وبلاگ

ترفند های دوربین آیفون

ترفند های دوربین آیفون

بررسی نکات و ترفند های دوربین آیفون

دوربین آیفون می تواند حداکثر ده چهره را در یک صحنه تشخیص دهد و یک مستطیل در بالای هر لیوان قرار دهد. در پشت صحنه، دوربین آیفون در حال متعادل کردن نوردهی در هر چهره است. در این مقاله به بررسی ترفند های دوربین آیفون می پردازیم.
اگر می‌خواهید هنگام گرفتن عکس، تنظیمات فوکوس و نوردهی را قفل کنید، انگشت خود را روی صفحه فشار دهید و نگه دارید تا مستطیل پالس شود. قفل AE/AF روی صفحه ظاهر می شود. دوباره روی صفحه ضربه بزنید تا قفل AE/AF ناپدید شود.

همه مدل‌های آیفون فعلی دارای حسگر پیکسل فوکوس هستند. به آن به عنوان یک ابزار فانتزی زیر هود فکر کنید که به دوربین کمک می کند سریعتر فوکوس کند و بهتر فوکوس کند.

برای هر مدلی، اپل پردازنده های آیفون را ارتقا داده است. 7 و 7 پلاس به تراشه A10 Fusion از اپل متکی هستند. آیفون 8 و 8 پلاس دارای تراشه A11 Bionic اپل با پردازنده سیگنال تصویر داخلی هستند که اپل می گوید می تواند عناصر مختلف را در یک صحنه تشخیص دهد – مانند افراد، حرکت و شرایط نور.

دوربین آیفون X

آیفون X از لرزشگیر اپتیکال دوتایی که از الگوریتم‌های پیچیده برای جبران لرزش‌ها استفاده می‌کند، کمک زیادی می‌کند. همچنین دارای تراشه A11 Bionic است.

XR، XS و XS Max به تراشه A12 Bionic مجهز شده‌اند، با موتور عصبی که از یادگیری ماشینی بلادرنگ استفاده می‌کند. شما نیازی به دانستن معنای آن ندارید، اما بر نحوه تجربه عکس‌ها، واقعیت افزوده و موارد دیگر تأثیر می‌گذارد.

سنسور در مدل‌های XR، XS و XS Max همچنین دارای پیکسل‌های فوکوس بیشتری است که نویدبخش افزایش وفاداری تصویر و بهبود عکاسی در نور کم است. هنگامی که نماد خورشید قابل مشاهده است، می توانید انگشت خود را روی صفحه به سمت بالا یا پایین بکشید تا روشنایی یک صحنه را افزایش یا کاهش دهید. می‌توانید تنظیمات نوردهی یک عکس معین را تغییر دهید و صحنه‌ها را هم برای عکس‌های ثابت و هم برای ویدیو، روشن یا تاریک کنید.

+
اپل بازی خود را بار دیگر با A13 Bionic در 11، 11 Pro و 11 Pro Max ارتقا داد. همچنین به یک موتور عصبی و یادگیری ماشینی در زمان واقعی برای کمک به آواز خواندن تصاویر شما متکی است.

دوربین های عقب در تمامی مدل ها از 6s به بعد 12 مگاپیکسلی هستند. و مدل های 7 پلاس، 8 پلاس، ایکس، ایکس اس و ایکس اس مکس دارای دوربین دوم 12 مگاپیکسلی در عقب هستند.

آیفون 11 دارای دوربین عقب عریض و فوق عریض است که هر کدام 12 مگاپیکسل هستند. 11 Pro و 11 Pro Max دارای سیستم دوربین سه گانه هستند که یک لنز تله فوتو در عقب اضافه می کند.

دوربین های FaceTime در تمام مدل های 7 و 8 به 7MP می پرند. این همان تعداد مگاپیکسل دوربین TrueDepth جلو در مدل های X، XS، XS Max و XR است.

دوربین TrueDepth

دوربین TrueDepth در 11، 11 Pro و 11 Pro Max تعداد را به 12 مگاپیکسل افزایش می دهد.

شما همچنین می توانید از ویژگی معروف به HDR یا محدوده دینامیکی بالا، عکاسی بهره برداری کنید. روی دکمه HDR ضربه بزنید تا در صورت مشاهده HDR روشن شود.

اگر HDR خودکار را در تنظیمات برخی از مدل‌ها فعال کرده باشید، یا گزینه نسل بعدی Smart HDR را که در مدل‌های جدیدتر یافت می‌شود، انتخاب کنید، این دکمه را نمی‌بینید.

ویژگی HDR سه نوردهی مجزا (طولانی، معمولی، کوتاه) می گیرد و بهترین قسمت های سه عکس را در یک تصویر واحد ترکیب می کند. در تنظیمات (در زیر دوربین)، می توانید انتخاب کنید که عکس “عادی” همراه با نتیجه HDR خود را نگه دارید یا فقط روی دومی قرار دهید. همچنین اگر می‌خواهید آیفون از این قبیل عکس‌های HDR بگیرد، می‌توانید روی سوئیچ خودکار HDR ضربه بزنید.

ترفند های دوربین آیفون

دوربین‌های همه مدل‌های آیفون 7 و جدیدتر به شما امکان می‌دهند از HDR در دوربین جلویی نیز استفاده کنید، که هم در عکس‌ها و هم در فیلم‌ها کار می‌کند.

این مدل ها چیزهای دیگری را به ارمغان می آورند. با دیافراگم f/1.8 و لنز شش عنصری، عملکرد ویژه ای در نور کم دارند. و پردازشگر سیگنال تصویر در آنها – مغز دوربین فکر کنید – می تواند بیش از 100 میلیارد عملیات را تامین کند.

X، XS و XS Max دارای دیافراگم f/1.8 در لنز واید و دیافراگم f/2.4 در لنز تله فوتو خود هستند. دوربین پشتی این مدل ها دارای سیستم لنز شش عنصری است. XR که دارای لنز دوم تله فوتو در عقب نیست، دارای لنز با دیافراگم f/1.8 نیز هست.

11 همچنین دارای یک لنز شش عنصری با دیافراگم واید با دیافراگم f/1.8 به همراه یک لنز فوق عریض پنج عنصری f/2.4 است که میدان دید 120 درجه دارد. این بدان معناست که می توانید تا چهار برابر صحنه بیشتری را ثبت کنید.

دوربین تله فوتو فوق در 11 Pro و 11 Pro Max یک لنز شش عنصری با دیافراگم f/2.0 است که اپل می گوید 40 درصد نور بیشتری را جذب می کند.

اپل همچنین به شما خواهد گفت که Smart HDR از سنسورهای سریع‌تر، پردازشگر سیگنال تصویر پیشرفته‌تر و الگوریتم‌های هوشمندانه استفاده می‌کند تا جزئیات بیشتری را به پیکسل شما ارائه دهد. نسخه نسل بعدی Smart HDR که در مدل 11s قرار دارد، بهترین بخش‌های نوردهی جداگانه را در یک عکس ترکیب می‌کند. دیگر چرا باید آن را هوشمند نامید؟

بدین شکل در این مقاله به بررسی ترفند های دوربین آیفون پرداختیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید