وبلاگ

نحوه بررسی اصل بودن قطعات آیفون اپل

قطعات آیفون

اصالت خدمات و قطعات آیفون اپل

متأسفانه مواقعی وجود دارد که تصادفات اتفاق می افتد و همه چیز خراب می شود، از جمله آیفون. چه نیاز به تعویض باتری داشته باشید، چه صفحه نمایش شما شکسته شود، یا مشکل جدی تری وجود داشته باشد، باید مطمئن شوید که به درستی مشکل قطعات آیفون رفع می شود تا مشکلات بعدی را حفظ کنید.

مطمئناً می‌توانید از طریق خود اپل بروید، اما تعمیرگاه‌های مستقلی نیز وجود دارند که می‌توانند صفحه نمایش شکسته را مرتب کنند یا آیفون شما را دوباره راه‌اندازی کنند. برخی از این فروشگاه ها توسط اپل تحت برنامه خدمات مجاز اپل تایید می شوند، در حالی که برخی دیگر می توانند قطعات و ابزار اپل را تحت برنامه ارائه دهنده مستقل تعمیرات اپل دریافت کنند. یک برنامه تعمیر سلف سرویس نیز وجود دارد.

چه از اپل، یک ارائه‌دهنده خدمات مجاز یا Joe Bloggs استفاده می‌کنید، ویژگی‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد بررسی کنید که آیا قطعات مورد استفاده برای تعمیر آیفون شما اصل هستند یا خیر. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

قطعات آیفون

نحوه بررسی قطعات و سابقه خدمات در آیفون

ابتدا باید مطمئن شوید که iOS 15.2 یا بالاتر را اجرا می کنید تا ویژگی Parts and Service History را ببینید. برای بررسی آخرین به‌روزرسانی، تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار را باز کنید.

برای مشاهده ویژگی Parts and Service History آیفون خود:

تنظیمات را باز کنید
روی General ضربه بزنید
به درباره درباره
روی Parts and Service History ضربه بزنید
تنها در صورتی می‌توانید بخش‌ها و سابقه خدمات را ببینید که تعمیرات در آیفون شما انجام شده باشد.

ویژگی قطعات و سابقه خدمات چه اطلاعاتی را ارائه می دهد؟
بسته به آیفون شما، اطلاعات متفاوتی تحت ویژگی تاریخچه قطعات و خدمات ارائه می شود.

Moto G9 Plus جدید موتورولا یک گوشی خیره کننده است – دلیل آن را همین جا بیابید
توسط Pocket-lint Promotion · 13 دسامبر 2021
کسانی که آیفون XS، XS Max و نسخه های جدیدتر دارند، از جمله آیفون SE (نسل دوم) می توانند ببینند که آیا باتری آن تعویض شده است یا خیر.

برای کسانی که مدل های آیفون 11، مدل های آیفون 12 یا مدل های آیفون 13 دارند، می توانید تاریخچه تعویض باتری و صفحه نمایش را ببینید.

کسانی که مدل آیفون 12 یا آیفون 13 دارند، می‌توانید سابقه خدمات را روی باتری، نمایشگر و دوربین ببینید.

اگر تعمیری با استفاده از قطعه اصلی اپل انجام شده باشد، «پارت اصلی اپل» را در کنار آن خواهید دید. اگر تعمیری با استفاده از یک قطعه غیر اصلی انجام شده باشد، قطعه نصب شده باشد، اگر قطعه ای قبلاً در آیفون دیگری استفاده شده باشد یا آن قطعه آنطور که باید کار نمی کند، «قسمت ناشناخته» را مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید