وبلاگ

SharePlay راه‌های جدیدی برای برقراری ارتباط در FaceTime

ویژگی های SharePlay

SharePlay، مجموعه‌ای از ویژگی‌های قدرتمند برای تجربه‌های مشترک در حین تماس با FaceTime، راه‌های جدیدی را برای کاربران اپل معرفی کرده است تا در ارتباط باقی بمانند. با پشتیبانی از SharePlay در Apple TV+، Apple Music، و Apple Fitness+ – و همچنین بسیاری از محبوب‌ترین برنامه‌ها مانند NBA، TikTok، Twitch، Paramount+، و SHOWTIME – کاربران می‌توانند فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را تماشا کنند، به موسیقی گوش دهند، یا تکمیل کنند. با دوستان در تماس FaceTime تمرین کنید. SharePlay به Apple TV گسترش می یابد تا کاربران بتوانند در حین استفاده از FaceTime در iPhone یا iPad، روی صفحه نمایش بزرگ تماشا کنند. با پشتیبانی از اشتراک‌گذاری صفحه، کاربران همچنین می‌توانند با هم وب را مرور کنند، به عکس‌ها نگاه کنند یا چیزی را در یک برنامه مورد علاقه به دوستان خود نشان دهند. SharePlay با انتشار iOS 15.1، iPadOS 15.1 و tvOS 15.1 در دسترس است و اواخر پاییز امسال برای مک عرضه می شود.

باب بورچرز، معاون بازاریابی جهانی محصول اپل، گفت: «SharePlay یک راه کاملاً جدید برای اتصال، به اشتراک گذاشتن تجربیات و سرگرمی با هم در FaceTime به ارمغان می‌آورد. «SharePlay از یکپارچه‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار اپل برای ارائه یک تجربه جادویی در سراسر iPhone، iPad و Apple TV استفاده می‌کند و با بسیاری از سرویس‌های اپل و همچنین برخی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در App Store کار می‌کند.»

SharePlay برای در ارتباط ماندن از طریق FaceTime

SharePlay این امکان را برای کاربران iPhone، iPad و Mac1 فراهم می‌کند تا هنگام تماس FaceTime، تجربیات خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند هنگام تماشای مهمانی، گوش دادن به آلبوم با یک دوست، یا انجام یک چالش تناسب اندام با یکدیگر از هر کجا که هستند، با یکدیگر چت کنند، و SharePlay همه این فعالیت‌ها را برای همه افراد در FaceTime همگام نگه می‌دارد.

SharePlay

SharePlay

جلسات SharePlay کنترل‌های پخش مشترک را ارائه می‌دهند، بنابراین هر کسی در تماس FaceTime می‌تواند همزمان با لذت بردن از رسانه همگام‌سازی‌شده، پخش کند، مکث کند یا به جلو بپرد. با کنترل‌های ولوم پویا، هنگامی که یک شرکت‌کننده در FaceTime صحبت می‌کند، صدا از محتوای پخش به‌طور خودکار کاهش می‌یابد و ادامه مکالمه با دوستان را علی‌رغم صحنه‌های پر سر و صدا یا اوج آواز آسان می‌کند. وقتی کاربران ترجیح می‌دهند صدایی بدون وقفه داشته باشند، می‌توانند به سادگی روی دکمه پیام‌ها در کنترل‌های FaceTime ضربه بزنند تا به یک رشته مشترک بپرند و مکالمه را ادامه دهند. هر شرکت کننده در جلسه SharePlay مستقیماً از برنامه مربوطه در دستگاه خود استریم می کند و صدا و تصویر با وفاداری بالا را ارائه می دهد. Apple TV از SharePlay پشتیبانی می‌کند تا کاربران بتوانند نمایش‌ها یا فیلم‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده را در حالی که از دستگاه شخصی خود برای ادامه ارتباط با دوستان از طریق FaceTime استفاده می‌کنند، روی صفحه بزرگ تماشا کنند.

SharePlay با Apple TV+، Apple Music، Apple Fitness+ و برخی از محبوب‌ترین برنامه‌های App Store در دسترس است.

علاوه بر لذت بردن از برنامه‌ها با هم، کاربران می‌توانند صفحه نمایش خود را برای مرور وب، نگاه کردن به عکس‌ها یا کمک به یکدیگر در حین تماس با FaceTime به اشتراک بگذارند. با هم تماشا کنید.

فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را می‌توان همزمان با برقراری ارتباط از طریق FaceTime با دوستان پخش کرد، و در حین تماشای محتوای یکسان از طریق برنامه‌هایی مانند Apple TV، MUBI، Paramount+ و SHOWTIME، یک اتصال غنی و بی‌درنگ ارائه داد. کاربران حتی می‌توانند محتوای زنده، مانند آخرین بازی در برنامه NBA را پخش کنند، یا با دوستان خود از طریق FaceTime صحبت کنند و در حالی که یک استریم مورد علاقه ورزش‌های الکترونیکی را در Twitch تماشا می‌کنند. و به زودی، کاربران می توانند با استفاده از برنامه هایی مانند BET+، Disney+، ESPN، HBO Max، Hulu، MasterClass، Pantaya، Pluto TV و Starz با هم تماشا کنند.

SharePlay

با هم گوش کنید

کاربران می‌توانند آهنگ‌ها، آلبوم‌ها و فهرست‌های پخش را مستقیماً به تماس FaceTime خود بیاورند تا یک تجربه شنیداری مشترک داشته باشند. با اپل موزیک، کاربران می توانند یک آلبوم جدید مورد انتظار را با هم یا میکس دی جی مورد علاقه خود را کاملاً هماهنگ گوش کنند. به زودی برنامه‌های دیگری از جمله SoundCloud و TuneIn، پشتیبانی از SharePlay را اضافه خواهند کرد.

عادات سالم را با هم تمرین کنید

SharePlay راه‌های کاملاً جدیدی را برای الهام بخشیدن به سلامتی با خانواده و دوستان معرفی می‌کند. به عنوان مثال، بسیاری از مردم وقتی که تناسب اندام یک تجربه مشترک است، مانند شرکت در یک کلاس با هم یا رقابت دوستانه با یک دوست ورزشی، انگیزه ایجاد می کنند. با قدرت SharePlay، کاربران اکنون می‌توانند با هم در Apple Fitness+ ورزش یا مدیتیشن کنند، در فواصل زمانی با SmartGym یکدیگر را تشویق کنند، یا با BetterSleep یک داستان قبل از خواب به پایان برسانند.
SharePlay در SmartGym در iPhone 13.

تجربه SharePlay در برنامه BetterSleep در iPhone 13.

با هم یاد بگیریم

با SharePlay، کاربران می توانند با وجود فاصله فیزیکی با هم یاد بگیرند. کهوت! امکان رویارویی زنده در آزمون‌های آموزشی را فراهم می‌کند، Explain Everything به کاربران اجازه می‌دهد در حین همکاری روی تخته سفید، از طریق FaceTime چت کنند، و آسمان شب راهی برای شناسایی ستاره‌ها، سیارات، صورت‌های فلکی و ماهواره‌ها با هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

با هم خوش بگذرانید

بسیاری از توسعه دهندگان راه های کاملا جدیدی را برای لذت بردن از محتوا در برنامه خود معرفی کرده اند. به عنوان مثال، TikTok راهی برای کاربران اضافه کرده است که می توانند مجموعه ای منحصر به فرد از ویدیوها را با هم تماشا کنند. سر بالا! طرفداران اکنون می توانند با هم بازی کنند حتی زمانی که در یک مکان نیستند. Cameo راهی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا از واکنش دوستان خود به پیام افراد مشهور در هنگام مشاهده برای اولین بار لذت ببرند. Popshop Live امکان مشاهده شو را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید