وبلاگ

iPadOS 16 امروز در دسترس است

 

 

iPadOS 16 تطبیق‌پذیری iPad را حتی بیشتر می‌کند و راه‌های جدیدی برای همکاری از طریق پیام‌ها، به‌روزرسانی‌های بزرگ برای Mail، کتابخانه عکس مشترک iCloud، کلیدهای عبور و ویژگی‌های جدید همکاری در Safari، برنامه Weather، ویژگی‌های حرفه‌ای از جمله حالت مرجع و زوم نمایشگر و یک تجربه کاملاً جدید چندوظیفه ای با Stage Manager. iPadOS 16 امروز به عنوان یک به روز رسانی نرم افزار رایگان در دسترس است.

راه‌های جدید اشتراک‌گذاری و اتصال در پیام‌ها

ویژگی‌های جدید در پیام‌ها ویرایش، لغو ارسال و علامت‌گذاری مکالمات به‌عنوان خوانده‌نشده را امکان‌پذیر می‌کند و پیام‌های روزمره را حتی بهتر می‌کند. با iPadOS 16، کاربران می‌توانند دوستان و خانواده خود را از طریق پیام‌ها به SharePlay دعوت کنند و از یک فعالیت مشترک لذت ببرند – مانند یک فیلم ، نمایش تلویزیونی، تمرین یا بازی — همزمان در حین چت کردن در یک رشته پیام ها.

علاوه بر این، ویژگی‌های جدید همکاری، کار با دیگران را سریع و بدون درز می‌کند. وقتی کاربران از طریق پیام‌ها دعوت‌نامه همکاری ارسال می‌کنند، همه افراد حاضر در رشته به‌طور خودکار به سند، صفحه‌گسترده یا پروژه اضافه می‌شوند و وقتی شخصی در سند مشترک ویرایش می‌کند، به‌روزرسانی‌های فعالیت در بالای رشته ظاهر می‌شوند.

 

 

Mail ابزارهای هوشمند جدیدی را معرفی می کند

با ابزارهای جدیدی که در Mail معرفی شده اند، بهره وری بیشتر از همیشه آسان تر است. کاربران می‌توانند یادآوری‌هایی را تنظیم کنند تا در آینده با Remind me به پیامی برگردند، پیشنهادات خودکار را برای پیگیری ایمیل در صورتی که پاسخی دریافت نکردند دریافت کنند، و هنگامی که فراموش کردند گیرنده یا گیرنده را اضافه کنند، هشدارهای خودکار دریافت کنند.

پیوست در یک ایمیل کاربران همچنین می‌توانند تحویل پیام را قبل از رسیدن به صندوق ورودی گیرنده لغو کنند و ایمیل‌ها را برای ارسال در زمان مناسب برنامه‌ریزی کنند.

 

با کتابخانه جدید عکس مشترک iCloud خاطرات را زنده کنید

iCloud Shared Photo Library به خانواده‌ها راه جدیدی برای اشتراک‌گذاری یکپارچه عکس‌ها با یک کتابخانه مجزای iCloud Photos می‌دهد که حداکثر شش نفر می‌توانند در آن همکاری کنند، مشارکت کنند و از آن لذت ببرند.

برای کاربران آسان است که همه عکس های موجود خود را از کتابخانه های شخصی خود به اشتراک بگذارند، بر اساس تاریخ شروع، یا از افراد موجود در عکس های خود به اشتراک بگذارند.

کاربران پیشنهادات هوشمندانه‌ای برای اشتراک‌گذاری لحظات عکس دریافت خواهند کرد که شامل شرکت‌کنندگان در کتابخانه و افراد دیگری است که انتخاب می‌کنند.

هر کاربر می‌تواند عکس‌ها و ویدیوهای به اشتراک‌گذاشته‌شده را اضافه، حذف، ویرایش یا مورد علاقه خود قرار دهد، این عکس‌ها در خاطرات و عکس‌های ویژه هر کاربر ظاهر می‌شوند تا همه بتوانند لحظات خانوادگی کامل‌تری را تجربه کنند.

 

 

ویژگی های امنیتی و همکاری جدید به سافاری می آیند

مرور در Safari حتی با کلیدهای عبور ایمن تر است، اعتبار نسل بعدی که نمی توان فیش یا افشا کرد و استفاده از آن را ایمن تر و آسان تر می کند. کلیدهای عبور که برای جایگزینی گذرواژه‌ها طراحی شده‌اند، از Touch ID یا Face ID برای تأیید بیومتریک استفاده می‌کنند و به‌طور ایمن با رمزگذاری انتها به انتها با استفاده از iCloud Keychain همگام‌سازی می‌شوند تا در دستگاه‌های اپل از جمله iPad، iPhone و Mac در دسترس باشند.

کلیدهای عبور که به عنوان یک تلاش مشترک با همکاری FIDO Alliance، گوگل و مایکروسافت ایجاد شده‌اند، در سراسر برنامه‌ها و وب کار خواهند کرد و کاربران می‌توانند فقط با استفاده از iPad خود وارد وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایی در دستگاه‌های غیر اپل شوند.

سافاری همچنین گروه‌های برگه اشتراک‌گذاری شده را اضافه می‌کند تا مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارد، و افزودن برگه‌ها و دیدن آنچه که دیگران در حال مشاهده هستند را بدون مشکل می‌سازد.

 

 

فضای همکاری بلادرنگ با استفاده از Freeform

Freeform که در اواخر سال جاری به iPadOS 16 می آید – یک برنامه بهره وری قدرتمند با یک بوم انعطاف پذیر – به کاربران این امکان را می دهد که همه را در یک مکان بدون نگرانی در مورد طرح بندی و اندازه صفحه و با پشتیبانی کامل ببینند، به اشتراک بگذارند و با یکدیگر همکاری کنند.

برای مداد اپل. کاربران می‌توانند در حین افزودن محتوا یا ویرایش، مشارکت‌های دیگران را مشاهده کنند و در عین حال از فضای همکاری بلادرنگ لذت ببرند.

Freeform به همکاران اجازه می دهد تا تقریباً هر نوع فایلی – تصاویر، ویدئو، صدا، فایل های PDF، اسناد و لینک های وب – را به بوم اضافه کنند و بدون خروج از تابلو، پیش نمایش آن را به صورت درون خطی مشاهده کنند.

 

 

اپلیکیشن Weather به iPad می آید

آب و هوا که برای استفاده کامل از نمایشگر خیره کننده طراحی شده است، با انیمیشن های همه جانبه، نقشه های دقیق و ماژول های پیش بینی قابل لمس به iPad می آید.

بنابراین تنها با یک ضربه، کاربران می توانند مهم ترین اطلاعات آب و هوا را ببینند یا نقشه ها را برای بررسی بارش، کیفیت هوا و دما بررسی کنند.

کاربران همچنین می توانند هنگام صدور هشدار آب و هوای شدید در منطقه خود مطلع شوند یا کیفیت هوا را با استفاده از مقیاس رنگی بررسی کنند.

 

 

Visual Look Up و Live Text به‌روزرسانی‌های قدرتمندی دریافت می‌کنند

کاربران می‌توانند روی موضوع یک تصویر ضربه زده و نگه دارند تا آن را از پس‌زمینه بلند کرده و در برنامه‌هایی مانند پیام‌ها قرار دهند. Visual Look Up همچنین برای تشخیص پرندگان، حشرات و مجسمه‌ها گسترش می‌یابد و به کاربران کمک می‌کند تا به سرعت اطلاعات مربوط به اشیاء و صحنه‌های موجود در عکس‌ها را دریافت کنند.
با استفاده از هوشمندی روی دستگاه، Live Text اکنون می‌تواند متن را در ویدیوها در سراسر سیستم تشخیص دهد، و متن را در فریم‌های ویدیویی متوقف شده کاملاً تعاملی می‌کند.

با یک ضربه زدن روی یک ویدیو، کاربران می توانند به سرعت کپی و جایگذاری کنند، ترجمه کنند، ارز تبدیل کنند و موارد دیگر.

 

 

ویژگی‌های حرفه‌ای جریان‌های کاری سخت‌تر را حتی بیشتر می‌کنند

iPadOS 16 ویژگی‌های قدرتمند جدیدی را ارائه می‌کند که iPad Pro را به ابزاری ضروری برای حرفه‌ای‌های خلاق تبدیل می‌کند.

Reference Mode آی‌پد پرو ۱۲.۹ اینچی با نمایشگر Liquid Retina XDR را قادر می‌سازد تا با الزامات رنگ در جریان‌های کاری مانند بررسی و تأیید، درجه‌بندی رنگ و ترکیب‌بندی مطابقت داشته باشد، جایی که رنگ‌های دقیق و کیفیت تصویر ثابت بسیار مهم هستند.
نمایش زوم با عملکرد تراشه‌های M1 و M2 طراحی‌شده توسط اپل، به کاربران اجازه می‌دهد تا تراکم پیکسلی را افزایش دهند تا بتوانند در برنامه‌های خود بیشتر مشاهده کنند، که مخصوصاً هنگام انجام چند کار با Stage Manager و Split View مفید است.

با Virtual Memory Swap، می‌توان از فضای ذخیره‌سازی iPad برای افزایش حافظه در دسترس برای همه برنامه‌ها استفاده کرد و تا 16 گیگابایت حافظه را برای سخت‌افزارترین برنامه‌ها ارائه می‌کند، که به انجام چندوظیفه‌ای کاملاً یکپارچه کمک می‌کند.

 

 

چندوظیفه ای قدرتمند با Stage Manager و پشتیبانی کامل از نمایشگر خارجی

Stage Manager یک تجربه چندوظیفه ای کاملاً جدید است که به طور خودکار برنامه ها و پنجره ها را سازماندهی می کند و جابجایی بین کارها را سریع و آسان می کند. برای اولین بار در iPad، کاربران می توانند پنجره های همپوشانی با اندازه های مختلف را در یک نمای واحد ایجاد کنند، پنجره ها را بکشید و رها کنید. از کنار، یا برنامه‌ها را از Dock باز کنید تا گروه‌هایی از برنامه‌ها را برای چندوظیفه سریع‌تر و انعطاف‌پذیرتر ایجاد کنید.

پنجره برنامه ای که کاربران روی آن کار می کنند به طور برجسته در مرکز نمایش داده می شود و سایر برنامه ها و پنجره های باز در سمت چپ به ترتیب تازگی مرتب شده اند.
در به‌روزرسانی مدل‌های آی‌پد M1 و M2 در اواخر امسال، Stage Manager پشتیبانی کامل نمایشگر خارجی با وضوح حداکثر 6K را باز می‌کند، بنابراین کاربران می‌توانند فضای کاری ایده‌آل را ترتیب دهند و با حداکثر چهار برنامه در iPad و چهار برنامه کار کنند. روی صفحه نمایش خارجی به طور همزمان.

 

 

ویژگی های اضافی iPadOS 16

  • Dictation یک تجربه جدید روی دستگاه ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد به راحتی بین صدا، لمس و Scribble با Apple Pencil حرکت کنند. کاربران می توانند با صفحه کلید تایپ کنند یا با Scribble بنویسند، در قسمت متن ضربه بزنند، مکان نما را حرکت دهند و پیشنهادات QuickType را وارد کنند، همه بدون نیاز به توقف دیکته. دیکته همچنین دارای نشانه گذاری خودکار و اموجی دیکته است.
  • سیری قابلیت اجرای میانبرها را به محض دانلود برنامه بدون نیاز به تنظیمات اولیه اضافه می کند. کاربران می‌توانند هنگام ارسال پیام، ایموجی اضافه کنند، انتخاب کنند که پیام‌ها به صورت خودکار ارسال شوند – از مرحله تأیید عبور کنند – و با گفتن «Hey Siri، قطع کن»، تلفن و تماس‌های FaceTime را کاملاً هندزفری قطع کنند.
  • برنامه Home دارای طراحی کاملاً جدیدی است که پیمایش، سازماندهی، مشاهده و کنترل لوازم جانبی خانه هوشمند را در یک نگاه آسان‌تر می‌کند، و همچنین از Matter پشتیبانی می‌کند – یک استاندارد جدید اتصال خانه هوشمند که به لوازم جانبی سازگار اجازه می‌دهد تا به طور یکپارچه با هم کار کنند. اکوسیستم های مختلف، و امکان انتخاب و قابلیت همکاری بیشتر را فراهم می کند – همه در عین حفظ بالاترین سطح امنیت
  • برنامه‌های کلاس دسک‌تاپ قابلیت‌های جدیدی را فعال می‌کنند که برای نمایشگر iPad بهینه‌سازی شده‌اند، بنابراین برنامه‌ها با عناصر و تعاملات جدید، از جمله واگرد و مجدد یکنواخت، تجربه جستجو و جایگزینی درون خطی بازطراحی‌شده، منوی سند جدید، نوار ابزارهای قابل تنظیم، و امکان تغییر پسوند فایل، مشاهده اندازه پوشه در Files و موارد دیگر.
  • Apple News بخش جدیدی از My Sports را معرفی می کند که در آن کاربران می توانند به راحتی تیم ها و لیگ های مورد علاقه خود را دنبال کنند. دریافت داستان از صدها ناشر برتر؛ دسترسی به نمرات، برنامه ها و جدول رده بندی برای لیگ های برتر حرفه ای و دانشگاهی؛ و نکات برجسته را مستقیماً در برنامه News تماشا کنید. موارد دلخواه با برنامه Apple TV همگام می‌شوند تا یک تجربه ورزشی یکپارچه را ارائه دهند.
  • Notes به کاربران این امکان را می‌دهد که یادداشت‌های دست‌نویس دقیق‌تری ایجاد کنند با قابلیت صاف کردن خودکار دست خط، استفاده از رمز عبور iCloud خود برای قفل کردن یادداشت‌های شخصی، افزودن اسکرین‌شات در Quick Note، و سازماندهی حتی بیشتر با پوشه‌های هوشمند قدرتمند و قابلیت‌های فیلتر کردن.
  • Game Center بازی یا رقابت با دوستان خود را برای کاربران آسان می کند از طریق داشبورد بازطراحی شده ای که فعالیت ها و دستاوردهای دوستان را در یک مکان نشان می دهد.
  • Handoff در FaceTime به کاربران این امکان را می‌دهد تا تماس FaceTime را در یکی از دستگاه‌های Apple خود شروع کنند و به‌طور یکپارچه آن را به دستگاه Apple دیگری در همان نزدیکی تحویل دهند. هنگام جابجایی به دستگاه دیگری، هدست بلوتوث متصل به طور همزمان جابجا می شود تا کاربران هیچ یک از مکالمه را از دست ندهند.
  • ابزارهای دسترسی جدید عبارتند از Live Captions در FaceTime؛ 9 حالت جدید Magnifier که توصیفات غنی تری از محیط اطراف ارائه می دهد؛ 10 Hover Text که به کاربران کمک می کند تا به راحتی فیلدهای ورودی، آیتم های منو، برچسب های دکمه ها و سایر متن ها را در iPad بخوانند. پشتیبانی از بیش از 20 زبان دیگر در VoiceOver و محتوای گفتاری؛ و بیشتر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید