وبلاگ

رفع مشکل روشن نشدن آیپد و گیر کردن روی لوگوی اپل

روشن نشدن آیپد

آ موزش رفع مشکل روشن نشدن آیپد

گیرکردن لوگوی اپل در هنگام راه اندازی یا به روز رسانی نرم افزار از آن دسته مشکلاتی است که از قدیم الایام در iPad (و البته آیفون نیز) وجود داشته است. هر وقت صفحه سیاه مرگ به چشم می خورد، دستگاه شما بی فایده می شود. نه فقط این، مشکل «آی‌پد روی لوگوی اپل روشن نمی‌شود/چسب نمی‌شود» حتی دستگاه شما را برای همیشه از کار می‌اندازد. بنابراین، راه حل برای تعمیرروشن نشدن آیپد یا به نظر می‌رسد در چنگال صفحه سیاه مرگ است چیست؟ خب، چند راه حل وجود دارد که می توانید امتحان کنید. اجازه دهید شما را راهنمایی کنیم.

روشن نشدن آیپد

iPad خود را اجباری مجدداً راه اندازی کنید

هارد ریست یا راه‌اندازی مجدد نیرو اغلب با یک راه‌حل سریع کمک می‌کند، به خصوص زمانی که با مشکلات رایج روبرو هستید. به همین دلیل است که این ترفند اغلب به بسیاری از راهنمای عیب‌یابی ما راه پیدا می‌کند. و حدس بزنید – با توجه به اینکه همیشه چقدر قابل اعتماد بوده است، این بار نیز از آن غافل نخواهیم شد.

برای راه‌اندازی اجباری آی‌پد با دکمه هوم: دکمه هوم و دکمه‌های پاور را همزمان فشار دهید و نگه دارید تا صفحه آی‌پد سیاه شود و لوگوی اپل ظاهر شود. برای راه‌اندازی اجباری آی‌پد بدون دکمه هوم: دکمه افزایش صدا را فشار دهید و سریع رها کنید و سپس دکمه کاهش صدا را فشار دهید و سریع رها کنید. پس از آن دکمه پاور را نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.

 

روشن نشدن آیپد

پورت USB کامپیوتر و کابل Lightning/USB-C را بررسی کنید

باور کنید یا نه، کابل های معیوب و شارژرهای تقلبی به همان اندازه مسئول مشکل «روشن نشدن آی پد» هستند. اگر شارژر آی‌پد شما خیلی کم است و نمی‌توان آن را روشن کرد و از شارژری استفاده می‌کنید که MFi نیست (ساخته شده برای آیفون و آی‌پد)، دستگاه شما زمان زیادی را صرف می‌کند. مطمئن باشید و با سرعت مورد نیاز شارژ نکنید. بنابراین، مطمئن شوید که کابل لایتنینگ یا کابل USB-C دارای گواهینامه و سالم بودن است. علاوه بر این، اگر iPad خود را از طریق رایانه شارژ می کنید، مطمئن شوید که پورت USB رایانه به اندازه کافی خوب است تا اتصال پایدار برقرار شود. در غیر این صورت، تبلت شما را شارژ نمی کند.

برای حل مشکل روشن نشدن آیپد خود را در حالت DFU و بازیابی قرار دهید

DFU (به روز رسانی سیستم عامل دستگاه) برای رفع حتی مشکلات پیچیده نیز شناخته شده است. چیزی که آن را بسیار مفید می کند، امکان بازیابی iPad از هر حالتی است که نقشی حیاتی در رفع مشکلات جدی دارد. بنابراین، آن را امتحان کنید. همچنین بخوانید – 5 مشکل رایج سیستم عامل iPad و راه حل های آنها

آیپد با فیس آیدی:

برای شروع، iPad Pro خود را با Face ID به مک یا رایانه شخصی خود وصل کنید. توجه داشته باشید که به iTunes در Mac دارای macOS Mojave یا نسخه های قبلی و Finder در Mac دارای macOS Catalina یا جدیدتر نیاز دارید. دکمه پاور را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید. در حالی که همچنان دکمه پاور را فشار می دهید، دکمه کاهش صدا را نگه دارید. مطمئن شوید که هر دو دکمه را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. پس از آن، دکمه کناری را رها کنید اما دکمه کاهش صدا را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. اگر صفحه نمایش iPad شما سیاه بماند، iPad شما وارد حالت DFU شده است. اکنون، دستورات را دنبال کنید تا دستگاه خود را بازیابی کنید.

آی پد با تاچ آیدی:

دکمه پاور را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید. در حالی که همچنان دکمه پاور را فشار می دهید، دکمه هوم را نگه دارید. حتما این دو دکمه را به مدت 10 ثانیه نگه دارید. سپس دکمه پاور را رها کنید اما دکمه هوم را به مدت 5 ثانیه نگه دارید. اگر صفحه نمایش iPad شما سیاه بماند، حالت DFU روشن است. اکنون، با دنبال کردن دستورالعمل ها، دستگاه خود را بازیابی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید