وبلاگ

آیپد پرو 12.9 اینچی نسل چهارم Teardown: 5 نکته که باید بدانید

مشخصات آیپد پرو 12.9 اینچی نسل چهارم

آیپد پرو 12.9 اینچی کاملاً جدید که از چند جهت قاتل لپ‌تاپ است، به نظر می‌رسد تبلتی قوی باشد – بدون ذره‌ای شک. همانطور که انتظار می‌رفت، آی‌پد دارای مشخصات پیشرفته‌ای مانند اسکنر LiDAR و یک پردازنده سریع بد برای بیان قوی است.

برای نگاهی دقیق به درونیات، درست به روشی که اخیراً به آن پی برده ایم
سری آیفون 12
و
اپل واچ سری 5
، ما همه آماده هستیم تا آیپد پرو 12.9 اینچی نسل چهارم را خراب کنیم. اگر کمی کنجکاو هستید که بفهمید تبلت گران‌قیمت چه چیزی در فروشگاه دارد یا اینکه آیا تعمیر آن مقرون به صرفه شده است یا خیر، بیایید مستقیماً وارد شویم تا زیر 5 نکته اصلی را زیر خط بکشیم!

پورت USB-C دارای طراحی ماژولار است

اولین چیزی که مایلیم بر آن تاکید کنیم طراحی ماژولار پورت USB-C است. آنچه طراحی ماژولار پورت USB را قابل توجه می کند این است که دروازه جایگزینی مستقل را باز کرده است. از منظر تعمیر، این یک مزیت است.

آیپد پرو 12.9 اینچی

عدم وجود دکمه فیزیکی هوم، تعمیر را ساده تر کرده است

حذف دکمه فیزیکی هوم نه تنها آی‌پد پرو 2020 12.9 اینچی را مدرن جلوه داده است، بلکه نقشی حیاتی در ساده‌سازی فرآیند تعمیر داشته است. با خلاص شدن از شر یک نقطه خرابی رایج، تعمیر را کمی ساده تر کرده است.

خب، این بدان معنا نیست که تعمیر کلی آیپد پرو 12.9 اینچی 2020 باید یک راه حل باشد. تمام تلاش ما بر این است که به نظر نمی‌رسد سرویس‌دهی آی‌پد دیگر امری بی‌سابقه باشد.

باتری ایمن تر به نظر می رسد در آیپد پرو 12.9 اینچی

نه اینکه باتری مدل‌های قبلی آی‌پد پرو 12.9 اینچی فاقد امنیت باشد، اما به نظر می‌رسد که اپل در آخرین نسخه از آی‌پد رده بالا، ایمنی باتری را بیشتر کرده است. بنابراین، این بار چه کاری انجام داده است؟

آیپد پرو 12.9 اینچی

بر اساس آنچه ما کشف کرده‌ایم، استفاده از زبانه‌های کششی و چسب غیرقابل جدا شدن در ارائه محافظ اضافی به باتری بسیار خوب عمل کرده است. با توجه به اینکه از منظر دوام چقدر ضروری است، از تصمیم برای ارائه یک لایه محافظ اضافی برای باتری استقبال می کنیم. با این حال، وجود چسب غیر قابل جدا شدن، کار تعمیر را به یک امر خسته کننده تبدیل کرده است.

ال سی دی و شیشه پنل جلوآیپد پرو 12.9 اینچی  یکپارچه شده اند

اگرچه ادغام ال سی دی و شیشه جلویی دوام را تقویت کرده است، اما روند باز کردن را کمی پیچیده کرده است. علاوه بر این که تعمیر را کمی پیچیده می کند، هزینه تعمیر iPad Pro 12.9 اینچی را نیز افزایش داده است. بنابراین، اگر انتظار مهلت در هزینه تعمیر صفحه نمایش را داشتید، ممکن است کمی ناامید شوید.

آیپد پرو 12.9 اینچی

تکه های چسب در همه جا

مورد دیگری که دارای علامت منفی است، استفاده بیش از حد از چسب است. اپل از چسب هایی استفاده کرده است تا همه اجزا را در جای خود محکم نگه دارد. در حالی که نمی توان این واقعیت را انکار کرد که دوام آن افزایش یافته است، به نظر می رسد چسب به یکی از موانع اصلی تبدیل شده است که مانع از کسب امتیاز بالا در پارامتر قابلیت تعمیر آیپد پرو 12.9 اینچی نسل چهارم شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید