وبلاگ

نحوه استفاده از سبک های عکاسی در آیفون

سبک های عکاسی در آیفون

آموزش استفاده از سبک های عکاسی در آیفون

اپل سری آیفون 13 را طی رویدادی در 14 سپتامبر 2021 معرفی کرد و به همراه آنها تعدادی ویژگی جدید از جمله Photographic Styles برای عکس ها و Cinematic mode برای ویدیو به همراه داشت. در این مقاله ویژگی های سبک های عکاسی در آیفون را بررسی خواهیم کرد.

شما می توانید همه چیز در مورد حالت سینمایی را در ویژگی جداگانه ما بخوانید، اما در اینجا ما بر روی سبک های عکاسی تمرکز می کنیم، از جمله اینکه چه چیزی هستند، چگونه کار می کنند و چگونه از آنها استفاده کنیم.

سبک های عکاسی چیست؟

سبک های عکاسی چهار پیش تنظیم هستند که می توانید قبل از گرفتن عکس از هر یک از چهار مدل آیفون 13، استفاده کنید و روی عکس اعمال کنید. چهار پیش تنظیم برای انتخاب وجود دارد که شامل پر جنب و جوش، کنتراست غنی، گرم و خنک است، در حالی که می توانید استاندارد را نیز انتخاب کنید.

استاندارد ظاهر پیش‌فرض است که توسط آیفون شما تولید می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که واقعی باشد و در نمایش آن متعادل باشد.

پر جنب و جوش رنگ‌های روشن و زنده را ارائه می‌کند، اگرچه هنوز هم طبیعی طراحی شده‌اند.

کنتراست غنی، با سایه‌های تیره‌تر، رنگ‌های غنی‌تر و کنتراست قوی‌تر، ظاهری دراماتیک‌تر ارائه می‌کند.

گرم ته رنگ طلایی را برای ظاهری گرم ارائه می دهد.

خنک دارای ته رنگ آبی برای ظاهری سردتر است.

آنها را به عنوان یک فیلتر بسیار ظریف در نظر بگیرید، اما بر خلاف فیلتری که روی کل یک عکس از پست عکس اعمال می شود، چه صورت یک فرد یا آسمان و بنابراین گاهی اوقات عناصر عکس را خراب می کند، Photographic Styles عناصر جداگانه را درک می کند و از پیش تعیین شده استفاده می کند. بر این اساس سبک

سبک های عکاسی در آیفون

سبک های عکاسی در آیفون چگونه کار می کنند؟

سبک های عکاسی به گونه ای طراحی شده اند که ترجیحات فردی شما را در خط لوله تصویر بیاورند – یعنی قبل از گرفتن عکس. برای مثال، اگر عکس‌هایی با کنتراست بالا را دوست دارید، ایده این است که قبل از گرفتن هر عکسی، سبک عکاسی کنتراست غنی را اعمال کنید، به این معنی که پس از آن نیازی به اعمال فیلتر یا تنظیم جداگانه تنظیمات ندارید.

Photographic Styles از درک معنایی عمیقی برای اعمال تنظیمات مناسب در قسمت‌های مختلف عکس استفاده می‌کند و در عین حال عناصر خاصی مانند رنگ پوست را حفظ می‌کند. این باید به این معنی باشد که شما نسبت به اعمال یک فیلتر مشابه، تصویر بهتری به دست می‌آورید، زیرا عکس نباید شبیه فیلمی باشد که به تازگی در بالا قرار گرفته است و ابعاد بیشتری را به عناصر خاص ارائه می‌کند.

چگونه از این سبک ها در دوربین اپل استفاده می کنید؟

قبل از گرفتن عکس باید از سبک های عکاسی استفاده شود. شما نمی توانید یکی از چهار سبک عکاسی از پیش تعیین شده را پس از گرفتن عکس اعمال کنید، مانند این که با فیلتر می توانید یا به همان روشی که می توانید یک عکس را با تنظیم رنگ، کنتراست، اشباع و غیره ویرایش کنید.

برای یافتن سبک‌های عکاسی، برنامه دوربین را در iPhone 13 mini، iPhone 13، iPhone 13 Pro یا iPhone 13 Pro Max اجرا کنید. سپس می‌توانید انگشت خود را از پایین به بالا بکشید و روی نماد با سه مربع ضربه بزنید، یا می‌توانید روی نماد با سه مربع در سمت راست بالای صفحه نمایش خود، در کنار نماد Live Photo ضربه بزنید.

سپس پنج تنظیم از پیش تعیین شده – استاندارد، کنتراست غنی، پر جنب و جوش، گرم و خنک – در منظره یاب راه اندازی می شود که به شما نشان می دهد تصویر شما چگونه خواهد بود.

همچنین لغزنده‌های Tone و Warmth را در زیر هر یک از تنظیمات پیش‌تنظیمی مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد هر کدام را متناسب با ترجیح خود تنظیم کنید. هر آنچه را که تنظیم می‌کنید، پس از راه‌اندازی بعدی برنامه دوربین و سبک‌های عکاسی باقی می‌ماند، مگر اینکه دوباره آن‌ها را تغییر دهید، یا دکمه بازنشانی را در سمت راست لغزنده‌ها فشار دهید. که لغزنده‌ها را به مقادیر از پیش تعیین‌شده برای هر سبک برمی‌گرداند.

ایده این است که به‌طور پیش‌فرض برنامه دوربین را باز کنید و همه عکس‌هایتان را با استفاده از تنظیمات دلخواهتان بگیرید. در زمان ویرایش عکس پست صرفه‌جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید