وبلاگ

iOS 16 امروز در دسترس است

 

 

iOS 16 بزرگترین به‌روزرسانی را برای صفحه قفل، امکان ویرایش و همکاری در پیام‌ها، ابزارهای جدید در Mail، و راه‌های بیشتر برای تعامل با عکس‌ها و ویدیوها با Live Text و Visual Look Up ارائه می‌کند.

iOS 16 امروز به عنوان یک به روز رسانی نرم افزار رایگان در دسترس است.

 

یک صفحه قفل شخصی تر، زیباتر و مفیدتر

صفحه قفل مجدداً طراحی می شود و شخصی سازی عمیق تری ارائه می دهد. اکنون کاربران می توانند جلوه عمقی را به عکس صفحه قفل خود اضافه کنند، موضوع عکس را هنرمندانه در مقابل زمان نمایش دهند، و حتی می توانند فونت و سبک تایپ را سفارشی کنند.

ویجت‌های جدید در صفحه قفل دریافت اطلاعات مفید مانند رویدادهای تقویم آینده، سطح باتری، هشدارها، مناطق زمانی، پیشرفت زنگ فعالیت و غیره را آسان می‌کنند.

 

 

گالری جدید Lock Screen دارای طیف وسیعی از گزینه ها است. کاربران می توانند یک عکس پیشنهادی هوشمندانه از کتابخانه شخصی خود انتخاب کنند که در صفحه قفل عالی به نظر می رسد، یا مجموعه ای پویا از عکس ها که در طول روز به هم می خورد. مجموعه های اپل شامل تصاویر نمادین از اپل است.

والپیپر پراید و یونیتی; یک تصویر زمینه آب و هوا برای دیدن شرایط آب و هوایی زنده همانطور که در طول روز تغییر می کند. و یک تصویر زمینه نجوم برای نماهایی از زمین، ماه، و منظومه شمسی.

کاربران همچنین می‌توانند طرح‌های منحصربه‌فردی را با ایموجی‌ها و ترکیب رنگ‌های مورد علاقه خود ایجاد کنند و با چندین صفحه قفل، کاربران می‌توانند تنها با یک کشیدن انگشت، بین موارد دلخواه خود جابه‌جا شوند.
اعلان‌های بازطراحی‌شده اکنون از پایین به نمایش در می‌آیند تا نمای واضحی از صفحه قفل ارائه دهند و کاربران می‌توانند اعلان‌ها را در یک فهرست گسترده، انباشته یا به‌صورت شمارش مشاهده کنند.

 

با تمرکز در لحظه بمانید

با iOS 16، تنظیم فوکوس آسان‌تر می‌شود و با اتصال به صفحه قفل قدرتمندتر می‌شود، و به کاربران راهی می‌دهد تا به سادگی به صفحه قفل تعیین‌شده برای فعال کردن فوکوس مربوطه بکشند.

با فیلترهای فوکوس، برنامه‌هایی مانند تقویم، ایمیل، پیام‌ها و سافاری می‌توانند فقط محتوای مرتبط با فوکوس کاربر را نمایش دهند و به او کمک کنند تعادل بهتری پیدا کنند.

 

 

راه های جدید برای تعامل در پیام ها

به‌روزرسانی‌های «پیام‌ها» ویرایش، لغو ارسال و علامت‌گذاری مکالمات به‌عنوان خوانده‌نشده را ممکن می‌سازد، و برقراری ارتباط را حتی آسان‌تر می‌کند.

با iOS 16، کاربران اکنون می‌توانند دوستان و خانواده خود را از طریق پیام‌ها به SharePlay دعوت کنند، و راه دیگری برای لذت بردن از محتوای همگام‌سازی شده ارائه می‌دهد.

مانند فیلم ها یا آهنگ ها و کنترل های پخش مشترک. علاوه بر این، ویژگی‌های همکاری جدید در پیام‌ها، کار با دیگران را سریع و بدون مشکل می‌سازد.

وقتی کاربران اشتراک‌گذاری فایل‌ها را برای همکاری از طریق پیام‌ها انتخاب می‌کنند، همه افراد در یک رشته به‌طور خودکار اضافه می‌شوند، و وقتی شخصی ویرایشی در سند مشترک انجام می‌دهد، به‌روزرسانی‌های فعالیت در بالای رشته ظاهر می‌شوند.

 

افزایش بهره وری با ابزارهای جدید در ایمیل

اکنون کاربران می‌توانند تحویل ایمیل را قبل از موعد برنامه‌ریزی کنند یا تحویل پیام را قبل از رسیدن به صندوق ورودی گیرنده لغو کنند. کاربران همچنین می‌توانند یادآوری‌هایی را تنظیم کنند تا در تاریخ دیگری با «به من یادآوری کن»، پیشنهادات خودکار را برای پیگیری دریافت کنند.

اگر پاسخی دریافت نکردند، در ایمیلی دریافت کنید و زمانی که فراموش کردند گیرنده یا پیوست را در ایمیل اضافه کنند، هشدارهای خودکار دریافت کنید.

با بزرگترین به‌روزرسانی برای جستجو در سال‌های اخیر، Mail دارای تکنیک‌های پیشرفته‌تر برای ارائه نتایج جستجوی مرتبط‌تر، دقیق‌تر و کامل‌تر است.

 

 

Visual Look Up و بهبود متن زنده

اکنون کاربران می توانند روی موضوع یک تصویر ضربه زده و نگه دارند تا آن را از پس زمینه بلند کرده و در برنامه هایی مانند پیام ها قرار دهند.

Visual Look Up همچنین برای شناسایی پرندگان، حشرات، عنکبوت‌ها و مجسمه‌ها گسترش می‌یابد و به کاربران کمک می‌کند تا به سرعت اطلاعات مربوط به اشیاء و صحنه‌های موجود در عکس‌ها را دریافت کنند.

 

 

 

 

با استفاده از هوشمندی روی دستگاه، Live Text اکنون می‌تواند متن را در ویدیوها در سراسر سیستم تشخیص دهد. کاربران می‌توانند ویدیو را در هر فریمی متوقف کنند تا با متن تعامل داشته باشند و اقدامات سریعی مانند کپی و جای‌گذاری، ترجمه، تبدیل ارز و غیره انجام دهند.

 

 

مرور ایمن تر در سافاری با کلیدهای عبور

مرور در Safari حتی با کلیدهای عبور ایمن تر است، یک اعتبار نسل بعدی که نمی توان فیش یا فاش کرد و استفاده از آن را ایمن تر و آسان تر می کند.

کلیدهای عبور که برای جایگزینی گذرواژه‌ها طراحی شده‌اند، از Touch ID یا Face ID برای تأیید بیومتریک و iCloud Keychain برای همگام‌سازی در iPhone، iPad، Mac و Apple TV با رمزگذاری سرتاسر استفاده می‌کنند.

کلیدهای عبور که به عنوان یک تلاش مشترک با همکاری FIDO Alliance، Google و Microsoft ایجاد شده‌اند، در سراسر برنامه‌ها و وب کار خواهند کرد و کاربران می‌توانند فقط با استفاده از iPhone خود وارد وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایی در دستگاه‌های غیر اپل شوند.

سافاری همچنین گروه‌های برگه‌های مشترک را اضافه می‌کند تا مجموعه‌ای از وب‌سایت‌ها را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارد، و افزودن برگه‌ها و دیدن آنچه دیگران در حال مشاهده هستند، بی‌نظیر است.

 

 

ویژگی‌های جدید دسترسی برای پیمایش، متصل ماندن و موارد دیگر

به‌روزرسانی‌های دسترس‌پذیری شامل Door Detection است که به کاربران نابینا یا کم‌بینا کمک می‌کند تا از آیفون خود برای پیمایش چند قدمی آخر به مقصد خود استفاده کنند.

و Apple Watch Mirroring برای کاربران دارای ناتوانی های جسمی و حرکتی برای بازتاب نمایشگر Apple Watch خود به iPhone و کنترل Apple Watch با کنترل صوتی و کنترل سوئیچ. هر گونه محتوای صوتی – خواه در تماس تلفنی یا FaceTime، استفاده از کنفرانس ویدئویی یا برنامه رسانه های اجتماعی، پخش محتوای رسانه ای، یا مکالمه با شخصی در کنار خود.

 

 

 

ویژگی های اضافی

Apple Pay Order Tracking به کاربران امکان می‌دهد برای خریدهای Apple Pay با تاجران شرکت‌کننده، رسیدهای دقیق و اطلاعات ردیابی سفارش را در Wallet دریافت کنند.

به‌روزرسانی‌های Apple Maps با بهبود مسیریابی رانندگی و حمل‌ونقل و مسیریابی چند مرحله‌ای، کاوش بیشتر در جهان را امکان‌پذیر می‌سازد. رانندگان به راحتی می توانند مسیرهایی با توقف های متعدد ایجاد کنند و زمانی که آماده حرکت هستند به طور خودکار مسیرها را از Mac به iPhone همگام کنند.

اکنون مسیرهای حمل‌ونقل عمومی هزینه سفر را نشان می‌دهند و کاربران می‌توانند کارت‌های حمل‌ونقل عمومی را به Wallet اضافه کنند تا موجودی‌های پایین را ببینند – و کارت‌های حمل‌ونقل را دوباره پر کنند – همه بدون خروج از Maps.

Family Sharing راه ساده‌تری برای راه‌اندازی حساب‌های کودکان با کنترل‌های صحیح والدین از همان ابتدا ارائه می‌کند. این شامل پیشنهادهایی برای محدودیت‌های متناسب با سن برای برنامه‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها، موسیقی و موارد دیگر و یک فرآیند ساده‌تر برای راه‌اندازی یک دستگاه جدید برای کودک است که کنترل‌های والدین موجود را به‌طور خودکار اعمال می‌کند.

وقتی کودکی درخواست زمان بیشتری از صفحه نمایش می‌کند، والدین و سرپرستان اکنون می‌توانند مستقیماً در پیام‌ها تأیید یا رد کنند. فهرست بررسی خانواده جدید نکات و پیشنهادهایی را ارائه می‌کند، مانند به‌روزرسانی کنترل‌های والدین با بزرگ‌تر شدن کودک یا روشن کردن اشتراک‌گذاری مکان.

Dictation یک تجربه جدید روی دستگاه ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد به طور روان بین صدا و لمس حرکت کنند.

کاربران می توانند با صفحه کلید تایپ کنند، روی قسمت متن ضربه بزنند، مکان نما را حرکت دهند، و پیشنهادات QuickType را وارد کنند، همه اینها بدون نیاز به توقف دیکته. علاوه بر این، دیکته دارای نشانه گذاری خودکار و دیکته ایموجی است.
سیری قابلیت اجرای میانبرها را به محض دانلود برنامه بدون نیاز به تنظیمات اولیه اضافه می کند. کاربران می‌توانند هنگام ارسال پیام، ایموجی اضافه کنند، انتخاب کنند که پیام‌ها به صورت خودکار ارسال شوند – از مرحله تأیید عبور کنند – و با گفتن «Hey Siri، قطع کن»، تلفن و تماس‌های FaceTime را کاملاً هندزفری قطع کنند.
برنامه دوباره طراحی شده Home به کاربران راه های آسان تری را برای پیمایش، سازماندهی و مشاهده لوازم جانبی خود ارائه می دهد.

برنامه تناسب اندام اکنون در دسترس همه کاربران آیفون است تا به ردیابی و رسیدن به اهداف تناسب اندام کمک کند، حتی اگر اپل واچ نداشته باشند. کاربران آیفون می‌توانند یک هدف حرکت شخصی تعیین کنند، روند خود را بررسی کنند و فعالیت‌های خود را برای انگیزه بیشتر به اشتراک بگذارند.

حسگرهای حرکتی آیفون مراحل، مسافت و پروازهای صعود شده را برای تخمین کالری فعال سوزانده شده ردیابی می کنند. هر تمرینی که در برنامه های شخص ثالث انجام شود نیز به بستن حلقه حرکت کاربر کمک می کند.

ویجت جدید برنامه تناسب اندام Lock Screen پیشرفت حلقه حرکت، مراحل برداشته شده و مسافت را در یک نگاه ارائه می دهد.
برنامه Health داروها را اضافه می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی فهرستی از داروها را بسازند و مدیریت کنند، برنامه‌ها و یادآوری‌ها ایجاد کنند و داروها، ویتامین‌ها یا مکمل‌های خود را ردیابی کنند.

در ایالات متحده، کاربران می‌توانند به سادگی دوربین آیفون خود را روی برچسبی قرار دهند تا دارو اضافه کنند، درباره داروهایی که مصرف می‌کنند مطالعه کنند، و در صورت وجود تداخلات حیاتی احتمالی با داروهایشان، هشدار دریافت کنند. یک دعوت نامه برای به اشتراک گذاشتن داده های بهداشتی خود، و ایجاد یک PDF از سوابق سلامت موجود از موسسات بهداشتی مرتبط، مستقیماً از برنامه Health.6.

Apple News بخش جدیدی از My Sports را معرفی می کند که در آن کاربران می توانند به راحتی تیم ها و لیگ های مورد علاقه خود را دنبال کنند. دریافت داستان از صدها ناشر برتر؛ دسترسی به نمرات، برنامه ها و جدول رده بندی برای لیگ های برتر حرفه ای و دانشگاهی؛ و نکات برجسته را مستقیماً در برنامه News تماشا کنید. موارد دلخواه با برنامه Apple TV همگام می‌شوند تا یک تجربه ورزشی یکپارچه را ارائه دهند.

Game Center بازی یا رقابت با دوستان خود را برای کاربران آسان می کند از طریق داشبورد بازطراحی شده ای که فعالیت ها و دستاوردهای دوستان را در یک مکان نشان می دهد.

صدای فضایی شخصی شده، تجربه گوش دادن دقیق تر و فراگیرتر را ارائه می دهد. با استفاده از دوربین TrueDepth در آیفون، کاربران می توانند یک نمایه شخصی برای Spatial Audio ایجاد کنند که تجربه گوش دادن را که فقط برای آنها تنظیم شده است، ارائه می دهد.

بررسی ایمنی، یک ابزار جدید حفظ حریم خصوصی شخصی، می تواند برای کاربرانی که امنیت شخصی آنها در معرض خطر خشونت خانگی یا شریک صمیمی است مفید باشد. این به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت هر گونه دسترسی را که به دیگران داده اند بررسی و حذف کنند.

همچنین شامل یک بازنشانی اضطراری است که به کاربران کمک می کند به راحتی از سیستم iCloud در تمام دستگاه های دیگر خود خارج شوند، مجوزهای حریم خصوصی را بازنشانی کنند و پیام رسانی را فقط به دستگاهی که در دست دارند محدود کنند.

کاربران همچنین می توانند درک کنند و مدیریت کنند که به چه افراد و برنامه هایی دسترسی داده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید