وبلاگ

آموزش ایجاد امنیت اپل آیدی

درباره امنیت اپل آیدی خود بیشتر بیاموزید

Apple ID شما حسابی است که برای دسترسی به سرویس‌های Apple مانند App Store، Apple Music، iCloud، iMessage، FaceTime و غیره استفاده می‌کنید. این شامل آدرس ایمیل و رمز عبوری است که برای ورود به سیستم استفاده می کنید و همچنین اطلاعات تماس، پرداخت و امنیتی که در سرویس های اپل استفاده می کنید. اپل حریم خصوصی اطلاعات شخصی شما را بسیار جدی می گیرد و از روش های استاندارد صنعتی برای محافظت از Apple ID شما استفاده می کند. در این مقاله به بررسی امنیت اپل آیدی می پردازیم.

در اینجا برخی از بهترین روش هایی وجود دارد که می توانید برای به حداکثر رساندن امنیت حساب خود دنبال کنید.

مهم ترین نکته امنیت اپل آیدی از یک رمز عبور قوی برای Apple ID خود استفاده کنید

خط مشی اپل مستلزم استفاده از رمزهای عبور قوی با Apple ID خود است. رمز عبور شما باید هشت کاراکتر یا بیشتر داشته باشد و شامل حروف بزرگ و کوچک و حداقل یک عدد باشد. همچنین می توانید کاراکترها و علائم نگارشی اضافی اضافه کنید تا رمز عبور خود را قوی تر کنید. اپل همچنین از قوانین رمز عبور دیگری استفاده می کند تا مطمئن شود رمز عبور شما به راحتی قابل حدس نیست.

امنیت اپل آیدی

 

اگر مطمئن نیستید که رمز عبور قوی دارید، از صفحه حساب Apple ID خود دیدن کنید تا رمز عبور خود را در اسرع وقت بازنشانی کنید.

حدس زدن پاسخ سوالات امنیتی خود را سخت کنید

اپل از سوالات امنیتی استفاده می کند تا روشی ثانویه برای شناسایی خود به صورت آنلاین یا هنگام تماس با پشتیبانی اپل در اختیار شما قرار دهد. سوالات امنیتی طوری طراحی شده اند که برای شما به یاد ماندنی باشد اما حدس زدن آن برای دیگران سخت است. وقتی همراه با سایر اطلاعات شناسایی استفاده می شود، به اپل کمک می کند تا تأیید کند که شما شخصی هستید که درخواست دسترسی به حساب شما را دارد. اگر سؤالات امنیتی خود را انتخاب نکرده اید، از صفحه حساب Apple ID خود دیدن کنید تا آنها را تنظیم کنید.

از حساب خود با احراز هویت دو مرحله ای محافظت کنید

اپل یک روش امنیتی بهبود یافته به نام احراز هویت دو مرحله‌ای را ارائه می‌کند که برای اطمینان از اینکه شما تنها فردی هستید که می‌توانید به حسابتان دسترسی داشته باشید، طراحی شده است، حتی اگر شخص دیگری رمز عبور شما را بداند. هنگامی که اپل آیدی و رمز عبور خود را برای اولین بار در دستگاه جدیدی وارد می کنید، از شما می خواهیم هویت خود را با یک کد تأیید شش رقمی تأیید کنید. این کد به طور خودکار در دستگاه های دیگر شما نمایش داده می شود یا به شماره تلفنی که به آن اعتماد دارید ارسال می شود. برای ورود به سیستم و دسترسی به حساب خود در دستگاه جدید، فقط کد را وارد کنید. هرگز رمز عبور یا کد تأیید خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

اگر از iOS 11.3 یا جدیدتر در آیفون خود استفاده می کنید، ممکن است نیازی به وارد کردن کد تأیید نباشد. در برخی موارد، شماره تلفن مورد اعتماد شما به طور خودکار در پس‌زمینه آیفون شما تأیید می‌شود. این یک کار کمتر است و حساب شما همچنان با احراز هویت دو مرحله ای محافظت می شود.

 

احراز هویت دو مرحله ای مستقیماً در iOS، macOS، tvOS، watchOS و وب سایت های اپل تعبیه شده است. اگر دستگاهی دارید که از آخرین iOS یا macOS استفاده می کند، یا اگر به مرورگر وب و شماره تلفن دسترسی دارید، می توانید از احراز هویت دو مرحله ای با Apple ID خود استفاده کنید. احراز هویت دو مرحله‌ای روش امنیتی پیش‌فرض برای برخی از Apple IDهای جدید ایجاد شده در iOS 10.3 یا بالاتر و macOS 10.12.4 یا بالاتر است.

اگر دستگاه‌هایی ندارید که بتوان آن‌ها را به iOS 9 یا جدیدتر، یا OS X El Capitan یا جدیدتر به‌روزرسانی کرد، می‌توانید تأیید صحت دو مرحله‌ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید.

برای استفاده از ویژگی‌هایی که نیاز به امنیت بهتری دارند، به احراز هویت دو مرحله‌ای نیاز دارید.

رمزگذاری و SSL را بررسی کنید

امنیت اپل آیدی

تمام صفحات وب که می توانید Apple ID خود را مشاهده یا تغییر دهید از لایه سوکت های امن (SSL) برای محافظت از حریم خصوصی خود استفاده می کنند. در Safari، هنگام دسترسی به حساب کاربری خود در صفحه حساب Apple ID خود به دنبال نماد قفل در مرورگر خود بگردید تا بدانید جلسه شما کاملاً رمزگذاری شده و ایمن است.

 

سیاست های حفظ حریم خصوصی و امنیتی کارکنان

علاوه بر گذرواژه‌های قوی، رمزگذاری و سایر فناوری‌ها، اپل سیاست‌ها و رویه‌های سخت‌گیری را برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به حساب شما در نظر گرفته است. بدون اثبات هویت شما از طریق پین پشتیبانی موقت و سایر معیارهایی که با دقت انتخاب شده اند، پشتیبانی اپل نمی تواند به شما در انجام هیچ کاری در حساب خود کمک کند. این سیاست ها به طور منظم حسابرسی و بررسی می شوند.

 

نکات دیگر برای حفظ امنیت حساب خود

امنیت آنلاین خوب مستلزم ترکیبی از شیوه‌های شرکت‌هایی است که از خدمات اینترنتی استفاده می‌کنند و رفتار آگاهانه کاربران. در زیر نکاتی وجود دارد که باید برای به حداکثر رساندن امنیت خود در هنگام استفاده از Apple ID و سایر حساب های آنلاین خود رعایت کنید.

نکات رمز عبور برای امنیت اپل آیدی :

همیشه از رمز عبور قوی استفاده کنید.
هرگز از رمز عبور Apple ID خود با سایر حساب های آنلاین استفاده نکنید.
رمز عبور خود را مرتباً تغییر دهید و از استفاده مجدد از رمزهای عبور قدیمی خودداری کنید.
سوالات و پاسخ های امنیتی را انتخاب کنید که نمی توان به راحتی حدس زد. تا زمانی که بتوانید آنها را به خاطر بسپارید، پاسخ‌های شما حتی می‌توانند مزخرف باشند. به عنوان مثال، سوال: رنگ مورد علاقه شما چیست؟ پاسخ: موتزارت.

نکات اکانت:

اگر آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با Apple ID خود را رها می کنید، مطمئن شوید که Apple ID خود را با اطلاعات فعلی در اسرع وقت به روز کنید.
احراز هویت دو مرحله ای را برای Apple ID خود تنظیم کنید تا یک لایه امنیتی اضافی به حساب خود اضافه کنید و نیازی به سوالات امنیتی نداشته باشید.
از کلاهبرداری های فیشینگ خودداری کنید. روی پیوندهای موجود در ایمیل یا پیام متنی مشکوک کلیک نکنید
ges و هرگز اطلاعات شخصی را در هیچ وب سایتی که مطمئن نیستید قانونی است ارائه نکنید. نحوه شناسایی تلاش های فیشینگ را بیاموزید.
Apple ID خود را با افراد دیگر، حتی اعضای خانواده به اشتراک نگذارید.
هنگام استفاده از رایانه عمومی، همیشه وقتی جلسه شما کامل شد از سیستم خارج شوید تا از دسترسی افراد دیگر به حساب شما جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید