وبلاگ

5 تا از مشکلات باتری آیفون و نحوه رفع آنها

مشکلات باتری آیفون

رایج ترین مشکلات آیفون شارژ سریع باتری آیفون

یکی از رایج ترین مشکلات باتری آیفون 5 مربوط به تخلیه سریع آن است. برای رفع این مشکلات باتری آیفون، باید بدانید که گوشی شما چگونه باتری خود را مصرف می کند. ابتدا به Settings > General > Battery > Battery Usage بروید و بررسی کنید که اپلیکیشن های مختلف چگونه باتری کلی دستگاه شما را مصرف می کنند. بعداً می‌توانید به سادگی برنامه‌هایی را که بخش زیادی از باتری گوشی شما را مصرف می‌کنند، به‌روزرسانی (یا حتی حذف نصب کنید).

مصرف باتری آیفون

علاوه بر این، برای حل مشکلات باتری آیفون 6s مربوط به تخلیه سریع، باید ویژگی برنامه پس زمینه را خاموش کنید. اگر روشن باشد، برنامه های ضروری روی گوشی شما به طور خودکار رفرش می شوند. برای خاموش کردن آن، به Settings > General > Background App Refresh بروید و این ویژگی را خاموش کنید.

به روز رسانی برنامه پس زمینه

همچنین در اکثر موارد مشاهده می شود که سرویس مبتنی بر مکان در آیفون باتری زیادی مصرف می کند. اگر به حرکت خود ادامه دهید، این ویژگی می تواند حتی بدون استفاده از باتری دستگاه شما را تخلیه کند. بنابراین، با مراجعه به تنظیمات حریم خصوصی گوشی خود و خاموش کردن گزینه «خدمات مکان» آن را خاموش کنید.

خدمات مکان یابی را خاموش کنید

پس از دنبال کردن این راه حل های ساده، می توانید مشکلات باتری آیفون 6 مربوط به تخلیه سریع آن را برطرف کنید.

قسمت 2: یکی از رایج ترین مشکلات باتری آیفون هنگام شارژ داغ می شود

داغ شدن بیش از حد آیفون یکی دیگر از مشکلات رایجی است که بسیاری از کاربران iOS را آزار می دهد. اگر آیفون شما در هنگام شارژ داغ شود، ممکن است آسیب جدی به باتری آن وارد کند. در حالی که تقریباً هر دستگاهی در حین شارژ شدن کمی داغ می شود، اگر تلفن شما چنین هشداری می دهد، نباید از آن غافل شوید.

دمای آیفون

برای شروع، گوشی خود را از حالت شارژ خارج کنید و بگذارید خنک شود. علاوه بر این، دستگاه خود را خاموش یا راه اندازی مجدد کنید. اگر دستگاه شما قادر به خاموش شدن نیست، همیشه می توانید آن را به اجبار راه اندازی مجدد کنید. اگر از آیفون 6 یا دستگاه‌های نسل قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، دکمه Home و Power را به مدت حداقل 10 ثانیه به مدت طولانی فشار دهید. با این کار دستگاه شما خاموش می شود.

مشکلات باتری آیفون

آیفون 6 را ریستارت کنید

اگر از آیفون 7 یا 7 پلاس استفاده می کنید، دکمه پاور و کاهش صدا را به مدت طولانی فشار دهید. هر دو دکمه را حداقل به مدت 10 ثانیه فشار دهید تا به اجبار مجدداً راه اندازی شود.

آیفون 7 را ریستارت کنید مشکلات باتری آیفون

علاوه بر این، مشاهده می شود که پس از تبدیل گوشی شما به یک هات اسپات، باتری زیادی مصرف می کند و مقدار قابل توجهی گرما تولید می کند. اگر در حال شارژ کردن تلفن خود هستید در حالی که آن را به یک هات اسپات شخصی تبدیل می کنید، ممکن است آن را بیش از حد داغ کند. برای جلوگیری از این امر، به تنظیمات گوشی خود بروید و ویژگی Personal Hotspot را خاموش کنید. با این کار مشکلات باتری آیفون 5 مرتبط با گرمای بیش از حد برطرف می شود.

هات اسپات شخصی را خاموش کنید

قسمت 3: آیفون با باقی ماندن باتری خاموش می شود
این ممکن است یک وضعیت نادر باشد، اما با چند مشکل باتری آیفون همراه است. مواقعی وجود دارد که آیفون حتی زمانی که باتری کافی باقی مانده باشد، خاموش می شود. اگر آیفون شما به طور غیرمنتظره ای خاموش می شود، حتی زمانی که باتری دستگاه شما باقی مانده است، ویژگی تاریخ و زمان آن را بررسی کنید. به Settings > General > Date and Time رفته و گزینه Set Automatically را روشن کنید.

مشکلات باتری آیفون

تنظیم خودکار مشکلات باتری آیفون

این اطمینان حاصل می کند که آیفون شما به طور غیر منتظره خاموش نمی شود. علاوه بر این، برای حل این مشکلات باتری آیفون 6s، باید باتری دستگاه خود را کالیبره کنید. برای کالیبره کردن گوشی، ابتدا اجازه دهید باتری آن خالی شود. هنگامی که باتری آن خالی می شود، تلفن شما خاموش می شود. پس از تخلیه کامل باتری، آن را به شارژر متصل کرده و با یک حرکت آن را تا 100 درصد شارژ کنید. حتی زمانی که 100% شارژ می شود، گوشی خود را روشن کنید و 60 تا 90 دقیقه دیگر به شارژ آن ادامه دهید. این کار باتری گوشی شما را کالیبره کرده و مشکلات باتری آیفون 6 را برطرف می کند.

آیفون 100% شارژ شده

قسمت 4: عمر باتری بد غیرعادی پس از آپدیت iOS 13
گاهی اوقات، مشاهده می شود که پس از یک به روز رسانی ناپایدار iOS، باتری آیفون به نظر می رسد که خراب می شود. اگر گوشی خود را به نسخه ناپایدار iOS آپدیت کرده اید، احتمالاً ممکن است باعث ایجاد مشکل در عمر باتری آن شود. بهترین راه برای حل این مشکل، به روز رسانی گوشی خود به نسخه پایدار iOS است.

برای رفع مشکلات باتری آیفون 5، می توانید گوشی خود را به نسخه پایدار آپدیت کنید. برای انجام این کار، به Settings > General > Software Update رفته و نسخه پایدار iOS موجود را بررسی کنید. بر روی دکمه “Install Now” ضربه بزنید و مدتی صبر کنید تا سیستم عامل دستگاه به روز شود.

آپدیت آیفون

قسمت 5: مشکل آهسته شارژ آیفون
اگر گوشی شما به روش ایده آل شارژ نمی شود، ممکن است مشکلی مربوط به سخت افزار یا کابل شارژ آن باشد. برای شروع، بررسی کنید که آیا کابل شارژ (لایتنینگ) گوشی شما به درستی کار می کند یا خیر. همیشه از کابل اصلی و اورجینال برای شارژ گوشی خود استفاده کنید.

کابل روشنایی را بررسی کنید

علاوه بر این، ممکن است مشکلی مربوط به درگاه شارژ گوشی شما باشد. پورت شارژ دستگاه خود را تمیز کنید و مطمئن شوید که آسیبی به آن وارد نشده است. همیشه می توانید از یک پارچه نخی برای تمیز کردن استفاده کنید
پورت دستگاه شما

پورت شارژ آیفون

اگر مشکل نرم افزاری در گوشی شما وجود دارد، می توان آن را با قرار دادن آن در حالت DFU حل کرد. برای این کار ابتدا گوشی خود را خاموش کنید. اکنون دکمه پاور و هوم را به مدت حداقل 10 ثانیه همزمان فشار دهید. پس از آن، در حالی که هنوز دکمه Home را نگه داشته اید، دکمه پاور را رها کنید. مطمئن شوید که دکمه Home را برای 5 ثانیه دیگر نگه دارید.

آیفون را در حالت DFU قرار دهید

گوشی شما وارد حالت DFU می شود و می توان آن را به iTunes وصل کرد تا آن را بازیابی کند. با انجام این مراحل می توانید مشکلات باتری آیفون 6s را که مربوط به شارژ آن است برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید