وبلاگ

پاسخ به سوالات چکرین (checkra1n)

ممکن است در رابطه با جیلبریک چکرین برایتان سوالاتی پیش آمده باشد

در زیر ، سوالات پرتکرار توسط تیم چکرین پاسخ داده شده است

 

checkra1n چیست؟

پاسخ: checkra1n یک پروژه جامعه ای است که بر اساس بهره برداری bootrom ‘checkm8’ برای همه فراهم می کند یک جیلبریک با کیفیت بالا.

چگونه کار می کند؟

پاسخ: سحر و جادو .

چرا انتشار بتا به تأخیر افتاد؟

پاسخ: ما نمی خواستیم کیفیت انتشار مانند iOS 13.2 به پایان برسد ، شما لیاقت بهتر را دارید.

 چگونه از آن استفاده کنم؟

پاسخ: برنامه checkra1n را باز کنید و دستورالعمل ها را برای قرار دادن دستگاه خود در حالت DFU دنبال کنید. Hax از آن نقطه به طور خودکار جادویی اتفاق می افتد و دستگاه به حالت jailbroken راه اندازی می شود. اگر دستگاه را بدون checkra1n راه اندازی مجدد کنید ، به iOS موجودی برمی گردد و تا زمانی که دوباره وارد DFU نشوید و دوباره دستگاه را بررسی نکنید ، نمی توانید از هیچ نرم افزار شخص ثالث نصب شده استفاده کنید.

اوه ، من رابط کاربری گرافیکی دوست ندارم؟

پاسخ: خوب ، می توانید از “./checkra1n.app/Contents/MacOS/checkra1n -c” از کنسول استفاده کنید ، یا ساخت Linux CLI را بارگیری کنید.

آیا جلبریک امن است؟ آیا می تواند به دستگاه من آسیب برساند / داده های من را پاک کند؟

پاسخ: ما اعتقاد داریم جلبریک امن است و برای جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات ، اقدامات احتیاطی را انجام می دهیم. با این حال ، مانند هر نرم افزاری ، اشکالاتی نیز رخ می دهد و * هیچ ضمانتی ارائه نمی شود *. ما توصیه می کنیم قبل از اجرای checkra1n از دستگاه خود پشتیبان تهیه کنید.

من یک مشکل یا مسئله ای دارم که باید بعد از جیلبریک گزارش کنم.

پاسخ: بسیاری از مشکلات و بوت لپ ها می توانند در اثر تغییراتی با اشکال یا ناسازگار ایجاد شوند. بخاطر بسپارید که بسیاری از تنظیمات هرگز iOS 13 را در دوره قبل از checkra1n ندیده اند. اگر به یک ترفند اخیراً نصب شده مشکوک هستید ، ممکن است سعی کنید با نگه داشتن ولوم بالا هنگام بوت کردن ، حالت بدون بستر را وارد کنید (شروع با آرم Apple تا زمان کامل شدن بوت). اگر این مشکل برطرف شود ، به احتمال زیاد یک تغییر ناپذیر مقصر مقصر است ، و شما باید با توسعه دهندگان نیشگون گرفتن و کشیدن تماس بگیرید.

من یک مشکل یا مسئله ای برای گزارش دهی دارم و فکر نمی کنم مربوط به یک تغییر نا مناسب باشد.

پاسخ: لطفاً اینجا را بررسی کنید و الگوی گزارش اشکال را دنبال کنید.

رمز عبور خود را گم کردم. آیا checkra1n می تواند داده های من را رمزگشایی کند یا به دستگاه قفل شده دسترسی پیدا کند؟

پاسخ: نه

آیا می توانم به دستگاه خود ssh بزنم؟

پاسخ: بله یک سرور SSH فقط در localhost در پورت 44 مستقر شده است. با استفاده از iproxy از طریق USB می توانید آن را در دستگاه محلی خود قرار دهید.

من پروژه را دوست دارم! آیا می توانم اهدا کنم؟

پاسخ: متشکرم ، ما هم آن را دوست داریم! این پروژه در حال حاضر هیچ کمک مالی نمی کند. اگر کسی درخواست کمک مالی کند ، این یک کلاهبرداری است.

منابع کجا هستند؟ من می خواهم یک موضوع تاریک بنویسم و ​​جیلبریک را به عنوان موضوع خودم منتشر کنم.

پاسخ: checkra1n فقط در این مرحله به صورت باینری منتشر می شود. ما قصد داریم بعداً در سال 2020 منبع باز داشته باشیم. هنگامی که نسخه GUI ویندوز را داشتیم ، منبع کامل checkra1n را منتشر خواهیم کرد. ما امیدوار بودیم که در سال 2020 به آنجا برسیم ، اما موفق نشدیم. اما PongoOS ، patchfinder هسته و SEP بهره برداری از هم اکنون منبع باز در GitHub هستند.

چه زمانی پشتیبانی از ویندوز ارائه می شود؟

پاسخ: به زودی برای پشتیبانی از ویندوز باید یک درایور هسته بنویسیم که زمان بر است. با این حال مطمئن باشید ، ما سخت روی آن کار می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید