وبلاگ

WatchOS 9 راه‌های جدیدی برای ارتباط، فعال و سالم ماندن ارائه می‌کند

معرفی صفحه‌های ساعت قابل تنظیم بیشتر، یک برنامه تمرینی پیشرفته، مراحل خواب، اولین ویژگی تاریخچه AFib در نوع خود، و یک برنامه کاملاً جدید داروها

 

CUPERTINO، کالیفرنیا اپل امروز پیش نمایش watchOS 9 را ارائه کرد که ویژگی های جدید و تجربیات پیشرفته را برای سیستم عامل پوشیدنی پیشرو در جهان به ارمغان می آورد. کاربران اپل واچ اکنون با پیچیدگی‌های غنی‌تری که اطلاعات و فرصت‌های بیشتری را برای شخصی‌سازی فراهم می‌کند، چهره‌های ساعت بیشتری برای انتخاب خواهند داشت.

در برنامه به روز شده Workout، معیارهای پیشرفته، بازدیدها و تجربیات تمرینی با الهام از ورزشکاران با عملکرد بالا به کاربران کمک می کند تا تمرینات خود را به سطح بالاتری برسانند. WatchOS 9 مراحل خواب را به برنامه Sleep می آورد و ویژگی جدید AFib History که توسط FDA پاک شده است، بینش عمیق تری از وضعیت کاربر ارائه می دهد. برنامه جدید داروها مدیریت راحت و محتاطانه داروها را برای کاربران آسان می کند.

جف ویلیامز، مدیر عامل اپل گفت: «کاربران در سراسر جهان اپل واچ را دوست دارند زیرا به آنها کمک می کند تا با کسانی که دوستشان دارند در ارتباط باشند، در طول روز فعال تر باشند و سلامت خود را بهتر مدیریت کنند.

پاییز امسال، WatchOS 9 تجربه اپل واچ را با بینش‌های معتبر علمی در مورد تناسب اندام، خواب و سلامت قلب به سطح بالاتری می‌برد، در حالی که راه‌های خلاقانه‌تری را برای کاربران ارائه می‌دهد تا اپل واچ خود را متعلق به خودشان کنند.

 

تماشای چهره‌ها برای همه

تجربه اپل واچ با صفحه‌های ساعت شروع می‌شود، که به کاربران این فرصت را می‌دهند تا سبک شخصی خود را بیان کنند و در عین حال آنها را به اطلاعات مرتبط در یک نگاه از طریق پیچیدگی‌ها وصل می‌کنند.

WatchOS 9 چهار چهره جدید را معرفی می کند: قمری، که رابطه بین تقویم میلادی و تقویم قمری را نشان می دهد، که در بسیاری از فرهنگ ها مانند چینی، اسلامی و عبری استفاده می شود. Playtime، یک قطعه هنری پویا که مختص اپل واچ است و با همکاری هنرمند Joi Fulton ساخته شده است.

Metropolitan، یک صفحه ساعت کلاسیک و مبتنی بر تایپ که با چرخاندن Digital Crown سبک آن تغییر می کند. و Astronomy، یک چهره اصلی که به طور کامل بازسازی شده است و دارای یک نقشه ستاره جدید و داده های ابر فعلی است.

WatchOS 9 پیچیدگی‌های پیشرفته و مدرن‌شده‌ای را در برخی از کلاسیک‌ترین صفحه‌های ساعت مانند Utility، Simple و Activity Analog همراه با ویرایش رنگ پس‌زمینه برای Modular، Modular Compact و X-Large برای شخصی‌سازی بیشتر معرفی می‌کند.

چهره جدید Portraits جلوه عمق را روی عکس‌های بیشتری از جمله گربه‌ها، سگ‌ها و مناظر به نمایش می‌گذارد، در حالی که اسکریپت‌های چینی به عنوان گزینه‌هایی برای صفحه‌های ساعت کالیفرنیا و تایپوگراف اضافه شده‌اند.

اکنون فوکوس به کاربران این امکان را می دهد که یک صفحه Apple Watch را انتخاب کنند تا به طور خودکار هنگام شروع یک فوکوس خاص در آیفون، مانند چهره Photos در حین فوکوس شخصی، ظاهر شود و به کاربران کمک می کند در لحظه بمانند.

 

 

به روز رسانی برنامه تمرین

اپلیکیشن Workout، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های اپل واچ، به‌روزرسانی شده است تا معیارهای غنی‌تری برای اندازه‌گیری عملکرد و همچنین تجربیات آموزشی جدید برای کمک به کاربران برای رسیدن به اهداف تناسب اندام ارائه دهد.

صفحه نمایش آشنا در جلسه اکنون از Digital Crown برای چرخش بین نمایش های تمرینی که خوانا هستند استفاده می کند، بنابراین کاربران می توانند معیارهای مهم برای سبک های مختلف تمرین را ببینند.

مناطق ضربان قلب، که می‌توانند به‌صورت دستی با استفاده از داده‌های سلامت شخصی‌سازی شده ایجاد یا به‌طور خودکار محاسبه شوند، می‌توانند برای نظارت بر شدت تمرین استفاده شوند.

تمرینات اینتروال بخش مهمی از هر برنامه تمرینی است و در watchOS 9، اپلیکیشن Workout تمرین‌های سفارشی را معرفی می‌کند که می‌توان از آن برای ایجاد یک تمرین ساختاریافته که می‌تواند شامل فواصل کار و استراحت باشد، استفاده کرد. هشدارهای جدیدی از جمله سرعت، قدرت، ضربان قلب و آهنگ را می توان برای راهنمایی کاربران در طول تمرین اضافه کرد.

 

 

برای ورزشکاران سه‌گانه، اپلیکیشن Workout اکنون از یک نوع تمرین چند ورزشی جدید پشتیبانی می‌کند که به‌طور خودکار بین هر رشته از تمرین‌های شنا، دوچرخه‌سواری، و دویدن سوئیچ می‌کند و با استفاده از حسگرهای حرکتی الگوهای حرکتی را تشخیص می‌دهد.

هنگامی که هر تمرین کامل شد، یک صفحه خلاصه بازطراحی شده در برنامه تناسب اندام جزئیات بیشتری را با نمودارهای تعاملی برای تجزیه و تحلیل دقیق تر ارائه می دهد.

 

 

 

روی زمین رانینگ بزنید

اپل واچ در حال حاضر یک ابزار قدرتمند برای دوندگان است، و watchOS 9 داده‌ها و ویژگی‌های بیشتری را برای کمک به ردیابی کارآمدی کاربران به همراه دارد. معیارهای جدید فرم در حال اجرا، از جمله طول گام، زمان تماس با زمین، و نوسان عمودی، همگی می توانند به عنوان معیارهایی در Workout Views اضافه شوند.

این معیارها در خلاصه برنامه تناسب اندام و در برنامه Health ظاهر می شوند، جایی که کاربران می توانند روندها را در طول زمان ببینند و از الگوها بیاموزند.

 

 

کاربران می توانند انتخاب کنند که در مسیرهای پرکاربرد با بهترین یا آخرین نتیجه خود مسابقه دهند و هشدارهایی را در طول تمرین برای جلوتر یا عقب ماندن سرعت خود و همچنین هنگام خروج از مسیر دریافت کنند.

علاوه بر این، یک تجربه جدید ضربان‌ساز به کاربران امکان می‌دهد مسافت و هدف را برای زمانی که می‌خواهند دویدن را کامل کنند انتخاب کنند و سرعت مورد نیاز برای رسیدن به هدف را محاسبه کند. در طول تمرین، آنها می توانند هشدارهای سرعت و معیارهای ارائه شده را دنبال کنند.

 

 

تقویت شنا

تشخیص کیک بورد به عنوان یک نوع ضربه جدید برای تمرینات شنا در استخر اضافه شده است، با استفاده از ترکیب حسگر در ساعت اپل برای تشخیص خودکار زمانی که کاربران با کیک بورد شنا می کنند و نوع ضربه را در خلاصه تمرین به همراه شنای مسافت طبقه بندی می کند.

شناگران اکنون می توانند کارایی خود را با امتیاز SWOLF دنبال کنند – تعداد سکته مغزی همراه با زمان، در ثانیه، که طول می کشد تا یک طول از استخر شنا شود. کاربران می توانند میانگین SWOLF خود را برای هر مجموعه در خلاصه تمرین مشاهده کنند.

از تمرینات Apple Fitness+ بیشتر بهره ببرید

Apple Fitness+ اولین سرویس تناسب اندام و تناسب اندام است که بر اساس Apple Watch ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده است که برای همه خوش آمد بگوید. این به طور هوشمند معیارهای تمرین در زمان واقعی را از Apple Watch دقیقاً روی صفحه نمایش با iPhone، iPad یا Apple TV ترکیب می‌کند و به کاربران در همه سطوح از ابتدا تا انتها انگیزه می‌دهد.

با watchOS 9، تمرینات Fitness+ اکنون علاوه بر مربیگری مربی، راهنمایی روی صفحه نمایش می‌دهد تا به کاربران کمک کند حداکثر بهره را از تمرین‌ها ببرند، از جمله: شدت برای HIIT، دوچرخه‌سواری، قایقرانی، و تردمیل. ضربات در دقیقه (SPM) برای قایقرانی؛ دور در دقیقه (RPM) برای دوچرخه سواری. و شیب برای واکرها و دوندگان در تردمیل.

مشترکین Fitness+ بدون Apple TV اکنون می‌توانند از AirPlay برای پخش جریانی تمرینات و مدیتیشن با معیارهای روی صفحه در تلویزیون‌ها و دستگاه‌های سازگار شخص ثالث استفاده کنند و به آنها امکان می‌دهد در هر کجا و در هر زمان تمرین کنند.

شدت تمرین HIIT در iPhone 13 Pro و Apple Watch Series 7 نمایش داده می شود.
شدت تمرین دوچرخه‌سواری در iPhone 13 Pro و Apple Watch Series 7 نمایش داده می‌شود.

Intensity for a Rowing در iPhone 13 Pro و Apple Watch Series 7 نمایش داده می شود.
شدت تمرین روی تردمیل در iPhone 13 Pro و Apple Watch Series 7 نمایش داده می شود.

 

 

Sleep Insights

تجربه خواب در اپل واچ در حال حاضر به کاربران این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های زمان‌بندی Wind Down و Bedtime ایجاد کنند و همچنین خواب خود را برای کمک به رسیدن به اهداف خود پیگیری کنند.

ردیابی خواب در watchOS 9 بینش های بیشتری را با معرفی مراحل خواب ارائه می دهد. با استفاده از سیگنال‌های شتاب‌سنج و سنسور ضربان قلب، اپل واچ می‌تواند تشخیص دهد که کاربران در حالت REM، هسته یا خواب عمیق هستند.

کاربران داده‌های مرحله خواب را در اپل واچ در برنامه Sleep مشاهده خواهند کرد و می‌توانند اطلاعات دقیق‌تری مانند زمان خواب، در کنار معیارهای اضافی مانند ضربان قلب و تعداد تنفس را در نمودارهای مقایسه خواب در برنامه Health در آیفون مشاهده کنند.

مدل‌های یادگیری ماشینی با استاندارد طلایی بالینی، پلی‌سومنوگرافی، با یکی از بزرگترین و متنوع‌ترین جمعیت‌هایی که تا به حال برای یک پوشیدنی مورد مطالعه قرار گرفته، آموزش دیده و تایید شده‌اند. از آنجایی که علم خواب هنوز در حال کاوش است، کاربران می توانند با مشارکت داده های مرحله خواب خود در مطالعه قلب و حرکت اپل از طریق اپلیکیشن Research به اکتشافات احتمالی کمک کنند.

 

 

اولین نوع تاریخ AFib

در حال حاضر، برنامه ECG و اعلان ریتم نامنظم در اپل واچ می تواند علائم بالقوه فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) را شناسایی کند. در صورت عدم درمان، AFib یکی از شرایط پیشرو است که می تواند منجر به سکته شود.

تحقیقات نشان می دهد که مدت زمان صرف شده در AFib ممکن است بر علائم، کیفیت کلی زندگی و خطر عوارض تأثیر بگذارد. پیش از این، راه آسانی برای ردیابی فرکانس AFib در یک دوره زمانی طولانی یا مدیریت عوامل سبک زندگی که ممکن است بر وضعیت فرد تأثیر بگذارد وجود نداشت. به گفته انجمن قلب آمریکا، پرداختن به عوامل سبک زندگی قابل تغییر ممکن است میزان زمان صرف شده در AFib.1 را کاهش دهد.

با watchOS 9، کاربرانی که مبتلا به AFib تشخیص داده شده‌اند، می‌توانند ویژگی AFib History2 پاک‌شده توسط FDA را روشن کنند و به اطلاعات مهم دسترسی داشته باشند، از جمله تخمین تعداد دفعات نشان دادن نشانه‌های AFib در ریتم قلب کاربر، که بینش عمیق‌تری از وضعیت آن‌ها ارائه می‌دهد.

کاربران همچنین اعلان‌های هفتگی برای درک فراوانی و مشاهده تاریخچه دقیق در برنامه Health، از جمله عوامل سبک زندگی که ممکن است بر AFib تأثیر بگذارند، دریافت می‌کنند، مانند خواب، مصرف الکل، و ورزش.

کاربران می‌توانند یک PDF را با تاریخچه دقیق AFib و عوامل سبک زندگی خود دانلود کنند، که به راحتی می‌تواند برای مکالمه‌های آگاهانه‌تر با پزشکان و ارائه‌دهندگان مراقبت به اشتراک گذاشته شود.

 

 

 

داروها

تجربه جدید داروها در اپل واچ و آیفون به کاربران کمک می‌کند تا داروها، ویتامین‌ها و مکمل‌های خود را مدیریت و ردیابی کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد فهرستی از داروها ایجاد کنند، برنامه‌ریزی‌ها و یادآوری‌ها را تنظیم کنند و اطلاعات مربوط به داروهای خود را در برنامه Health مشاهده کنند.

برنامه داروها در اپل واچ این امکان را برای کاربران فراهم می کند که به راحتی و با احتیاط داروها را در هر زمان و هر مکان ردیابی کنند.

 

 

 

می‌توان برای هر دارو، برنامه‌های زمانی سفارشی ایجاد کرد، چه نیاز باشد چندین بار در روز مصرف شود، یک بار در هفته یا در صورت لزوم، و کاربران می‌توانند یادآوری‌هایی را تنظیم کنند تا به حفظ آنها در مسیر کمک کنند. در ایالات متحده، کاربران می توانند در صورت وجود تداخلات حیاتی احتمالی با داروهایی که به برنامه Health اضافه کرده اند، هشدار دریافت کنند.

 

 

حریم خصوصی

حریم خصوصی در طراحی و توسعه در تمامی ویژگی‌های اپل ضروری است. وقتی آیفون کاربر با رمز عبور، شناسه لمسی یا Face ID قفل می‌شود، تمام اطلاعات سلامتی و تناسب اندام او در برنامه Health – به غیر از شناسه پزشکی – رمزگذاری می‌شود. همه داده‌های Health که در iCloud پشتیبان‌گیری می‌شوند، هم در حین انتقال و هم در سرورهای اپل رمزگذاری می‌شوند.

 

به روز رسانی های اضافی watchOS 9

 • اطلاع‌رسانی در لحظه بخش قدرتمندی از تجربه اپل واچ است و در watchOS 9، اعلان‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کمتر مزاحم باشند و در عین حال تاثیرگذار باشند و زمانی که اپل واچ فعالانه استفاده می‌شود، با بنرهای باریک جدید وارد می‌شوند.
 • Family Setup اکنون از برنامه Home پشتیبانی می‌کند، بنابراین کودک می‌تواند به عنوان عضوی برای کنترل بلندگوهای HomePod و لوازم جانبی خانه هوشمند دعوت شود. آنها همچنین می‌توانند از کلیدهای خانه و کلیدهای هتل در Apple Wallet استفاده کنند.
 • با اقدامات سریع جدید در اپل واچ، کاربران می‌توانند حتی کارهای بیشتری را با یک حرکت دوگانه انجام دهند، از جمله پاسخ دادن یا پایان دادن به تماس تلفنی، گرفتن عکس، پخش یا توقف رسانه در برنامه Now Playing، و شروع، توقف، یا ازسرگیری تمرین این مبتنی بر فناوری نوآورانه مورد استفاده در AssistiveTouch در اپل واچ است، که به کاربرانی که دارای اندام بالایی بدن هستند، این گزینه را می دهد تا اپل واچ را با حرکاتی مانند نیشگون گرفتن یا فشار دادن بدون نیاز به ضربه زدن روی نمایشگر کنترل کنند.
 • Apple Watch با Apple Watch Mirroring که به کاربران کمک می کند اپل واچ را از راه دور از آیفون جفت شده خود کنترل کنند، بیش از هر زمان دیگری برای افراد دارای ناتوانی های جسمی و حرکتی در دسترس می شود. با استفاده از Apple Watch Mirroring، کاربران می‌توانند با استفاده از ویژگی‌های کمکی آیفون مانند کنترل صوتی و کنترل سوئیچ، اپل واچ را هدایت کنند – بنابراین می‌توانند با استفاده از صدای خود، عملکردهای صوتی، ردیابی سر و سوئیچ‌های خارجی ساخته شده برای آیفون به عنوان جایگزینی برای ضربه زدن روی Apple Watch حرکت کنند. نمایشگر ساعت 5. Apple Watch Mirroring از ادغام سخت افزار و نرم افزار، همراه با پیشرفت های ساخته شده در AirPlay استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که کاربرانی که به این ویژگی های حرکتی متکی هستند، می توانند از برنامه های منحصر به فرد Apple Watch مانند اکسیژن خون، ضربان قلب، ذهن آگاهی و غیره بهره مند شوند.
 • صفحه کلید QWERTY در اپل واچ سری 7 پشتیبانی از زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، پرتغالی (برزیل) و اسپانیایی (مکزیک، اسپانیا، آمریکای لاتین) را اضافه می کند.
 • برنامه‌هایی که به‌طور فعال در حال استفاده هستند، اکنون نسبت به بقیه برنامه‌ها در Dock بازطراحی‌شده تبلیغ می‌شوند و بازگشت سریع به آن‌ها را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.
 • اپلیکیشن Reminders اکنون به کاربران امکان می دهد جزئیات کلیدی مانند تاریخ و زمان، مکان، برچسب ها و یادداشت ها را اضافه یا ویرایش کنند.
  با ایجاد رویدادهای جدید مستقیماً از Apple Watch، با برنامه تقویم به روز شده سازنده بمانید. برای اولین بار، کاربران می توانند علاوه بر نمایش های لیست، روز و ماه به روز شده، به نمای هفته دسترسی داشته باشند تا از پیمایش بیشتر در رویدادهای تقویم پشتیبانی کنند.
 • ریکاوری قلبی یک معیار تناسب اندام مفید است که می تواند نشانگر سلامت قلب و عروق باشد. اپل واچ اکنون تخمین‌هایی از ریکاوری قلبی پس از پیاده‌روی، دویدن یا پیاده‌روی در فضای باز را ارائه می‌کند، حتی زمانی که شدت تمرین به اوج خود نمی‌رسد. این معیار را می توان در طول زمان در برنامه Health ردیابی کرد.
 • API های جدید به توسعه دهندگان امکان می دهند بهترین برنامه های شخص ثالث را با پشتیبانی از CallKit و اشتراک گذاری برگه، دسترسی به انتخابگر Photos و توانایی ادغام برنامه های watchOS با Apple TV بسازند.
  داک بازطراحی شده اپلیکیشن‌های اخیر از جمله تایمر، موسیقی و تمرین را در اپل واچ سری ۷ نشان می‌دهد.
  برنامه تقویم به روز شده در اپل واچ سری 7 با یک رویداد جدید در حال ایجاد نشان داده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید