وبلاگ

نحوه باز کردن قفل Apple ID که به دلایل امنیتی قفل شده است

باز کردن قفل Apple ID که به دلایل امنیتی قفل شده

آموزش باز کردن قفل Apple ID که به دلایل امنیتی قفل شده

اگر اپل مشکوک باشد که حساب شما هک شده است، آن را به حالت تعلیق در می آورد و پیامی دریافت خواهید کرد که حساب شما به دلایل امنیتی قفل شده است. در اینجا نحوه باز کردن قفل Apple ID که به دلایل امنیتی قفل شده را بررسی می کنیم.

اگر شخصی سعی کند حساب کاربری اپل شما را هک کند، رمز عبور شما را چندین بار اشتباه وارد کند یا به سوالات امنیتی شما پاسخ اشتباه بدهد، این شرکت حمله را تشخیص داده و Apple ID شما را “به دلایل امنیتی” قفل می کند.

این خوب است زیرا به این معنی است که مهاجم نمی تواند به Apple ID شما دسترسی پیدا کند – که به آنها اجازه می دهد به ایمیل iCloud، iMessages و FaceTime شما وارد شوند و همچنین به آنها اجازه می دهد پول شما را در فروشگاه App یا iTunes خرج کنند.

در این مقاله نحوه باز کردن قفل Apple ID خود را توضیح می دهیم تا بتوانید دوباره از حساب و خدمات خود استفاده کنید. با این حال، گاهی اوقات یک مهاجم سعی نمی کند حساب شما را هک کند – گاهی اوقات شما خود را قفل می کنید زیرا رمز عبور را فراموش می کنید. اگر این اتفاق افتاد، در اینجا نحوه رفع آن با تغییر رمز عبور اپل آورده شده است.

چگونه قفل Apple ID خود را باز کنیم

دلیل غیرفعال کردن حساب کاربری اپل هر چه باشد، امکان بازگشت مجدد وجود دارد. برای بازیابی حساب خود و ایجاد رمز عبور جدید فقط باید این مراحل را دنبال کنید.Apple ID

خود را وارد کنید – معمولاً آدرس ایمیل مرتبط با حساب Apple شما.
کد را وارد کنید تا ثابت کنید ربات نیستید.
روی Continue کلیک کنید.
صفحه بعدی بسته به شکل امنیتی که برای حساب اپل خود تنظیم کرده اید متفاوت خواهد بود.

اگر احراز هویت دو مرحله‌ای را تنظیم کرده باشید، کدی را در یک دستگاه قابل اعتماد یا در یک پیام متنی در تلفن خود دریافت خواهید کرد. قبل از اینکه بتوانید قفل حساب خود را باز کنید و رمز عبور خود را تغییر دهید، باید این کد تأیید را وارد کنید.

اگر از راستی‌آزمایی دومرحله‌ای قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، به کلید بازیابی که هنگام تنظیم تأیید صحت دو مرحله‌ای برای شما ارسال شده است، علاوه بر کد ارسال شده به دستگاه مورد اعتماد، نیاز دارید. اگر کلید بازیابی را ندارید (کد 14 رقمی که اپل هنگام تنظیم آن ارسال می کرد) ممکن است کمی گیر کرده باشید.

اگر هیچ یک از این روش‌های امنیتی را راه‌اندازی نکرده‌اید، یا باید با استفاده از رمز عبور قفل حساب خود را باز کنید، یا باید به برخی از سوالات امنیتی پاسخ دهید. و اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید (یا اگر اکنون در مورد قوی بودن رمز عبور خود کمی محتاط هستید) می توانید رمز عبور خود را در اینجا تغییر دهید.

اگر بعد از چند بار تلاش موفق به باز کردن قفل حساب خود نشدید، قفل می ماند، اما می توانید روز بعد دوباره امتحان کنید.

چگونه بفهمیم اپل آیدی شما هک شده است؟

اگر Apple ID خود را قفل کرده اید، و به این دلیل نیست که رمز عبور خود را اشتباه وارد کرده اید، اولین چیزی که در مورد آن می شنوید ممکن است زمانی باشد که هشداری از اپل دریافت کنید که یکی از موارد زیر را می گوید: “این Apple ID دارای به دلایل امنیتی غیرفعال شده است، “شما نمی توانید وارد شوید زیرا حساب شما به دلایل امنیتی غیرفعال شده است”، یا “این Apple ID به دلایل امنیتی قفل شده است”.

همچنین ممکن است ایمیلی از اپل دریافت کنید که نحوه بازنشانی رمز عبور Apple ID خود را شرح می دهد. اگر هکر بخواهد رمز عبور شما را تغییر دهد ممکن است این مورد ارسال شود.

نحوه باز کردن قفل Apple ID که به دلایل امنیتی قفل شده است: هشدار امنیتی

از طرف دیگر، اگر احراز هویت دو مرحله‌ای را تنظیم کرده باشید، ممکن است هشداری را در یک دستگاه قابل اعتماد ببینید که می‌گوید شخصی به حساب شما وارد شده است و ایده‌ای تقریبی از مکانی که ورود به سیستم انجام شده است را ارائه می‌دهد.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات مکان‌هایی که ظاهر می‌شوند به نظر نمی‌رسد جایی نزدیک به مکانی که در آن وارد شده‌اید، نیستند، بنابراین اگر هشداری دریافت کردید که فردی به Apple ID شما در Peterborough وارد شده است، اگر تازه از سافولک وارد شده‌اید، به‌طور خودکار وحشت نکنید. . با این حال، اگر به تازگی وارد سیستم نشده اید و هشداری مانند این را می بینید، ممکن است دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد.

نحوه باز کردن قفل Apple ID که “به دلایل امنیتی قفل شده است”: ID در حال استفاده است

چگونه از Apple ID خود در برابر هکرها محافظت کنیم

برای اینکه هدف افرادی قرار نگیرید که سعی می کنند اپل آیدی شما را هک کنند، مطمئن شوید که به ایمیل های فیشینگ پاسخ نمی دهید. اینها ایمیل‌های جعلی هستند که وانمود می‌کنند از اپل هستند و به شما می‌گویند که به Apple ID خود وارد شوید.

به طور کلی می توانید یک ایمیل فیشینگ را به دلیل گرامر بد و املای ضعیف مشاهده کنید. همچنین باید آدرسی را که ایمیل از آن ارسال شده است بررسی کنید (نه فقط آدرسی که به نظر می رسد، بلکه با کلیک بر روی فلش کنار آدرس در Mail می توانید ببینید آیا آدرس واقعی چیزی کاملاً متفاوت است). برای جلوگیری از احتمال گرفتار شدن در دامی مانند این، هرگز از طریق ایمیل وارد حساب کاربری اپل خود نشوید. همیشه به iCloud.com بروید.

راه دیگر برای جلوگیری از هک شدن این است که مطمئن شوید رمز عبور واقعا قوی دارید. ما مقاله ای در مورد انتخاب رمز عبور قوی داریم.

و در نهایت، اگر قبلاً این کار را نکرده اید، احراز هویت دو مرحله ای را تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید