وبلاگ

چگونه با مدل های آیفون 12 پرو عکس های گلی خیره کننده بگیرید

آیفون 12 پرو

گرفتن عکس های بی نظیر با آیفون 12 پرو

اکنون با آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس، گرفتن عکس های گلدار زیبا با کیفیت حرفه ای آسان تر شده است. از حالت پرتره تا Apple ProRAW، ناتان آندروود از تولیپینا، یکی از استودیوهای پیشرو طراحی گل در جهان، می‌گوید که سیستم‌های دوربین پیشرفته در مدل‌های آیفون 12 پرو به شکوفایی کامل‌تری در عکاسی گل او کمک کرده‌اند.

سیستم‌های دوربین حرفه‌ای همه کاره در iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max با عکاسی محاسباتی قدرتمند جدید مرزهای نوآوری را پشت سر می‌گذارند و دارای یک دوربین بسیار گسترده با میدان دید 120 درجه هستند. یک دوربین تله فوتو، عالی برای کادربندی پرتره، با فاصله کانونی حتی بیشتر در iPhone 12 Pro Max. و یک دوربین کاملا جدید واید با دیافراگم ƒ/1.6. سیستم تثبیت کننده تصویر اپتیکال (OIS) در دوربین Wide 5000 میکروتنظیم در ثانیه را برای عکس‌های شگفت‌انگیز در حالت شب و ویدیوی ثابت انجام می‌دهد.

مدل‌های iPhone 12 Pro همچنین یک اسکنر LiDAR را معرفی می‌کنند که فوکوس خودکار 6 برابر سریع‌تر را در صحنه‌های کم‌نور و پرتره‌های حالت شب در صورت ترکیب با قدرت A14 Bionic، Deep Fusion در همه دوربین‌ها برای بهبود عکس‌ها در هر محیطی و Smart HDR 3 را امکان‌پذیر می‌کند. که از یادگیری ماشینی برای تنظیم هوشمند تعادل رنگ سفید، کنتراست، بافت و اشباع عکس برای تصاویری با ظاهری طبیعی استفاده می کند. علاوه بر این، کاربران اکنون می‌توانند Apple ProRAW را تجربه کنند که پردازش تصویر چند فریمی و عکاسی محاسباتی اپل را با تطبیق‌پذیری فرمت RAW برای کنترل خلاقانه کامل بر روی رنگ، جزئیات و محدوده دینامیکی به صورت بومی در آیفون یا سایر برنامه‌های ویرایش عکس حرفه‌ای ادغام می‌کند.

در زیر، به قول خودش، آندروود نشان می دهد که چگونه می تواند آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس را در جریان کار حرفه ای خود قرار دهد تا عکس های گلی خیره کننده ای را در خانه ثبت کند.

setup در آیفون در 12 پرو

همه چیز با نور شروع می شود. به دنبال نور طبیعی پراکنده باشید که در حالت ایده آل از کنار می آید. اگر در داخل خانه هستید، این معمولاً با قرار دادن حدود 0.5 تا 1 متر از پنجره انجام می شود. اگر در خارج از منزل هستید، فضایی با نور یکنواخت پیدا کنید و از نقاط داغ و سایه ها اجتناب کنید. اغلب این به معنای جستجوی نقطه ای با سایه ثابت است.
جزء بعدی پس‌زمینه است که به سادگی یافتن پس‌زمینه خنثی است (خاکستری و آبی عالی عمل می‌کنند) با حداقل الگو. از آجر، راه راه، نقطه و دیگر الگوهای حواس پرتی خودداری کنید. سوژه باید واقعاً ظاهر شود و این ترکیب نور و پس‌زمینه کار را انجام می‌دهد.

 آیفون 12 پرو

 آیفون 12 پرو

 آیفون 12 پرو

کادر بندی

برای طبیعت بی جان، کادربندی عکس کلیدی است. در حالی که می‌توانید بعداً برش بزنید، گرفتن یک عکس با قاب مناسب از زاویه و پرسپکتیو مناسب برای اطمینان از داشتن بهترین عکس برای کار بسیار مهم است. با آیفون، من تقریباً همیشه لنزهایی را با نزدیکترین فاصله کانونی انتخاب می کنم. در مدل های آیفون 12 پرو، این دوربین تله فوتو است.

هنگام کادربندی یک چیدمان گل، سوژه را در مرکز قرار دهید و مطمئن شوید که کادر به طور یکنواخت پر شده است. من تمایل دارم دوربین‌های دستی، از جمله آیفون را در دست بگیرم و از زاویه کمی رو به پایین (فقط چند درجه) از رو به رو با سوژه‌ام استفاده می‌کنم. این تضمین می‌کند که می‌توانید گلدان را ببینید، اما همچنین از گل‌ها، که ستاره‌ها هستند، عمق و ابعاد زیادی دریافت می‌کنید.

دوربین تله فوتو محدوده زوم اپتیکال 2 برابری را در آیفون 12 پرو و ​​2.5 برابری را در آیفون 12 پرو مکس ارائه می دهد.

حالت پرتره

برای عکس هایی که از دوربین به ویرایش می روند تا آپلود شوند، من حالت پرتره را دوست دارم، همانطور که در عکس زیر مشاهده می شود، که در همه مدل های آیفون 12 موجود است. حالت پرتره حس باورنکردنی از عمق را به تصویر می‌کشد که می‌توان آن را هنگام ویرایش در برنامه Photos دستکاری کرد و به مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از خلاقیت اجازه می‌دهد. با توجه به پیچیدگی و ابعاد آنها، این به ویژه هنگام عکسبرداری از چیدمان های گل مفید است. اگر در عکاسی از طبیعت بیجان تازه کار هستید، حالت پرتره بهترین دوست شماست.

ویرایش در برنامه Photos

چند ویرایش وجود دارد که من روی 99 درصد از تصاویری که می‌گیرم اعمال می‌کنم، که همه آنها در برنامه Photos انجام می‌شوند. اینها ترجیحات شخصی هستند. شما باید آزمایش کنید تا سبک امضای خود را پیدا کنید. به عنوان مثال، من دوست دارم بر روی محصول یا نسبت ابعاد، نوردهی، اشباع و گرما تمرکز کنم.
برای یافتن این ابزارها در گردش کار ویرایش در عکس‌ها، روی یک عکس ضربه بزنید تا آن را به صورت تمام صفحه مشاهده کنید و سپس روی نماد شماره‌گیری در پایین ضربه بزنید و انگشت خود را از میان همه گزینه‌های مختلف بکشید.
عکس را در صورت نیاز برش دهید تا گل ها تمام قاب را پر کنند و تا حد امکان آنها را در چهره خود قرار دهید.
افزایش اندک نوردهی، فریم را روشن می کند و به چینش اجازه می دهد، به خصوص در صفحه موبایل، ظاهر شود.
برای چیدمان گل‌ها و دیگر طبیعت‌های بی‌جان رنگارنگ، افزایش مقدار کمی اشباع (کمتر از 10) رنگ‌ها را بیشتر می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد برجسته شوند.
در نهایت گرمای عکس را تنظیم کنید. به طور کلی این به معنای خنک کردن تصویر برای یک اثر آرام بخش ظریف است که هنوز هم برای زندگی بسیار صادق است.
در حالی که همه این ویرایش‌ها ساده هستند، اما برای تولید یک تصویر نهایی فوق‌العاده که آماده اشتراک‌گذاری و خوشحال کردن دیگران است، بسیار معنادار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید