وبلاگ

iOS 16 و Lock Screen و اشتراک گذاری با آن

با iOS 16 کاربران می‌توانند صفحه قفل خود را شخصی‌سازی کنند، عکس‌های خانوادگی را در کتابخانه عکس اشتراک‌گذاری شده iCloud نگه دارند، پیام‌های ارسالی را فراخوانی کنند، ایمیل‌ها را برنامه‌ریزی کنند، و با Live Text و Visual Look Up موارد بیشتری را کشف کنند.

 

CUPERTINO، کالیفرنیا اپل امروز پیش‌نمایش iOS 16 را ارائه کرد که بزرگترین به‌روزرسانی تا کنون را به صفحه قفل ارائه می‌کند و ویژگی‌های اشتراک‌گذاری، ارتباطی و هوشمندی جدیدی را ارائه می‌کند که روی هم رفته نحوه تجربه کاربران از آیفون را تغییر می‌دهند.

iOS 16 کتابخانه عکس اشتراک‌گذاری شده iCloud را برای اشتراک‌گذاری بی‌وقفه مجموعه‌ای از عکس‌ها با خانواده، به‌روزرسانی‌های پیام‌ها و نامه‌ها که به کاربران کمک می‌کند به راحتی در تماس باشند و پیشرفت‌های قدرتمند برای متن زنده و جستجوی تصویری معرفی می‌کند.

کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، می‌گوید:

«iOS 16 یک نسخه بزرگ با به‌روزرسانی‌هایی است که نحوه تجربه آیفون را تغییر می‌دهد. «ما نحوه ظاهر و عملکرد صفحه قفل را با ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیزی که آن را شخصی‌تر و مفیدتر می‌کند، تجسم کرده‌ایم، کتابخانه عکس مشترک iCloud را برای خانواده‌ها معرفی کردیم، ارتباطات را از طریق قابلیت‌های جدید در پیام‌ها و نامه‌ها ساده‌سازی کردیم، و از هوش پیشرفته با به‌روزرسانی‌هایی برای متن زنده استفاده کردیم. ”

تجربه قفل صفحه نمایش شخصی

صفحه قفل با iOS 16 شخصی‌تر، زیباتر و مفیدتر می‌شود. با جلوه‌های چند لایه جدید، موضوعات عکس‌ها به طرز هنرمندانه‌ای در مقابل زمان در صفحه قفل تنظیم می‌شوند و حس عمق را ایجاد می‌کنند. کاربران همچنین می توانند ظاهر تاریخ و زمان را با سبک های نوع رسا و انتخاب رنگ تغییر دهند.

صفحه قفل دارای ویجت‌هایی است که از پیچیدگی‌های اپل واچ الهام می‌گیرند و دریافت اطلاعات در یک نگاه، مانند رویدادهای تقویم آینده، آب‌وهوا، سطح باتری، آلارم‌ها، مناطق زمانی، پیشرفت زنگ فعالیت و غیره را آسان می‌کند.

 

 

گالری جدید Lock Screen دارای طیف وسیعی از گزینه‌های الهام‌بخش است، مانند مجموعه‌های اپل، که شامل غرور و وحدت برای جشن گرفتن لحظات فرهنگی خاص است.

یک تصویر زمینه آب و هوا برای دیدن شرایط آب و هوایی زنده همانطور که در طول روز تغییر می کند. و یک تصویر زمینه نجوم برای نماهایی از زمین، ماه، و منظومه شمسی.

با iOS 16 کاربران همچنین می توانند با استفاده از ایموجی ها یا ترکیب رنگ های مورد علاقه خود، صفحه قفل ایجاد کنند. با استفاده از چندین صفحه قفل، کاربران می توانند تنها با یک کشیدن انگشت بین موارد دلخواه خود جابه جا شوند.

Live Activities یک ویژگی جدید است که به کاربران کمک می‌کند از مواردی که در زمان واقعی اتفاق می‌افتند، مانند بازی ورزشی، تمرین، اشتراک‌گذاری سواری، یا سفارش تحویل غذا، مستقیماً از صفحه قفل مطلع شوند.

 

 

اعلان‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از پایین جمع شوند و اطمینان حاصل شود که کاربران دید واضحی از صفحه قفل شخصی‌شده خود دارند.

 

 

تعادل را با تمرکز پیدا کنید

فوکوس قدرتمندتر است، تنظیم آسان‌تر است، و اکنون به صفحه قفل متصل می‌شود و راهی را به کاربران ارائه می‌دهد تا تصویر زمینه صفحه قفل و ویجت‌ها را به یک فوکوس خاص متصل کنند.

برای فعال کردن فوکوس، کاربران می توانند به سادگی به صفحه قفل مربوطه بکشند. با فیلترهای فوکوس، برنامه‌هایی مانند تقویم، ایمیل، پیام‌ها و سافاری می‌توانند فقط محتوای مرتبط با فوکوس کاربر را نمایش دهند و به او کمک کنند تعادل بهتری پیدا کنند.

 

 

یک مکان برای عکس‌های خانوادگی با کتابخانه عکس مشترک iCloud

iCloud Shared Photo Library به خانواده‌ها راه جدیدی برای اشتراک‌گذاری یکپارچه عکس‌ها با یک کتابخانه مجزای iCloud می‌دهد که حداکثر شش کاربر می‌توانند در آن همکاری کنند، مشارکت کنند و از آن لذت ببرند.

کاربران می توانند انتخاب کنند که عکس های موجود را از کتابخانه های شخصی خود به اشتراک بگذارند یا بر اساس تاریخ شروع یا افراد موجود در عکس ها به اشتراک بگذارند.

کاربر همچنین می‌تواند انتخاب کند که عکس‌ها را به‌طور خودکار با استفاده از کلید جدید در برنامه دوربین به کتابخانه مشترک ارسال کند. علاوه بر این، کاربران پیشنهادهای هوشمندانه ای برای به اشتراک گذاشتن عکسی دریافت خواهند کرد که شامل شرکت کنندگان در کتابخانه عکس مشترک است.

هر کاربر در کتابخانه عکس مشترک به افزودن، حذف، ویرایش یا موارد دلخواه عکس‌ها یا ویدیوهای به اشتراک‌گذاشته‌شده دسترسی دارد که در خاطرات و عکس‌های ویژه هر کاربر ظاهر می‌شوند تا همه بتوانند لحظات خانوادگی کامل‌تری را تجربه کنند.

 

 

به‌روزرسانی‌های پیام‌ها

کاربران می‌توانند پیام‌های اخیراً ارسال‌شده را ویرایش یا به خاطر بیاورند، پیام‌های اخیراً حذف شده را بازیابی کنند، و مکالمات را به‌عنوان خوانده‌نشده علامت‌گذاری کنند تا بتوانند بعداً به آن‌ها برگردند. هنگام گپ زدن در پیام‌ها، بازپخش مشترک همه را کنترل می‌کند.

 

ابزارهای جدید برای ایمیل

اکنون کاربران می توانند ایمیل ها را زودتر از موعد برنامه ریزی کنند و حتی یک لحظه به آنها فرصت داده می شود تا تحویل پیام را قبل از رسیدن به صندوق ورودی گیرنده لغو کنند.

ایمیل تشخیص می دهد که آیا کاربر فراموش کرده است بخش مهمی از پیام خود، مانند یک پیوست را درج کند. کاربران همچنین می‌توانند پیامی را در هر تاریخ و زمانی با Remind Later نمایش دهند، و پیشنهادات پیگیری به‌طور خودکار به کاربران یادآوری می‌کنند که در صورت عدم پاسخگویی، یک ایمیل را پیگیری کنند.

نامه همچنین شامل بزرگترین تعمیرات اساسی برای جستجو است و از تکنیک های پیشرفته برای ارائه نتایج مرتبط تر، دقیق تر و کامل تر استفاده می کند. کاربران ایمیل‌ها، مخاطبین، اسناد و پیوندهای اخیر را از لحظه‌ای که شروع به جستجوی ایمیل‌ها می‌کنند، می‌بینند.

 

 

بهبود متن زنده و جستجوی تصویری

Live Text از هوشمندی روی دستگاه برای تشخیص متن در تصاویر در  ۱۶ iOS استفاده می کند و اکنون در حال گسترش است تا ویدیو را نیز در بر بگیرد.

کاربران می توانند یک ویدیو را در هر فریمی متوقف کنند و با متن تعامل داشته باشند. Live Text همچنین قابلیت تبدیل سریع ارز، ترجمه متن و موارد دیگر را برای کاربران اضافه می کند.

 

 

Visual Look Up با معرفی ویژگی جدیدی که به کاربران امکان می‌دهد با ضربه زدن و نگه داشتن روی موضوع تصویر، آن را از پس‌زمینه بلند کرده و در برنامه‌هایی مانند پیام‌ها قرار دهند، عکس‌ها را بیشتر می‌کند. Visual Look Up همچنین برای شناسایی پرندگان، حشرات و مجسمه ها گسترش می یابد.

 

Wallet Apple Pay Later، ردیابی سفارش و سایر ویژگی ها را اضافه می کند

Apple Pay Later راهی بی‌نظیر و مطمئن را برای کاربران ایالات متحده فراهم می‌کند تا هزینه خرید Apple Pay را به چهار پرداخت مساوی در شش هفته تقسیم کنند، بدون بهره و بدون هیچ گونه کارمزدی.

با در نظر گرفتن سلامت مالی کاربران، Apple Pay Later مشاهده، پیگیری و بازپرداخت پرداخت‌های Apple Pay Later را در کیف پول آسان می‌کند. کاربران می‌توانند بعداً هنگام تسویه حساب با Apple Pay یا در کیف پول، برای Apple Pay درخواست دهند.

Apple Pay Later در همه جا که Apple Pay به‌صورت آنلاین یا درون برنامه‌ای با استفاده از شبکه Mastercard پذیرفته می‌شود، در دسترس است. علاوه بر این، با Apple Pay Order Tracking، کاربران می‌توانند رسیدهای دقیق و اطلاعات ردیابی سفارش را در Wallet برای خریدهای Apple Pay با تاجران شرکت‌کننده دریافت کنند.

 

 

کلیدها و شناسه‌ها در Wallet پشتیبانی گسترده‌تری دریافت می‌کنند. کاربران می توانند از شناسه خود در Wallet برای برنامه هایی که نیاز به تأیید هویت و سن دارند استفاده کنند. ب

رای اطمینان از یک تجربه خصوصی و ایمن، تنها اطلاعات لازم برای تراکنش در اختیار اپلیکیشن قرار می‌گیرد و کاربر می‌تواند با استفاده از Face ID یا Touch ID آن را بررسی کرده و رضایت دهد. علاوه بر این، کاربران می‌توانند به‌طور ایمن کلیدهای خانه، هتل، دفتر و ماشین خود را در Wallet از طریق برنامه‌های پیام‌رسانی از جمله پیام‌ها، ایمیل و غیره به اشتراک بگذارند.

 

 

نسل بعدی CarPlay

CarPlay اساساً نحوه تعامل مردم با وسایل نقلیه خود را تغییر داده است و نسل بعدی CarPlay با ادغام عمیق با سخت‌افزار خودرو از این هم فراتر می‌رود.

CarPlay قادر خواهد بود محتوایی را برای چندین صفحه در داخل وسیله نقلیه ارائه کند و تجربه ای یکپارچه و سازگار را ایجاد کند. یکپارچه‌سازی عمیق‌تر با خودرو به کاربران امکان می‌دهد کارهایی مانند کنترل رادیو یا تغییر آب و هوا را مستقیماً از طریق CarPlay انجام دهند و با استفاده از داده‌های خودرو، CarPlay سرعت، سطح سوخت، دما و موارد دیگر را به‌طور یکپارچه بر روی دسته ابزار نمایش می‌دهد.

کاربران می‌توانند تجربه رانندگی خود را با انتخاب طرح‌های مختلف دسته سنج شخصی‌سازی کنند، و با پشتیبانی اضافه‌شده از ویجت‌ها، کاربران در یک نگاه اطلاعاتی از آب‌وهوا و موسیقی را دقیقاً روی داشبورد خودروی خود خواهند داشت. اطلاعات بیشتر در مورد نسل بعدی CarPlay در آینده به اشتراک گذاشته خواهد شد و خودروها اواخر سال آینده معرفی خواهند شد.

 

 

 

ویژگی های اضافی

Safari گروه‌های برگه مشترک را اضافه می‌کند تا مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارد، و اضافه کردن برگه‌ها و دیدن آنچه که دیگران در حال مشاهده هستند را بدون مشکل می‌سازد.

مرور در Safari حتی با کلیدهای عبور، کلیدهای دیجیتال منحصر به فرد که استفاده آسان‌تر، ایمن‌تر است، هرگز در سرور وب ذخیره نمی‌شود، ایمن‌تر است و در دستگاه باقی می‌ماند تا هکرها نتوانند آنها را در صورت نقض داده‌ها بدزدند یا کاربران را فریب دهند تا آنها را به اشتراک بگذارند.

کلیدهای عبور که برای جایگزینی گذرواژه‌ها طراحی شده‌اند، از Touch ID یا Face ID برای تأیید بیومتریک و iCloud Keychain برای همگام‌سازی در iPhone، iPad، Mac و Apple TV با رمزگذاری سرتاسر استفاده می‌کنند. آنها همچنین در بین برنامه‌ها و وب کار خواهند کرد و کاربران می‌توانند فقط با استفاده از iPhone خود وارد وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایی در دستگاه‌های غیر اپل شوند.

Apple Maps مسیریابی چند مرحله‌ای را معرفی می‌کند، بنابراین کاربران می‌توانند تا ۱۵ توقف را از قبل برنامه‌ریزی کنند و زمانی که آماده حرکت هستند، مسیرها را از Mac به iPhone به‌طور خودکار همگام‌سازی کنند.

Maps همچنین به‌روزرسانی‌های حمل‌ونقل عمومی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد، و این کار را برای سوارکاران آسان می‌کند تا ببینند هزینه سفرشان چقدر است، کارت‌های حمل‌ونقل عمومی را به Wallet اضافه کنند، موجودی‌های پایین را ببینند، و کارت‌های حمل‌ونقل را دوباره پر کنند، همه بدون خروج از Maps.

Family Sharing راه ساده‌تری برای راه‌اندازی حساب کاربری برای کودک با کنترل‌های صحیح والدین از همان ابتدا ارائه می‌دهد.

این شامل پیشنهادهایی برای محدودیت‌های متناسب با سن برای برنامه‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها، موسیقی و موارد دیگر است و یک فرآیند ساده‌تر برای راه‌اندازی دستگاه جدیدی که کنترل‌های والدین موجود را به‌طور خودکار اعمال می‌کند. وقتی کودک زمان بیشتری از صفحه نمایش درخواست می‌کند، سرپرستان می‌توانند مستقیماً در پیام‌ها تأیید یا رد کنند.

Dictation یک تجربه جدید روی دستگاه ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد به طور روان بین صدا و لمس حرکت کنند. کاربران می توانند با صفحه کلید تایپ کنند، روی قسمت متن ضربه بزنند، مکان نما را حرکت دهند، و پیشنهادات QuickType را وارد کنند، همه اینها بدون نیاز به توقف دیکته. علاوه بر این، دیکته دارای نشانه گذاری خودکار و دیکته ایموجی است.

سیری قابلیت اجرای میانبرها را به محض دانلود برنامه بدون نیاز به تنظیمات اولیه اضافه می کند. کاربران می‌توانند هنگام ارسال پیام، ایموجی اضافه کنند، انتخاب کنند که پیام‌ها به صورت خودکار ارسال شوند – از مرحله تأیید عبور کنند – و با گفتن «Hey Siri، قطع کن»، تلفن و تماس‌های FaceTime را کاملاً هندزفری قطع کنند.

برنامه Home، پیمایش، سازماندهی و مشاهده لوازم جانبی را برای کاربران آسان‌تر می‌کند، و پیشرفت‌های معماری زیربنایی به کاربران کنترل کارآمدتر و مطمئن‌تری را از خانه هوشمندشان ارائه می‌دهد.

به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS 16 پس از عرضه شدن در اواخر پاییز، از استاندارد اتصال خانه هوشمند Matter پشتیبانی می‌کند و به طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی امکان می‌دهد تا به طور یکپارچه در سراسر پلتفرم‌ها با هم کار کنند و به تحقق چشم‌انداز واقعی یک خانه هوشمند کمک کنند.

برنامه تناسب اندام برای همه کاربران آیفون در دسترس است تا به ردیابی و رسیدن به اهداف تناسب اندام کمک کند، حتی اگر اپل واچ نداشته باشند.

کاربران آیفون می‌توانند یک هدف حرکت روزانه را در برنامه تناسب اندام تنظیم کنند و ببینند کالری فعال آنها چگونه به بستن حلقه حرکت آنها کمک می‌کند.

حسگرهای حرکتی آیفون می‌توانند مراحل، مسافت، پروازهای صعود شده و تمرینات را از برنامه‌های شخص ثالث ردیابی کنند، که می‌توانند به تخمینی از کالری فعال تبدیل شوند تا به هدف حرکت روزانه کاربران کمک کنند. کاربران همچنین می توانند حلقه Move خود را برای انگیزه بیشتر با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

برنامه Health داروها را اضافه می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی فهرستی از داروها را بسازند و مدیریت کنند، برنامه‌ها و یادآوری‌ها ایجاد کنند و داروها، ویتامین‌ها یا مکمل‌های خود را ردیابی کنند. در ایالات متحده، کاربران می‌توانند به سادگی دوربین آیفون خود را روی برچسبی قرار دهند تا دارو را اضافه کنند، درباره داروهایی که مصرف می‌کنند مطالعه کنند، و در صورت وجود تداخلات مهم بالقوه برای داروهایشان، هشدار دریافت کنند.

Apple News بخش جدیدی از My Sports را معرفی می کند تا به راحتی تیم ها و لیگ های مورد علاقه را دنبال کنید. دریافت داستان از صدها ناشر برتر؛ دسترسی به نمرات، برنامه ها و جدول رده بندی برای لیگ های برتر حرفه ای و دانشگاهی؛ و نکات برجسته را مستقیماً در برنامه News تماشا کنید.

مرکز بازی دارای یک داشبورد بازطراحی شده است که فعالیت‌ها و دستاوردهای دوستان از بازی‌ها را در یک مکان نشان می‌دهد و به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا برای بازی یا رقابت با دوستان خود به آن‌ها بپرند.
صدای فضایی شخصی شده، تجربه گوش دادن دقیق تر و فراگیرتر را امکان پذیر می کند. شنوندگان می توانند از دوربین TrueDepth در آیفون برای ایجاد یک نمایه شخصی برای Spatial Audio استفاده کنند که تجربه شنیداری را که فقط برای آنها تنظیم شده است، ارائه دهد.

یک ابزار جدید حفظ حریم خصوصی به نام «بررسی ایمنی» می‌تواند برای کاربرانی که امنیت شخصی آنها در خطر خشونت خانگی یا شریک صمیمی است، با حذف سریع همه دسترسی‌هایی که به دیگران داده‌اند، مفید باشد.

این شامل یک بازنشانی اضطراری است که به کاربران کمک می کند به راحتی از سیستم iCloud در همه دستگاه های دیگر خود خارج شوند، مجوزهای حریم خصوصی را بازنشانی کنند و پیام رسانی را فقط به دستگاهی که در دست دارند محدود کنند. همچنین به کاربران کمک می‌کند بفهمند و مدیریت کنند که به کدام افراد و برنامه‌ها دسترسی داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید