وبلاگ

چگونه مشکل قطع تماس آیفون 12 پرو را برطرف کنیم؟

قطع تماس آیفون 12 پرو

علت مشکل قطع تماس آیفون 12 پرو

بسیاری از کاربران آیفون در مقطعی از زمان مشکل قطع تماس را در دستگاه خود تجربه می کردند. در حالی که بیشتر به دلیل مشکلات در شبکه تلفن همراه است، ممکن است دلایل دیگری نیز برای این ناراحتی وجود داشته باشد. اخیراً بسیاری از کاربران آیفون 12 پرو از این مشکل در پلتفرم های آنلاین و غیره شکایت کرده اند. بنابراین، امروز به بررسی مشکل قطع تماس آیفون 12 پرو و ​​راه‌های رفع آن می‌پردازیم.

برخی از دلایل رایج مشکلات قطع تماس عبارتند از آسیب فیزیکی آنتن آیفون، دریافت ضعیف شبکه در محل شما، قدیمی بودن iOS و مشکلات سیم کارت. بیایید ببینیم چگونه می توانید مشکل قطع تماس را در آیفون 12 پرو خود برطرف کنید.

نحوه رفع مشکل قطع تماس آیفون 12 پرو: شش راه حل

راه حل های ذکر شده در زیر برای همه کاربران آیفون ساده و آسان است. علاوه بر این، کاربران می توانند بدون استفاده از هیچ گونه کمک خارجی، به سرعت مشکل را حل کنند.

 برای حل مشکل قطع تماس آیفون 12 پرو حالت هواپیما را روشن/خاموش کنید

این یکی از ساده ترین راه ها برای رفع مشکلات قطع تماس آیفون 12 پرو است. هنگامی که حالت هواپیما را در آیفون خود روشن می کنید، دستگاه شما از همه شبکه ها، از جمله شبکه های تلفن همراه و اینترنت شما قطع می شود. و هنگامی که حالت هواپیما را خاموش می کنید، تلفن مجدداً به همه شبکه ها متصل می شود. این می تواند کیفیت تماس آیفون 12 پرو شما را بهبود بخشد.

آیفون را ریستارت کنید

بسیاری از اوقات، تنها چیزی که آیفون 12 پرو شما نیاز دارد، راه اندازی مجدد دستگاه است. هنگامی که آیفون خود را مجددا راه اندازی می کنید، بسیاری از مشکلات جزئی به طور خودکار حل می شوند و دستگاه شما به راحتی کار می کند.

توجه داشته باشید، آیفون های مختلف به طور متفاوتی راه اندازی مجدد می شوند. برای آیفون 12 و 12 پرو، این مراحل را برای راه اندازی مجدد دستگاه خود دنبال کنید:

دکمه پاور (در سمت راست) و دکمه افزایش صدا یا کاهش صدا را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید.

وقتی نوار لغزنده را روی صفحه می بینید، دکمه ها را رها کنید.

در صفحه آیفون خود، نوار لغزنده را از چپ به راست بکشید. بعد از 30 ثانیه دستگاه خود را روشن کنید.

اگر آیفون خود را با Face ID قفل کرده اید، دکمه سمت راست را فشار داده و نگه دارید و زمانی که لوگوی اپل روی صفحه ظاهر شد آن را رها کنید.

قطع تماس آیفون 12 پرو

قطع تماس آیفون 12 پرو

مشکل قطع تماس

آپدیت iOS iPhone 12 Pro Repiar خود را دریافت کنید
معمولاً یک به روز رسانی نرم افزاری می تواند بسیاری از باگ های اصلی و جزئی آیفون شما را برطرف کند. در اینجا نحوه به روز رسانی iOS در iPhone 12 Pro آورده شده است.

تنظیمات را اجرا کنید و روی General ضربه بزنید.

روی Software Update ضربه بزنید.

سپس روی Download and Install ضربه بزنید و چند دستورالعمل آسان را دنبال کنید.

خارج کردن و قرار دادن مجدد سیم کارت

مشکل قطع تماس در آیفون 12 پرو شما می تواند به این دلیل باشد که سیم کارت جابجا شده و به درستی در شیار دستگاه قرار نمی گیرد. این ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که به طور تصادفی آیفون خود را به زمین بیندازید یا به طور اتفاقی آن را روی سطحی پرتاب کنید. به عنوان شانس، سیم کارت تلفن شما ممکن است کمی مختل شود و سیگنال دریافت نکند. در چنین شرایطی، برای حل مشکلات قطع تماس آیفون 12 پرو، فقط سیم کارت را خارج کرده و مجدداً آن را وارد کنید.

از ابزار اجکتور استفاده کنید و سیم کارت را بردارید. در صورت عدم وجود ابزار اجکتور، می توانید از پین فلزی نوک تیز استفاده کنید. سپس سیم کارت و سینی آن را با یک پارچه نخی به آرامی پاک کنید. در نهایت سیم کارت را روی سینی قرار داده و دوباره داخل شیار قرار دهید.

تنظیمات شبکه Iphone 12 Pro Repiar Reset را دریافت کنید

تنظیم مجدد شبکه می تواند مشکل قطع تماس را در آیفون 12 پرو بدون به خطر انداختن اطلاعات شما برطرف کند. قبل از بازنشانی تنظیمات شبکه، توجه داشته باشید که با این عمل، شبکه‌های Wi-Fi ذخیره شده، دستگاه‌های بلوتوث، پیکربندی‌های VIP و سایر تنظیمات مرتبط با شبکه حذف می‌شوند. برای تنظیم مجدد شبکه مراحل زیر را دنبال کنید:

Settings>General>Reset را باز کنید.

روی Reset Network Settings ضربه بزنید. رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید.

رمز عبور را وارد کرده و روی تایید ضربه بزنید.

تنظیمات شبکه را با رمز عبور بازنشانی کنید

تاریخ و زمان را بررسی کنید

همیشه مطمئن شوید که تاریخ و ساعت دستگاه شما صحیح است تا از عملکرد روان شبکه و سایر موارد اطمینان حاصل شود. همچنین مطمئن شوید که تنظیمات Date & Time در حالت Automatic باشد. هنگامی که در حال سفر هستید، آیفون شما به طور خودکار تاریخ و زمان محلی را از سرورهای اپل تنظیم می کند. برای تنظیم تاریخ و زمان در حالت خودکار، موارد زیر را انجام دهید:

تنظیمات > عمومی > تاریخ و زمان > تنظیم خودکار را باز کنید.

نتیجه

این همه است، دوستان. یکی از این روش ها باید مشکل قطع شدن تماس در آیفون 12 پرو شما را برطرف کند. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، با کارشناسان تعمیر آیفون در Rapid Repair، مقصد یک‌جای شما، تماس بگیرید تا دستگاه‌های با ارزش اپل خود را تعمیر کنید. خدمات درب منزل ما راه حل های سریع و قابل اعتمادی را به شما ارائه می دهد. اگر فکر می کنید باید قدرت سیگنال آیفون خود را بهبود ببخشید، اینجا را کلیک کنید تا بدانید چگونه.

دیدگاهتان را بنویسید