وبلاگ

16 مشکل و راه حل رایج آیفون

16 مشکل و راه حل رایج آیفون

16 مشکل و راه حل رایج آیفون

وقتی صحبت از ارائه عملکرد روان و بدون درز می شود، آیفون ها بدون شک از بقیه متمایز هستند. اما این بدان معنا نیست که گوشی هوشمند اپل که زیاد در مورد آن صحبت شده است، مشکلات خود را نداشته است. خوشبختانه، نکات و ترفندهای مفیدی وجود دارد که می تواند مشکلات رایج آیفون را برطرف کند.بنابراین، در این راهنما، ما در مورد 16 مشکل و راه حل رایج آیفون  صحبت می کنیم.

اگر آیفون شما خراب است، مطمئن شوید که این راه حل های قابل اجرا را بررسی کنید که برای بسیاری از کاربران در عیب یابی مشکلات iOS که اغلب با آن مواجه می شوند، کارآمد بوده است.

وای فای وصل نمی شود

Wifi Is Getting Not Getting or iPhone Wi-Fi یکی از مشکلات رایج آیفون و راه حل هایی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند. راه حل واقعاً بسیار ساده است. فقط کافی است آن را خاموش کنید و سپس گوشی را ریستارت کنید. به طور همزمان دکمه هوم و دکمه قفل را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه نمایش داده شود. پس از راه اندازی مجدد تلفن، باید بتوانید به Wifi متصل شوید. اگر مشکلات همچنان ادامه داشت، به تنظیمات بروید، سپس به WiFi بروید و به انتهای صفحه بروید، پروکسی HTTP را به تنظیمات خودکار تبدیل کنید.

16 مشکل و راه حل رایج آیفون

اتصال سلولی در آیفون کار نمی کند

ممکن است دلایل متعددی وجود داشته باشد که چرا اتصال سلولی ممکن است در آیفون شما کار نکند. به عنوان مثال، مشکل ممکن است به دلیل قطعی و مشکلات مربوط به شبکه در آیفون شما باشد. بنابراین، هر زمان که با این مشکل مواجه شدید، مطمئن شوید که یک اتصال سلولی پایدار وجود دارد و هیچ قطعی در منطقه شما وجود ندارد.

اگر مشکل ادامه داشت، می توانید تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید تا از شر شبکه کند خلاص شوید. برای انجام این کار، به برنامه تنظیمات دستگاه خود بروید و General را انتخاب کنید. اکنون روی Reset ضربه بزنید و Reset Network Settings را انتخاب کنید. پس از تنظیم مجدد شبکه با موفقیت، بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر.

16 مشکل و راه حل رایج آیفون

آیفون در لوگوی اپل گیر کرده است

یکی از رایج ترین مشکلاتی که تعداد زیادی از کاربران آیفون با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که آیفون در مشکل لوگوی اپل گیر کرده است. خوشبختانه، راه اندازی مجدد نیرو بیشتر در رفع این مشکل کار می کند. بنابراین، اگر گوشی هوشمند شما با آن برخورد کرد، دستگاه خود را هارد ریست کنید.

16 مشکل و راه حل رایج آیفون

دستگاه خود را هارد ریست کنید

هارد ریست آیفون 8 یا جدیدتر: دکمه افزایش صدا را فشار دهید. سپس، دکمه کاهش صدا را فشار دهید. حالا دکمه کناری را نگه دارید تا لوگوی اپل را روی صفحه ببینید.
هارد ریست آیفون 7/7 پلاس: دکمه کناری و دکمه کاهش صدا را به طور همزمان برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.
هارد ریست آیفون 6s یا نسخه های قبلی: دکمه هوم و دکمه پاور را همزمان برای چند ثانیه نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود.
یخ زدن / خراب شدن برنامه آیفون به طور تصادفی
صادقانه بگویم، یخ زدن و از کار افتادن برنامه ها مشکلی است که اغلب ما گاهی اوقات با آن مواجه شده ایم. خوب، خوبی این است که شما به راحتی می توانید آن را مرتب کنید. اکثراً، برنامه‌ها زمانی که قدیمی می‌شوند مسدود یا خراب می‌شوند. بنابراین، مطمئن شوید که برنامه مورد نظر به آخرین نسخه به روز شده است (به App Store > Profile بروید. پس از آن، به برنامه ای که می خواهید به روز رسانی کنید بروید. سپس دکمه Update را فشار دهید).

آیا قبل از خرید آیفون جدید به دنبال مشکلات و راه حل های رایج آیفون هستید؟ یکی از مشکلات رایج آیفون این است که آیفون به جدیدترین نسخه iOS به روز نمی شود. راه حل به این صورت است: به سادگی دستگاه خود را به مک یا رایانه شخصی متصل کنید و مجدداً راه اندازی کنید که آیفون شما را به حالت ریکاوری می برد. سپس می توانید یک گزینه آپدیت را مشاهده کنید و با کلیک بر روی آن، به روز رسانی شروع می شود و پس از اتمام، گوشی شما به طور معمول کار می کند.

اگر پس از راه اندازی مجدد اجباری نتوانستید گزینه به روز رسانی را ببینید، گزینه Restore را امتحان کنید که تمام داده ها را از تلفن حذف می کند. اکنون آخرین نسخه نرم افزار را دریافت خواهید کرد و می توانید با داده های پشتیبان گیری شده آن را بازیابی کنید.

صفحه نمایش ترک خورده است

هیچ چیز به اندازه یک صفحه نمایش شکسته آزاردهنده نیست، درست است؟ اگرچه می توان از گوشی کرک شده برای مدت طولانی استفاده کرد، اما ممکن است روزی ناگهان غیر قابل استفاده شود. بنابراین، بهتر است با یک مرکز تعمیر آیفون در دهلی تماس بگیرید. آنها ممکن است در این مورد جایگزین صفحه نمایش آیفون را انتخاب کنند. برای این مشکل، تعدادی کیت انجام دهید خودتان موجود است، اما نزدیک شدن به مرکز خدمات مناسب گزینه بهتری است زیرا آنها کار را با قیمت مناسب و با دقت تمام می کنند.

اطلاعات آیفون از دست رفت

زمانی که تمام داده های مهم گوشی خود را از دست می دهید بسیار خسته کننده است. اما این یکی دیگر از مشکلات رایج در مورد آیفون است. اگر یک نسخه پشتیبان iCloud دارید، راه حل آسان خواهد بود. فقط دستگاه خود را با iCloud-iPhone همگام کنید. همگام سازی را می توان در شب هنگامی که قفل است انجام داد. محتوای گم شده شما در iCloud در دسترس خواهد بود. اما اگر در آنجا هم نتوانستید آن را پیدا کنید، باید به یک فروشگاه اپل بروید تا احتمالی برای بازگرداندن اطلاعات از دست رفته پیدا کنید.

دوربین کار نمی کند

تعمیر و سرویس آیفون
اگر محدودیتی فعال داشته باشید، دوربین آیفون شما کار نخواهد کرد. می‌توانید این مورد را با پیمایش از طریق دستورالعمل‌های Settings-General بررسی کنید و آن را روشن کنید.

دوربین. بسیاری از مشکلات دوربین در اینجا حل می شود. اگر هنوز دوربین کار نمی کند، سعی کنید گوشی خود را همانطور که قبلا گفته شد ریست کنید. اگر دوباره هیچ بهبودی پیدا نکردید، ممکن است مشکل از سخت افزار باشد. آن را به یک مرکز خدمات آیفون در دهلی ببرید تا مشکل را حل کنید.

تخلیه سریع باتری

یکی از مشکلات رایج آیفون، تخلیه سریع باتری است. بهترین راه حل این است که برنامه های ناخواسته ای را که استفاده می کنید خاموش کنید. اگر مشکل باتری آیفون همچنان وجود دارد، بهتر است در اسرع وقت با یک ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید.

خسارت ناشی از آب

تعمیر و سرویس آیفون

برای تمام تجهیزات الکترونیکی، آب یک کابوس است و در مورد آیفون ها نیز همین امر صادق است. اگر گوشی شما در آب غوطه ور شد نگران نباشید، زیرا می توانید راه حل های زیادی را قبل از تسلیم شدن امتحان کنید. اولین کاری که باید بعد از بیرون آوردن گوشی از آب انجام دهید این است که تمام آب اضافی را با دستمال پاک کنید.

هرگز سعی نکنید بلافاصله گوشی را روشن کنید زیرا منجر به آسیب دائمی می شود. کاری که باید انجام دهید این است که یک فنجان برنج بردارید و گوشی خود را در آن قرار دهید. برنج رطوبت باقی مانده را در عرض 24 ساعت جذب می کند. همچنین، می توانید گوشی را جدا کرده و به صورت دستی خشک کنید، اما به مهارت زیادی نیاز دارد. اگر تلفن همچنان کار نمی کند، می توانید با ارائه دهنده خدمات نزدیک تماس بگیرید.

شارژ نشدن

یکی دیگر از مشکلات رایج آیفون شارژ نشدن باتری در هنگام اتصال به برق است. چند راه حل برای این مشکل وجود دارد. درگاه شارژ را پاک کنید تا گرد و غبار یا زباله ها پاک شود.

اگر مشکل همچنان وجود دارد، گام بعدی این است که کابل اتصال را بررسی کنید که آیا با دستگاه‌های دیگر اپل کار می‌کند یا کابل‌های USB دیگر در دوشاخه USB کار می‌کنند یا خیر. کار نمی کند، بازنشانی کارخانه ای را امتحان کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، با نزدیکترین ارائه دهنده خدمات تماس بگیرید.

صفحه لمسی کار نمی کند

آیفون‌ها اغلب با مشکلات صفحه لمسی مواجه می‌شوند، مانند زمانی که صفحه نمایش پاسخ نمی‌دهد یا اینکه فقط یک صفحه سیاه نشان می‌دهد. اولین و مهمترین راه حل این است که دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید. اگر کار نکرد، دستگاه خود را به مدت یک ساعت شارژ کنید. به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد

اگر صفحه نمایش ترک خورده و پاسخ نمی دهد، ممکن است مشکل سخت افزاری باشد. بنابراین باید برای تعمیر صفحه نمایش آیفون بروید. سعی کنید با نمایندگی مجاز اپل تماس بگیرید، مشکل شما با قیمت مناسب برطرف خواهد شد.

مشکلات بلوتوث

از میان بسیاری از مشکلات رایج آیفون، مشکلات مربوط به بلوتوث را می توان به راحتی با رفتن به تنظیمات عمومی و انتخاب بازنشانی همه گزینه ها و تنظیمات حل کرد. این کار تمام تنظیمات ذخیره شده را حذف می کند و مشکل شما را نیز حل می کند.

دکمه ولوم گیر کرده است

اگر دکمه میزان صدا گیر کند، ممکن است هنگام تماس در ساعات نامناسب احساس ناراحتی کنید. راه حل های زیادی برای این موضوع وجود دارد. می توانید حالت هواپیما را روشن کنید. بنابراین، تمام تماس ها به پست صوتی هدایت می شوند. همچنین، می توانید تمام صداهای دستگاه خود را بی صدا کنید. یا می توانید به تنظیمات-accessibility-assistive touch بروید و حالت کمکی را روشن کنید. اکنون می توانید دستگاه خود را از صفحه اصلی کنترل کنید.

آیفون کند است

گاهی اوقات، آیفون شما ممکن است کند کار کند. نگران نباشید زیرا راه حل های متعددی برای این مشکل وجود دارد. به منظور افزایش سرعت تلفن خود، سعی کنید همه برنامه ها، داده های اضافی، اسکرین شات های بی فایده را حذف کنید و حتی کش و تاریخچه مرورگر را پاک کنید.

قادر به پشتیبان گیری از داده ها نیست

گاهی اوقات آیفون از داده ها در iCloud نسخه پشتیبان تهیه نمی کند. اگر این مورد شماست، بررسی کنید که فضای ذخیره سازی iCloud پر است یا خیر. اگر پر است، سعی کنید برخی از داده ها را از آن حذف کنید. این شامل عکس‌های ناخواسته، بازی‌ها و غیره است. پس پاکش کن اگر می‌خواهید همه داده‌ها حفظ شوند، برنامه ذخیره‌سازی را ارتقا دهید. قبل از انجام تمام این مراحل، می‌توانید به‌روزرسانی‌های iOS موجود را بررسی کنید. اگر نه، گزینه های شبکه را با بازنشانی رمزهای عبور وای فای، تلفن همراه و تنظیمات VPN بازنشانی کنید. می توانید این کار را با رفتن به Settings-General-Reset-Reset Network Settings انجام دهید.

به طور خلاصه، اینها برخی از مشکلات و راه حل های رایج آیفون هستند که تا به امروز گزارش شده اند. اگر با مشکلی مانند موارد ذکر شده روبرو شدید، بلافاصله آن را حل کنید. اما اگر اعتماد به نفس کافی برای حل مشکل ندارید، هرگز به تنهایی تلاش نکنید. ممکن است به تلفن شما برای همیشه آسیب برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید