وبلاگ

Find My iPhone چیست؟

Find My iPhone چیست؟
برنامه Find My یک برنامه رایگان است که توسط اپل طراحی شده است تا به کاربران امکان پیدا کردن همه دستگاه های Apple خود را که به Apple ID مرتبط هستند بر روی نقشه و قفل کردن ، پاک کردن و موارد دیگر در صورت وجود iPhone ، iPad ، Mac ، اپل واچ یا AirPods بی جا شده یا گم شده است. اگر دستگاه Apple شما به سرقت رفته باشد ، برنامه Find My همچنین به شما امکان می دهد با قفل کردن از راه دور آیفون ، از داده های خود محافظت کنید که استفاده از آن توسط دیگران را غیرممکن می کند.

 

 

برنامه Find My iPhone همچنین دارای یک منوی Lost Mode است که ابزاری است برای دسترسی از راه دور به یک دستگاه بی جا. با این حال ، اگر کاربر با iPhone وارد Apple ID شود و Find My ON را روشن کند ، این ویژگی ها در دسترس خواهد بود. اگر این کار انجام شود ، که توصیه می شود انجام شود ، کاربر با استفاده از دستگاه Apple دیگر خود که به همان Apple ID متصل است یا از طریق وب سایت iCloud.com در هر رایانه به دستگاه گمشده دسترسی خواهد داشت.

 

حال ، بیایید نگاهی دقیق به آنچه می توان با استفاده از برنامه Find My و گزینه Lost Mode انجام داد ، انجام دهیم. اولین کاری که می توانید انجام دهید و باید بدانید که دستگاه شما گم شده است ، قرار دادن آن در حالت گمشده است. برای این کار ، با استفاده از Apple ID و گذرواژه خود ، دستگاه گمشده خود را از لیست دستگاههای خود در Find My app یا Find My menu در iCloud.com انتخاب کنید. پس از ورود به حالت گمشده ، دستگاه قفل خواهد شد و از شما خواسته می شود تا با بازگرداندن آیفون ، کد عبور خود را وارد کنید تا حالت گمشده متوقف شود. در صورتی که iPhone شما با رمز عبور محافظت نشود ، از شما خواسته می شود پس از بازگشت دستگاه به شما ، یکی را تنظیم کنید تا از آن استفاده کند. لطفاً توجه داشته باشید که Touch ID یا Face ID در اینجا کار نمی کند.

 

 

اگر فکر می کنید این تلفن در نزدیکی آن است ، می توانید صدایی را نیز در آن پخش کنید. ویژگی دیگری که شانس شما را برای بازگرداندن آیفون گمشده خود افزایش می دهد ، پیام سفارشی با شماره تلفنی است که می توانید با آن در صفحه قفل نمایش داده شود. اگر دستگاه شما برای مدتی غایب است و فکر می کنید دیگر آن را ندارید ، می توانید از راه دور آن را پاک کنید تا مطمئن شوید داده های شما به دست شخص دیگری نمی رسد.

نکته مهم دیگری که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که وقتی Find My is On روشن باشد ، Activation Lock نیز در iPhone فعال است. با فعال کردن قفل با استفاده از AppleID و رمز ورود که برای فعال سازی آیفون استفاده می شود ، از استفاده iPhone توسط شخص دیگری غیر از مالک و همچنین فعال سازی مجدد آن جلوگیری می شود.

همانطور که می بینید ، Find My یک ابزار امنیتی مفیدی است که از راه دور بر روی آیفون کنترل می کند و اکنون می دانید که چرا باید قبل از خرید دستگاه کارکرده از یک غریبه ، وضعیت قفل شدن آیفون من را بررسی کنید س nextال بعدی شما این است “چگونه وضعیت من را پیدا کنیم؟” پاسخ در زیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید