وبلاگ

Apple Hearing Study بینش جدیدی در مورد سلامت شنوایی

Apple Hearing Study

Apple Hearing Study چیست و چه کاربردی دارد ؟

Apple Hearing Study اپل داده های جدیدی را از هزاران شرکت کننده در سراسر ایالات متحده به اشتراک می گذارد تا به مردم کمک کند تا سلامت شنوایی خود را بهتر درک کنند.

مطالعه شنوایی اپل یکی از مطالعاتی است که در برنامه تحقیقاتی راه اندازی شده است که با دادن توانایی به مشتریان اپل برای شرکت در تحقیقات پیشگامانه با استفاده از فناوری که قبلاً بخشی از زندگی روزمره خود کرده اند، به دموکراتیزه کردن نحوه انجام تحقیقات پزشکی کمک می کند. این مطالعه با همکاری دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان انجام شده است و داده ها با ابتکار عمل گوش دادن ایمن سازمان بهداشت جهانی به اشتراک گذاشته شده است.

تا سال 2050، WHO تخمین می زند که بیش از 700 میلیون نفر در سراسر جهان دچار کم شنوایی عمیق خواهند شد. 3 مارس به عنوان روز جهانی شنوایی نامگذاری شده است و یک فراخوان جهانی برای رسیدگی به کم شنوایی و مسائل مربوط به آن را تقویت می کند. کاهش شنوایی می تواند از طرق مختلف بر سلامت و رفاه فرد تأثیر بگذارد، مانند کاهش ارتباطات، احساس انزوا، تنهایی و گوشه گیری.

رن مینگهویی، دستیار مدیر کل سازمان بهداشت جهانی، گفت: «کم شنوایی می‌تواند از طرق مختلف بر فرد تأثیر بگذارد، و هدف ما افزایش تمرکز بر اهمیت سلامت شنوایی در بین تصمیم‌گیرندگان و جمعیت عمومی است». ما مردم را تشویق می کنیم تا اقدامات مناسب را برای محافظت از شنوایی خود انجام دهند و در صورت نیاز به دنبال مراقبت باشند.

Apple Hearing Study بر اساس اعداد

مطالعه شنوایی اپل به کاربران اجازه می دهد تا در داده های سلامت شنوایی بلندمدت خود از اپل واچ و آیفون خود مشارکت داشته باشند و به آنها کمک کنند، و امکان مشارکت در مطالعه را در مقیاسی که قبلاً دیده نشده است، می دهد. بینش‌های جدید ایجاد شده با استفاده از این داده‌های بی‌سابقه نشان می‌دهد که ۲۵ درصد شرکت‌کنندگان میانگین روزانه قرار گرفتن در معرض صدای محیطی (که می‌تواند شامل ترافیک، ماشین‌آلات، حمل‌ونقل عمومی و غیره باشد) را تجربه می‌کنند که بالاتر از حد توصیه‌شده WHO است. همچنین، نزدیک به 50 درصد از شرکت کنندگان اکنون در یک محل کار با صدای بلند کار می کنند، یا قبلاً کار کرده اند. از آنجایی که قرار گرفتن در معرض نویز بر شنوایی تأثیر می گذارد، مهم است که از محیط اطراف آگاه باشید. بررسی سطوح نویز با اپلیکیشن Noise در اپل واچ می تواند راهی موثر برای آگاهی بیشتر از قرار گرفتن در معرض صدا باشد.

میانگین قرار گرفتن در معرض هفتگی هدفون برای یک نفر از هر 10 شرکت کننده بالاتر از حد توصیه شده WHO است. در حالی که آهنگ های جذاب می تواند وسوسه انگیز باشد، شنوندگان باید گوش دادن به موسیقی و سایر رسانه ها را با کمترین صدای لذت بخش در نظر بگیرند.

حدود 10 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه شنوایی اپل توسط یک متخصص با کم شنوایی تشخیص داده شده اند. از این تعداد، 75 درصد از حمایت های کمکی مانند سمعک یا کاشت حلزون استفاده نمی کنند، حتی اگر چنین وسایلی می توانند به کاهش اثرات کم شنوایی کمک کنند.

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده با استفاده از تست‌های شنوایی این مطالعه، 20 درصد از شرکت‌کنندگان در مقایسه با استانداردهای WHO دچار کم شنوایی هستند و 10 درصد کاهش شنوایی دارند که با قرار گرفتن در معرض صدا مطابقت دارد.

نزدیک به 50 درصد از شرکت کنندگان حداقل 10 سال است که شنوایی خود را توسط یک متخصص آزمایش نکرده اند. و 25 درصد از شرکت کنندگان چند بار در هفته یا بیشتر صدای زنگ در گوش خود را تجربه می کنند که می تواند نشانه ای از آسیب شنوایی باشد. سلامت شنوایی همه افراد باید به طور دوره ای توسط یک متخصص بررسی شود.

«یک سال پس از Apple Hearing Study اپل، ما بینش‌های قابل‌توجهی در مورد قرار گرفتن در معرض نویز روزانه و تأثیرات آن قرار گرفتن در معرض شنوایی در بین شرکت‌کنندگان به دست آوردیم. مقیاس ملی این مطالعه بی سابقه است. ریک نیتزل، دانشیار علوم بهداشت محیط در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان گفت: ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن یافته های علمی جدید و همچنین اطلاع رسانی سیاست برای بهبود و ارتقای سلامت شنوایی هستیم. «حتی در طول این همه‌گیری، زمانی که بسیاری از مردم در خانه می‌مانند، ما همچنان شاهد هستیم که 25 درصد از شرکت‌کنندگان در معرض صدای محیطی بالایی قرار دارند. نتایج این مطالعه می‌تواند درک ما از قرار گرفتن در معرض بالقوه مضر را بهبود بخشد و به شناسایی راه‌هایی کمک کند که افراد بتوانند به طور فعال از شنوایی خود محافظت کنند.
کاربران در سراسر ایالات متحده از طریق برنامه تحقیقاتی در مطالعه شنوایی اپل شرکت می کنند.

Apple Hearing Study

Apple Hearing Study

چگونه محصولات اپل می توانند کمک کنند

فناوری اپل پشتیبانی گسترده ای را برای ارتقای سلامت شنوایی و دسترسی تنها با یک ضربه فراهم می کند.
نظارت و محافظت از سلامت شنوایی: با برنامه Noise، کاربران اپل واچ می‌توانند اعلان‌هایی را فعال کنند که وقتی سطوح نویز محیطی ممکن است بر سلامت شنوایی آنها تأثیر بگذارد هشدار می‌دهند. برنامه Health در آیفون، سابقه قرار گرفتن کاربر در معرض سطوح صدا را ردیابی می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که آیا سطح هدفون یا محیط از سطح توصیه‌شده توسط استانداردهای WHO فراتر رفته است یا خیر.

از دستگاه‌های اپل برای شنیدن واضح‌تر استفاده کنید: AirPods، AirPods Pro و AirPods Max می‌توانند با Live Listen به شنیدن در مکان‌های بلند کمک کنند، که آیفون را قادر می‌سازد تا به عنوان یک میکروفون جهت‌دار عمل کند. علاوه بر این، حالت شفافیت در AirPods Pro یا AirPods Max می‌تواند صدای بیرون را وارد کند، بنابراین کاربران می‌توانند آنچه را که در حال وقوع است بشنوند.

و آنها را Headphone Accommodations را برای شفاف‌تر و واضح‌تر کردن صدا تنظیم کنید: آیفون از طریق یک سری آزمایش‌های شنیداری، به کاربران امکان می‌دهد صدای هدفون را مطابق با اولویت‌های خود سفارشی کنند. با iOS، آن‌ها می‌توانند ادیوگرام‌های شخصی را آپلود کنند و سپس خروجی صدای هدفون را طوری تنظیم کنند که داده‌های صوتی منحصر به فرد را منعکس کند. تنظیمات Mono Audio نیز برای پشتیبانی از افرادی که ممکن است تنها در یک گوش دچار کم شنوایی باشند در دسترس است.

از برنامه دستگاه شنوایی Made for iPhone استفاده کنید: استفاده کنندگان سمعک و پردازنده صدا می توانند صداهایی مانند تماس های تلفن و FaceTime، موسیقی، سیری و سایر محتواها را مستقیماً از iPhone به دستگاه شنوایی خود پخش کنند. این پیشرفته ترین و گسترده ترین پلت فرم دستگاه شنوایی تلفن هوشمند در جهان است که نزدیک به 200 مدل دستگاه شنوایی از بیش از 40 سازنده در دسترس است.

دسترسی به پشتیبانی برای جامعه ناشنوایان و ناشنوایان: قابلیت دسترسی شنوایی در iOS شامل چندین ویژگی برای پشتیبانی از افرادی است که عمیقاً ناشنوا یا کم شنوا هستند، مانند تشخیص صدا. FaceTime، از جمله تشخیص زبان اشاره در FaceTime گروهی. هشدارهای حسی؛ و به سیری تایپ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید