وبلاگ

کروم در مقابل سافاری: کدام مرورگر برای دستگاه های شما بهتر است؟

کروم در مقابل سافاری

کروم در مقابل سافاری کدام مرورگر بهتر است ؟

اگرچه بازار پر از مرورگرهای وب است، گوگل کروم و اپل سافاری بسیار جلوتر از این منحنی هستند. در حالی که اولی بر روی پلتفرم ها حاکم است، دومی در دستگاه های اپل حضور غالب دارد. و به درستی اینطور است، زیرا هر دو دارای ویژگی های بسته بندی شده و بسیار کاربر پسند هستند. جای تعجب نیست که کروم در مقابل سافاری یکی از مواردی است که کاربران اپل در سال 2021 بیشتر در مورد آن کنجکاو هستند. بنابراین، گوگل کروم یا سافاری کدام بهتر است؟ خوب، این چیزی است که ما بعد از یک مسابقه مستقیم متوجه خواهیم شد.

بنابراین، چگونه متوجه شده ایم که گوگل کروم بهترین مرورگر است یا اپل تاج را به عنوان برگزیده ترین مرورگر وب به دست آورده است؟ برای اینکه به یک حکم منصفانه برسیم، Apple Safari را با Google Chrome در 6 جنبه اصلی مقایسه کرده ایم – طراحی، سفارشی سازی، تجربه کاربر، کارایی، امنیت و حریم خصوصی و سازگاری. علاوه بر این، ما برنده هر دور را نیز اعلام کرده‌ایم، بنابراین به شما این امکان را می‌دهیم که بدانید کدام یک از این دو مرورگر پیشرو بیشترین امتیاز را کسب کرده است. بنابراین، بیایید شروع کنیم.

کروم در مقابل سافاری

طراحی و مجموعه ویژگی: کروم سافاری را پشت سر گذاشته است

در حالی که سافاری از یک زبان طراحی چشمگیر بهره می برد، کروم بصری تر و برای چشم راحت تر است. اگر می‌خواهید بدون نیاز به صرف زمان زیادی روی منحنی یادگیری، بیشترین استفاده را از مرورگر خود ببرید، Chrome راهی است که می‌توانید انجام دهید. از سوی دیگر، سافاری به منحنی های یادگیری زیادی نیاز دارد. بنابراین، تسلط بر مرورگر اپل مدتی طول می کشد.

از نظر ویژگی‌ها، هم سافاری و هم کروم دارای ویژگی‌هایی هستند. با این حال، پیشنهاد Google با یک مدیر نشانک کارآمدتر، سازمان‌دهنده برگه‌ها، و همچنین نسبتاً انعطاف‌پذیرتر است. به همین دلیل است که پیشنهاد گوگل به راحتی بر مرورگر مشهور اپل در زمینه سهولت استفاده پیروز می شود.

کروم در مقابل سافاری

سفارشی سازی: کروم یک شرط بهتر است

اگر ویژگی های برتر همراه با مجموعه ای از سفارشی سازی ها چیزی است که به دنبال آن هستید، نباید فراتر از Google Chrome نگاه کنید. علاوه بر این، پیشنهاد Google دارای کتابخانه عظیمی از برنامه‌های افزودنی است که دروازه‌ای را برای سفارشی‌سازی بی‌حدود باز می‌کند. چه بخواهید رابط کاربری را تقویت کنید، عملکرد مرورگر کروم را گسترش دهید، یا یک تب در مورد سرقت ادبی نگه دارید، برنامه های افزودنی به طور کامل شما را تحت پوشش قرار می دهند.

از سوی دیگر، سافاری برای سفارشی سازی کامل شناخته نشده است. به دلیل محدودیت های زیاد، نمی توانید مرورگر را فراتر از یک نقطه خاص شخصی سازی کنید. این همه چیز نیست، مرورگر اپل همچنین فروشگاه بزرگی از برنامه های افزودنی ندارد، که می تواند برای افرادی که دوست دارند از انواع افزونه های وب استفاده کنند ناامید کننده بزرگی باشد.

کروم در مقابل سافاری

تجربه کاربری: سافاری و کروم به‌همراه می‌روند

مقایسه بین این دو مرورگر پیشرو بسیار فراتر از دو جوان برتر شناخته شده است که در بالا مشخص شد. احتمالاً بهترین بخش در مورد Chrome یکپارچگی عمیق با G-Suite از جمله Gmail، Google Calendar، Google News، Google News، YouTube، Google Drive، Google Photos و غیره است.

با قدرت G-Suite، کاربر Chrome برای انجام کارهایی که نیاز به استفاده از برنامه‌های معروف Google مانند Google Drive و Gmail دارند، مجبور نیست اینجا و آنجا اجرا شود. و این جایی است که از نظر تجربه کاربر امتیاز بسیار بالایی کسب می کند.

تجربه کاربری سافاری در مقابل کروم

علاوه بر این، Chrome یک مدیر نشانک همه کاره، همگام‌سازی یکپارچه بین پلتفرم‌ها ارائه می‌کند. نه فقط این، بیشتر وب سایت های مدرن در مرورگر گوگل بهتر از سافاری به نظر می رسند، زیرا مرورگر وب اپل هنوز قادر به مدیریت برخی از فرمت های تصویر مدرن نیست که اکثر وب سایت های جدید ترجیح می دهند استفاده کنند.

سافاری که بخشی از اکوسیستم اپل است، عمیقاً با macOS، iOS و iPadOS ادغام شده است. بنابراین، می‌توانید به‌طور یکپارچه بین iPhone/iPad و Mac سوئیچ کنید. به لطف همگام‌سازی iCloud و ویژگی فوق‌العاده کاربردی Handoff، یک تجربه مرور بصری خواهید داشت. ویژگی فوق العاده ایمن AutoFill را به آن اضافه کنید و نگاه کردن به فراتر از Safari بسیار سخت می شود، به خصوص اگر در اکوسیستم اپل قفل شده باشید.

بنابراین، در جبهه تجربه کاربر، نبرد بین Google Chrome و Apple Safari یکنواخت است.

کارایی و مصرف باتری: Safari Edges Out Chrome

بر کسی پوشیده نیست که Google Chrome ذاتاً تشنه منابع است. این بدان معناست که اگر دستگاه شما به اندازه کافی توانایی نداشته باشد، ممکن است کروم به خوبی کار نکند. به دلیل ماهیت منبع عظیمی که دارد، نه تنها باعث کاهش سرعت دستگاه می شود، بلکه باعث تخلیه باتری نیز می شود که می تواند یک کابوس زنده باشد.

مصرف باتری کروم در مقابل سافاری

در مورد Apple Safari، بهتر است برای استفاده حداکثری از Mac، iPhone و iPad بهینه سازی شود. بنابراین، برای اجرا به منابع کمتری نیاز دارد و در نتیجه عملکرد روان و مصرف باتری بسیار کمتری دارد. و اگر عملکرد بهتر درست در بالای لیست اولویت های شما قرار گیرد، پیشنهاد اپل راه درستی برای رفتن است.

امنیت و حریم خصوصی: Apple Safari گوگل کروم را شکست داد
وقتی صحبت از امنیت و حریم خصوصی به میان می آید، سافاری دست بالا را دارد. جدا از پولیس مورد اعتماد.

دیدگاهتان را بنویسید