وبلاگ

macOS Monterey اکنون در دسترس است

macOS Monterey

macOS Monterey چیست و چه ویژگی هایی دارد

macOS Monterey ویژگی‌های جدید پیشگامانه را ارائه می‌کند که به کاربران کمک می‌کند به روش‌های جدید متصل شوند، کارهای بیشتری انجام دهند و به طور یکپارچه در دستگاه‌های اپل خود کار کنند. FaceTime شامل ویژگی‌های صوتی و تصویری جدیدی است که تماس‌ها را طبیعی‌تر و واقعی‌تر می‌کند و ابزارهای جدید Continuity مانند AirPlay به Mac به دستگاه‌های اپل امکان می‌دهند حتی بهتر با هم کار کنند. Live Text و Visual Lookup ویژگی‌های هوشمند جدیدی را به اطلاعات مفید ارائه می‌کنند، Safari شامل سازماندهی قدرتمند برگه‌ها با Tab Groups است، و سهولت اتوماسیون با کلیدهای میانبر به مک می‌آید. در اواخر پاییز امسال، SharePlay به کاربران مک این امکان را می‌دهد تا تجربیات مشترکی را از طریق FaceTime با هم داشته باشند، و Universal Control کار کردن بدون زحمت در Mac و iPad را برای کاربران آسان می‌کند. macOS Monterey امروز به‌عنوان یک به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان در مک‌های دارای سیلیکون اپل و مک‌های مبتنی بر اینتل در دسترس است.

macOS Monterey

macOS Monterey

راه های جدید برای حفظ ارتباط با FaceTime در macOS Monterey

تماس‌های FaceTime طبیعی‌تر و واقعی‌تر به نظر می‌رسند، و SharePlay راه جدیدی را برای اتصال و لذت بردن از وقت با دوستان و خانواده در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با صدای فضایی، صداها در تماس FaceTime به نظر می رسد که از جایی می آیند که فرد روی صفحه قرار دارد. دو حالت میکروفون جدید به کاربران کنترل بیشتری بر نحوه صدایشان می‌دهد: Voice Isolation نویز پس‌زمینه را حذف می‌کند تا از شفافیت صدای کاربر اطمینان حاصل کند، و Wide Spectrum اجازه می‌دهد تا تمام نویز وارد شود تا شرکت‌کنندگان بتوانند همه چیز را بشنوند. حالت پرتره، یک ویژگی جدید در FaceTime و در دسترس در برنامه‌هایی از جمله Webex و Zoom، از موتور عصبی در تراشه M1 استفاده می‌کند تا کاربر را در فوکوس نگه می‌دارد در حالی که پس‌زمینه را محو می‌کند. کاشی های هم اندازه
SharePlay مجموعه ای قدرتمند از ویژگی ها است که به کاربران امکان می دهد در تماس FaceTime تجربیات مشترکی داشته باشند. کاربران می‌توانند موسیقی، نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌ها، و موارد دیگر را با دوستان و خانواده خود به‌صورت هم‌زمان تجربه کنند و کنترل‌های پخش مشترک به هر کسی که در جلسه SharePlay است اجازه می‌دهد بازی کند، مکث کند یا جلوتر بپرد.

آنها همچنین می توانند کل صفحه نمایش خود یا فقط یک برنامه خاص را به اشتراک بگذارند و همکاری با دوستان یا همکاران را در یک تماس آسان می کند. SharePlay با برنامه‌هایی مانند Apple Music و Apple TV+ و همچنین خدمات محبوب شخص ثالث کار می‌کند.
کار در دستگاه های اپل با کنترل جهانی و AirPlay به Mac

با Universal Control، کاربران می توانند با یک ماوس و صفحه کلید کار کنند و به طور یکپارچه بین Mac و iPad حرکت کنند. کاربران می‌توانند دستگاه‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهند و فوراً مکان‌نما را از یک دستگاه به دستگاه دیگر حرکت دهند — بدون نیاز به تنظیم. آن‌ها می‌توانند از صفحه‌کلید مک خود برای تایپ متن در هر دستگاهی استفاده کنند، یا محتوا را به راحتی بین دستگاه‌ها به جلو و عقب بکشند. کاربران حتی می توانند با Apple Pencil در iPad نقاشی بکشند و تصاویر خود را مستقیماً در برنامه های Mac خود قرار دهند و از قابلیت های قدرتمند همه دستگاه های خود به طور همزمان لذت ببرند. با AirPlay به Mac، پخش، ارائه و اشتراک گذاری تقریباً هر چیزی از iPhone یا iPad مستقیماً به Mac آسان است. از AirPlay برای اشتراک‌گذاری جدیدترین فیلم‌ها و بازی‌ها، عکس‌ها و ارائه‌ها مستقیماً با صفحه نمایش خیره‌کننده رتینا Mac یا پخش موسیقی از سراسر اتاق به سیستم صوتی با کیفیت بالا در Mac خود استفاده کنید.

جستجوی متن زنده و بصری

متن زنده متن را در عکس‌ها، از جمله شماره تلفن، وب‌سایت، آدرس و موارد دیگر شناسایی می‌کند، بنابراین کاربران می‌توانند کپی و جایگذاری کنند، تماس تلفنی برقرار کنند، وب‌سایتی را باز کنند و به راحتی اطلاعات بیشتری را جستجو کنند. Visual Look Up به کاربران کمک می‌کند حیوانات، هنر، مکان‌های دیدنی، گیاهان و موارد دیگر را در عکس‌ها کشف کنند و در مورد آنها بیاموزند. هم Live Text و هم Visual Look Up در macOS Monterey کار می کنند و از یادگیری ماشینی قدرتمند روی دستگاه استفاده می کنند، بنابراین داده های کاربر خصوصی نگه داشته می شوند.

تمرکز به کاربران کمک می‌کند تا در انجام وظایف خود بمانند و حواس‌پرتی را کاهش دهند

فوکوس اعلان‌های برنامه‌ها و افراد را بر اساس آنچه کاربر می‌خواهد در آن لحظه روی آن تمرکز کند فیلتر می‌کند. هنگامی که کاربر فوکوس را روی مک خود تنظیم کرده باشد، به طور خودکار در سایر دستگاه های اپل تنظیم می شود. هنگام استفاده از Focus، وضعیتی به طور خودکار در پیام‌ها و برنامه‌های ارتباطی پشتیبانی‌شده مانند Slack نمایش داده می‌شود، بنابراین دیگران بدانند که وقتی کاربران در حال پایان پروژه یا در تعطیلات هستند، قطع نکنند.

راه های بیشتر برای سازماندهی و همکاری با یادداشت ها

با یادداشت ها در مونتری، کاربران راه های جدیدی برای همکاری، سازماندهی ماندن، و ایجاد یادداشت از هر کجا دارند. Quick Note به کاربران این امکان را می دهد که در هر برنامه ای یادداشت ها را یادداشت کنند، بنابراین گرفتن افکار و ایده ها در هر لحظه آسان است. کاربران همچنین می‌توانند پیوندهایی از برنامه‌ها به یک یادداشت سریع اضافه کنند، که برای زمانی که نیاز دارند یک وب‌سایت را در Safari به خاطر بسپارند یا به سرعت مکان را در Maps پیدا کنند، عالی است. ابزارهای همکاری جدید به کاربران این امکان را می‌دهند که نام‌ها را اضافه کنند و همچنین به‌روزرسانی‌های یادداشت مشترک را با نمای فعالیت جدید مشاهده کنند. در مونتری، سازماندهی با برچسب‌ها آسان است – راهی سریع‌تر برای دسته‌بندی یادداشت‌ها و یافتن آنها با مرورگر برچسب جدید.

بهبود تجربه Tab در سافاری

Safari در macOS Monterey به کاربران کنترل بیشتری بر نحوه مرور وب ارائه می‌کند، از جمله ویژگی Tab Groups جدید که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی برگه‌ها را ذخیره و سازماندهی کنند – برای برنامه‌ریزی سفر، تحقیق، عالی است.

پروژه‌ها و ذخیره برگه‌هایی که کاربران به طور مرتب از آنها بازدید می‌کنند.. Tab Groups در Mac، iPhone و iPad همگام‌سازی می‌شود، بنابراین کاربران می‌توانند پروژه خود را از هر کجا ادامه دهند و به راحتی برگه‌ها را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند. Safari راه‌های جدیدی برای تجربه وب ارائه می‌کند، از جمله طراحی نوار برگه فشرده اختیاری که به کاربران فضای بیشتری برای مرور می‌دهد، ادغام با Shared with You تا کاربران بتوانند به راحتی به پیوندهای ارسال شده از پیام‌ها دسترسی داشته باشند، و پشتیبانی از Quick Note این کار را آسان می‌کند. ردیابی اطلاعات کشف شده در وب سایت ها سافاری همچنین حفاظت از حریم خصوصی بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهد، با پیشگیری هوشمند از ردیابی اکنون ردیاب‌ها از پروفایل کردن کاربران با آدرس IP خود جلوگیری می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید