وبلاگ

حالت سینمایی اپل چیست؟

آموزش ایجاد حالت سینمایی اپل

اپل حالت سینمایی را به‌عنوان یکی از ویژگی‌های کلیدی جدید طیف آیفون 13 معرفی کرد که در رویداد اصلی کالیفرنیا استریمینگ این شرکت در کوپرتینو اعلام شد، و عملکرد آن به روشی مشابه حالت پرتره شرکت برای عکاسی عمل می‌کند. اولین بار در سال 2016 در آیفون 7 پلاس معرفی شد.

حالت سینمایی چیست؟

اگر به خاطر ندارید، حالت پرتره یک ویژگی در برنامه دوربین iOS است که جلوه بوکه را در پشت سوژه ای شبیه به یک دوربین DSLR واقعی ارائه می دهد.

اکنون، با معرفی حالت سینمایی به مدل‌های آیفون 13 از جمله آیفون 13 پرو، اپل این ویژگی را به ویدیوی زنده می‌آورد اما نه تنها پس‌زمینه، بلکه پیش‌زمینه را نیز محو می‌کند.

هنگام فیلمبرداری، حالت سینمایی فوکوس را روی یک سوژه متحرک نگه می دارد و انتقال کانونی به طور خودکار بین اشیا اتفاق می افتد. این سیستم از هوش مصنوعی برای تشخیص چهره ها و نقاط مورد علاقه مانند اشیاء یا حتی حیوانات خانگی استفاده می کند. هنگامی که یک سوژه فیلمبرداری شده نگاه خود را از کادر منحرف می کند، دوربین های آیفون 13 برای مثال فوکوس را بر روی یک شی در محدوده دید خود تنظیم می کنند.

حالت سینمایی اپل

حالت سینمایی چگونه کار می کند؟

حالت سینمایی با ثبت یک نقشه عمقی از ویدیو در حین فیلمبرداری کار می کند. در اصل، گرفتن هر دو پیش زمینه، میانی و پس‌زمینه صحنه برای اینکه بتواند فوکوس‌های مختلف یا افکت‌های تار را فراتر از آنچه که می‌تواند از طریق لنزها بدون کمک اضافی اعمال کند.

به عنوان مثال، اگر از دو نفر عکس می‌گیرید – یکی از نزدیک و دیگری دورتر در پس‌زمینه – می‌توانید تصمیم بگیرید که در هر نقطه از زمان روی یکی از چهره‌های آن‌ها فوکوس کنید، چه در حین فیلم‌برداری یا بعداً در هنگام تدوین. این به شما کمک می‌کند آزادی خلاقانه‌تری داشته باشید، بنابراین در لحظه‌ای که هنگام عکاسی زنده تصمیم می‌گیرید، درگیر تصمیمی نخواهید بود.

تمرکز پیش بینی

چیزی که حالت سینمایی را بهتر از چسبیدن به هر چیزی در صحنه می کند، این است که اپل با فیلمبرداران کار کرده و آن ها را مورد مطالعه قرار داده است تا الگوریتم های فوکوس خودکار خود را در زمان وقوع بهبود بخشد. این بدان معناست که در وهله اول بر اساس آنچه که معمولاً در فیلم‌هایی که همه ما هر هفته تماشا می‌کنیم، روی سوژه درست تمرکز می‌کند.

این که آیا سوژه به تازگی وارد عکس شده است، یا منطقی است که از آنها دور شوید، زیرا برای مثال به دوربین نگاه کرده اند، همه در نظر گرفته می شوند و به ایجاد نتایج بهتر کمک می کنند.

چگونه می توانید  این حالت را ویرایش کنید؟

از آنجایی که این فیلم همه عناصر پیش‌زمینه، میانی و پس‌زمینه را به‌طور هم‌زمان ثبت می‌کند، همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که پس از فیلم‌برداری به عقب برگردند و نقاط کانونی ویدیوی خود را تنظیم کنند. اگر در حین عکاسی انتخاب اشتباهی انجام داده اید یا احساس نمی کنید دوربین به عکسی که می خواهید دست یافته است، بسیار مفید است.
وقتی نسخه‌های جدید این برنامه‌ها مطابق با macOS Monterey ارسال می‌شوند، می‌توانید فیلم را مستقیماً در iPhone یا iPad خود در برنامه عکس یا از طریق iMovie و در برنامه‌های دسکتاپ مانند Final Cut Pro یا iMovie در Mac ویرایش کنید.

فایل صادر شده یک فایل mov. است، درست مانند هر ویدیوی دیگری که می‌گیرید، اما پس از صادرات، فوکوس‌هایی که ضبط کرده‌اید یا انجام داده‌اید، برای همیشه قفل می‌شوند.

حالت سینمایی اپل

آیا در حالت سینمایی محدودیتی وجود دارد؟

در زمان راه اندازی، حالت سینمایی به وضوح 1080p با سرعت 30 فریم در ثانیه در Dolby Vision HDR محدود شده است. هنوز هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا استانداردهای 4K / 24fps در به روز رسانی آینده پشتیبانی می شود یا خیر وجود ندارد، اما ما گمان می کنیم که همه اینها به قدرت پردازش بستگی دارد. از این گذشته، اینجا اتفاقات زیادی می افتد و حتی پردازنده Apple A15 Bionic نیز محدودیت هایی دارد.

آیا کار می کند؟
این ویژگی مطمئناً هوشمندانه است و به خوبی قدرت پردازش آیفون 13 پرو و ​​13 پرو مکس را به نمایش می‌گذارد. حتی برای پردازش همه چیز زمان انتظاری وجود ندارد، اما ممکن است گاهی اوقات اعتماد به نفس بیش از حد داشته باشد، به خصوص اگر به دستگاه خودش واگذار شود.

این تعجب آور نیست. ما متوجه می‌شویم که این حالت در حالت پرتره با عکس‌ها یکسان است، اما خبر خوب این است که با هر بار تکرار آیفون به طرز محسوسی بهبود می‌یابد، و ما انتظار داریم که در اینجا نیز همین مورد اعمال شود.
تعویض خودکار گهگاه در زمان نامناسبی سوئیچ می شود. بنابراین خوب است که یک حالت ویرایش برای رفع اشتباهات پس از واقعیت وجود داشته باشد.

این رابط همچنین نسبتاً پیچیده است.به خصوص اگر سوئیچ های فوکوس زیادی در ضبط داشته باشید، و زمانی که فقط دو شی یا فرد در عکس وجود داشته باشد، بهتر کار می کند. بسیاری از چهره ها و افراد می توانند به سرعت همه چیز را گیج کنند. هنگامی که آن را درست می کند، نتایج بسیار چشمگیر است، اما مانند حالت پرتره در ابتدا بود، هنوز هم بسیار ضربه خورده است.

اگر فقط از آن برای افزودن عمق به ویدیوی خود در هنگام ارائه استفاده می کنید، باید کارها را بسیار حرفه ای تر نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید