وبلاگ

مشکل Flexgate با نمایشگر مک بوک پرو چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

مشکل Flexgate با نمایشگر مک بوک پرو

آموزش رفع مشکل Flexgate با نمایشگر مک بوک پرو

ادغام یکپارچه سخت افزار و نرم افزار چیزی است که MacBook Pro را جلوتر از منحنی ها قرار می دهد. اگرچه این دستگاه در ارائه یک تجربه درجه یک عالی است، اما مشکلات خاص خود را از جمله مشکلات نمایشگر چندین مدل مک بوک پرو داشته است که ثابت شده است برای تعداد زیادی از کاربران کابوس است. Flexgate اصطلاحی است که برای توصیف مشکل Flexgate با نمایشگر مک بوک پرو ناشی از کابل فلکس معیوب استفاده می‌شود. هنگامی که مشکل تشخیص داده شد و عمومی شد، کاربران اینترنتی به سرعت آن را به عنوان Flexgate نامگذاری کردند، به محض اینکه کابل فلکس به عنوان منبع اصلی مشکل شناسایی شد.

با توجه به شیوع این مشکل، راهنمای دقیقی در مورد مشکل Flexgate با صفحه نمایش مک بوک پرو و ​​راه حل احتمالی آن ایجاد کرده ایم. بنابراین، اگر با مشکل مشابهی روبرو هستید، برای کشف راه‌هایی برای خلاص شدن از شر این مشکل نمایشگر مک بوک پرو، ادامه مطلب را بخوانید.

علت احتمالی مشکل Flexgate با نمایشگر مک بوک پرو چیست؟

قبل از پرداختن به قلب مشکل flexgate با نمایشگر مک بوک پرو، بهتر است علت احتمالی آن را مشخص کنیم.

مدل‌های مک‌بوک آسیب‌دیده از کابل‌های انعطاف‌پذیر نمایشگر نازک و ضعیف استفاده می‌کنند. از آنجایی که کابل‌های انعطاف‌پذیر به‌طور شل دور برد کنترل‌کننده نمایشگر پیچیده شده‌اند، هر بار که درب دستگاه را باز و بسته می‌کنید، محکم کشیده می‌شوند.

در چنین سناریویی، کابل نور پس زمینه معمولاً ابتدا پاره می شود که منجر به مشکلات مختلف نور پس زمینه می شود. همچنین در برخی مواقع مسئول خرابی کامل نمایشگر است.

مشکل Flexgate با نمایشگر مک بوک پرو

کدام مدل های مک بوک پرو تحت تأثیر قرار می گیرند؟

اپل در سال 2016 یک مک بوک پرو بازطراحی شده با یک کابل انعطاف پذیر کاملاً جدید راه اندازی کرد. بنابراین، به نظر می رسد مشکل Flexgate بر هر مدل 13 یا 15 اینچی مک بوک پرو تولید شده در سال های 2016 و 2017 (فروخته شده بین اکتبر 2016 تا فوریه 2018) تأثیر بگذارد. با توجه به چندین گزارش، بیشتر بر مدل های نوار لمسی تأثیر گذاشته است.

اگر نور پس زمینه صفحه نمایش مناطق روشن عمودی را در پایین صفحه نمایش گاهی اوقات/به طور مداوم نشان می دهد یا نوارهای عمودی بزرگی روی صفحه نمایش وجود دارد یا اگر نمایشگر به طور کامل کار نمی کند، احتمال زیادی وجود دارد که MacBook Pro شما تحت تأثیر مشکل Flexgate قرار گرفته باشد.

 

برنامه تعمیر نور پس زمینه اپل

همانطور که همیشه اتفاق می افتد، اپل مشکل فلکس گیت با نمایشگر را زمانی که در معرض دید عموم قرار گرفت و توسط بسیاری از کاربران آسیب دیده گزارش شد، یادداشت کرد و برنامه تعمیر نور پس زمینه را برای سرویس رایگان نوت بوک آسیب دیده راه اندازی کرد.

این غول فناوری مدل های مک بوک پرو واجد شرایط زیر را فهرست کرده است:
مک بوک پرو (13 اینچی، 2016، چهار پورت Thunderbolt 3)
مک بوک پرو (13 اینچی، 2016، دو پورت Thunderbolt 3)
بخوانید – MacBook کند کار می کند؟ کارشناسان این 3 نکته را برای سرعت بخشیدن به آن به اشتراک می گذارند

ببینید آیا مک بوک پرو شما واجد شرایط برنامه تعمیر نور پس زمینه اپل است یا خیر
شما به راحتی می توانید متوجه شوید که آیا مک بوک شما واجد شرایط برنامه تعمیر نور پس زمینه است یا خیر. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی منوی اپل کلیک کنید و درباره این مک را انتخاب کنید..

اگر مک بوک پرو یا Air آسیب دیده شما واجد شرایط برنامه تعمیر نباشد، چه؟

اگرچه اپل در شناسایی مدل‌های مک‌بوک پرو آسیب‌دیده بسیار سریع عمل کرده است، اما احتمال اینکه دستگاه‌های بیشتری تحت تأثیر این مشکلات قرار بگیرند را رد نمی‌کنیم.

اگرچه اپل تغییرات اساسی را برای حل مشکل مک بوک پرو 2017/2016 flexgate انجام داد، ما با برخی از مدل های 2017/2018 مواجه شده ایم که ممکن است تحت تأثیر این مشکل قرار بگیرند و تحت برنامه تعمیر رایگان پوشش داده نشده باشند. خوشبختانه، مدل‌های قدیمی‌تر مک‌بوک پرو تحت تأثیر این مشکل قرار نمی‌گیرند، زیرا سیم‌های بادوام‌تری دارند که از لولا عبور می‌کند و نه در اطراف آن. بنابراین، برای مقاومت در برابر استرس مجهزتر است.

Rapid Repair که به دلیل ارائه راه حل های سریع و مقرون به صرفه شناخته می شود، به نوعی پلتفرم برای تعمیر مک بوک ها تبدیل شده است. چیزی که ما را از بقیه متمایز می کند، توانایی ما در حل مسائل پیچیده سخت افزاری و نرم افزاری است. بنابراین، اگر می خواهید مشکلات صفحه نمایش مک بوک پرو خود را زودتر حل کنید، با ما تماس بگیرید.

مشکل Flexgate با نمایشگر مک بوک پرو

دیدگاهتان را بنویسید