. بنابراین، برای خلاص شدن از این مشکل، در اولین فرصت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید