وبلاگ

اپل ویژگی Family Setup را در اپل واچ معرفی کرد

Family Setup

معرفی Family Setup و ویژگی های بهینه شده برای کودکان و بزرگسالان

کوپرتینو، کالیفرنیا – اپل امروز از راه‌اندازی خانواده در watchOS 7 خبر داد که ویژگی‌های ارتباطی، سلامت، تناسب اندام و ایمنی اپل واچ را برای کودکان و اعضای خانواده بزرگ‌تر خانواده که آیفون ندارند، ارائه می‌کند. برای اولین بار، اپل واچ را می‌توان از طریق آیفون والدین راه‌اندازی کرد، بنابراین بچه‌ها می‌توانند از طریق تماس‌های تلفنی و پیام‌ها با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند، با اهداف شخصی‌سازی شده فعالیت انگیزه داشته باشند و خلاقیت خود را از طریق Memoji سفارشی ابراز کنند. در این مقاله Family Setup را بررسی کرده ایم.

 

Family Setup این امکان را برای کل خانواده فراهم می‌کند که از ویژگی‌های مهم بهداشتی و ایمنی اپل واچ مانند Emergency SOS بهره مند شوند، در حالی که Maps، Siri، Alarms و App Store استقلال بیشتری را بدون نیاز به آیفون ارائه می‌کنند. علاوه بر این، والدین با دانستن اینکه می‌توانند به فرزندشان دسترسی پیدا کنند و مکان او را شناسایی کنند و اینکه تمام اطلاعات شخصی به‌طور ایمن رمزگذاری شده باقی می‌مانند، آرامش خاطر خواهند داشت. با watchOS 7، کل خانواده همچنین می‌توانند از ویژگی‌های بهینه‌سازی شده‌ای بهره ببرند که تجربه کلی اپل واچ را بهبود می‌بخشد.

جف ویلیامز، مدیر عامل اپل می‌گوید: «برای اعضای خانواده‌ای که آیفون ندارند، اپل واچ مجموعه قابل توجهی از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد که می‌تواند به آنها کمک کند تا با عزیزانشان در تماس باشند، فعال‌تر باشند و ایمن بمانند.» “با تنظیم خانواده، ما خوشحالیم که این ویژگی ها را به کل خانواده تعمیم دهیم، بنابراین همه می توانند استقلال بیشتری به دست آورند و زندگی سالم تری داشته باشند.

ویژگی های Family Setup

با Family Setup، اعضای خانواده بدون آیفون می‌توانند از بسیاری از ویژگی‌ها و برنامه‌های اپل واچ، از برقراری و دریافت تماس‌های صوتی تلفنی و FaceTime، ارسال و دریافت پیام‌ها و ایمیل‌ها، و حتی ارتباط با دیگر دارندگان ساعت اپل از طریق Walkie- استفاده کنند. Talkie.1 برنامه جدید Memoji در اپل واچ به کاربران اجازه می دهد تا یک Memoji را سفارشی کنند که می تواند هنگام پیام رسانی به دوستان به اشتراک گذاشته شود یا به عنوان صفحه ساعت نمایش داده شود. والدین می توانند همه مخاطبین را تأیید کنند، بنابراین بچه ها می توانند با خیال راحت از ویژگی های ارتباطی اپل واچ استفاده کنند.

بچه‌ها و اعضای خانواده بزرگ‌تر خانواده که از «تنظیم خانواده» استفاده می‌کنند، از طریق یک طرح تلفن همراه جداگانه، شماره تلفن خود را خواهند داشت و با استفاده از Apple ID خود، می‌توانند برنامه‌ریزی و رویدادهای خانوادگی خود را با استفاده از «تقویم» دنبال کنند، یاد بگیرند که کارها را با یادآوری‌ها مدیریت کنند، مشاهده کنند. آلبوم‌های عکس همگام‌سازی شده از آیفون نگهبان و موارد دیگر. با خانواده جدید Apple Cash، والدین می توانند به طور ایمن برای فرزندان خود پول بفرستند تا با استفاده از Apple Pay در ساعت خود خرج کنند. والدین می‌توانند انتخاب کنند هنگام پرداخت فرزندانشان اعلان‌ها را دریافت کنند و خریدهای فرزندشان را مستقیماً در کیف پول آیفون خود مشاهده کنند.

اعضای خانواده که از Family Setup در Apple Watch استفاده می کنند می توانند آهنگ های مورد علاقه خود را در Apple Music از طریق هدفون و بلندگوهای بلوتوث پخش کنند و از سیری برای پاسخ به سؤالات یا ترجمه زبان بخواهند. با Maps، اعضای خانواده می توانند یاد بگیرند که به طور ایمن و مستقل حرکت کنند، چه به خانه یکی دیگر از اعضای خانواده یا به پارک با دوستان بروید.

موقعیت مکانی یکی از اعضای خانواده را می توان از طریق برنامه Find People در اپل واچ با سرپرست خود به اشتراک گذاشت، و اعلان های موقعیت مکانی قابل تنظیم تر است و به سرپرست اجازه می دهد مکان عضو خانواده خود را برای یک بار یا به صورت تکراری یا بر اساس زمان به روز رسانی دریافت کند. برنامه
فعالیت

تجربه حلقه‌های فعالیت برای بچه‌ها بهینه‌سازی شده است تا دقیقه‌های حرکت را به‌جای کالری‌های سوزانده شده ردیابی کنند و اهداف قابل تنظیمی را برای حلقه‌های ورزش و ایستادن ارائه دهند. تمرینات پیاده روی در فضای باز، دویدن در فضای باز و چرخه در فضای باز به طور خاص برای بچه ها تنظیم شده است و اعتبار مناسبی برای دقیقه حرکت، ورزش، مسافت و سایر معیارها می دهد، در حالی که اعلان های مربیگری برای سطوح خواندن مرتبط تنظیم شده و با شکلک ها سرگرم کننده تر می شوند. بچه‌ها همچنین می‌توانند دعوت‌نامه‌های اشتراک‌گذاری فعالیت را مستقیماً در Apple Watch ارسال و دریافت کنند، دوستان خود را با Activity Competitions به چالش بکشند، و صفحه جوایز جدیدی را ببینند تا نقاط عطف بر روی مچ آن‌ها جشن گرفته شود.

اپل واچ

Family Setup apple watch

سلامت و امنیت

با Emergency SOS، اعضای خانواده که از Family Setup استفاده می‌کنند می‌توانند به راحتی با استفاده از دکمه کناری به خدمات اضطراری دسترسی داشته باشند و اگر به عنوان مخاطب اضطراری در لیست قرار بگیرند، به سرپرستان به‌طور خودکار مطلع می‌شوند. کودکان همچنین می توانند به شناسه پزشکی خود مراجعه کنند، که اطلاعات مهمی مانند شرایط پزشکی، آلرژی ها و داروها را مستند می کند. با کسب اجازه، سرپرستان می‌توانند نمای کاملی از سلامت و فعالیت اعضای خانواده خود را از طریق برنامه Health در آیفون ببینند، و کودکان و بزرگسالان می‌توانند اطلاعات به اشتراک‌گذاشته‌شده خود را از طریق تنظیمات اپل واچ خود مشاهده کنند.

اپل واچ

برنامه ها

با استفاده از اپ استور در اپل واچ، بچه ها می توانند برنامه های شخص ثالث را مستقیماً روی دستگاه دانلود کنند. برنامه‌هایی مانند Coloring Watch و LookUp: English Dictionary می‌توانند عادات خوب را آموزش داده و تشویق کنند، در حالی که Calm دارای تجارب ذهن‌آگاهی مخصوص بچه‌ها است. با تنظیم خانواده، والدین می‌توانند آنچه را که برای دانلود در دسترس است از طریق «محدودیت‌های محتوا» و پشتیبانی «درخواست خرید» مدیریت کنند.
برنامه Coloring Watch برای کودکان در اپل واچ.

LookUp: برنامه English Dictionary Children در اپل واچ.

زمان مدرسه و تعطیلیFamily Setup حالت جدیدی به نام Schooltime را ارائه می‌کند که به کودکان کمک می‌کند هنگام یادگیری در خانه یا کلاس درس تمرکز و توجه داشته باشند. در طول مدرسه، یک دایره زرد متمایز بر روی صفحه ساعت نمایش داده می‌شود تا معلمان و والدین به راحتی آن را تشخیص دهند، به این معنی که دسترسی به برنامه‌ها محدود شده و مزاحم نشوید روشن است. برای راحتی، والدین همچنین می‌توانند برنامه زمانی را روی آیفون خود تنظیم کنند تا اپل واچ به‌طور خودکار در ساعات خاصی به مدرسه برود یا آن را از مرکز کنترل در ساعت کودک روشن کند. برای پشتیبانی از استفاده مسئولانه از دستگاه، ویژگی Downtime Screen Time به اپل واچ نیز تعمیم می‌یابد و کودک پنج دقیقه قبل از شروع آن یادآوری دریافت می‌کند.

Family Setup

حریم خصوصی

حریم خصوصی یک حقوق اساسی بشر و یکی از ارزش های اصلی اپل است. اپل بر این باور است که تمام داده های شخصی از جمله مکان، ارتباطات، تناسب اندام و سلامت باید به طور ایمن در دستگاه ها و در iCloud رمزگذاری شوند. Family Setup با دقت طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که والدین و کاربران دسترسی به داده های شخصی را کنترل می کنند.

بهینه سازی برای افراد مسن

WatchOS 7 همچنین ویژگی‌های بهینه‌سازی‌شده‌ای را برای افراد مسن‌تر ارائه می‌کند و به مجموعه قدرتمند ابزارهای ایمنی و بهداشتی موجود در حال حاضر، از جمله تشخیص سقوط و اعلان ریتم نامنظم، اضافه می‌کند. 2 آخرین نرم‌افزار استفاده و راه‌اندازی اپل واچ را آسان‌تر می‌کند و با یک به‌روزرسانی شروع می‌شود. چهره X-Large که زمان و یک عارضه غنی را در یک نگاه نشان می‌دهد، همچنین فرآیند نصب و پیکربندی با در نظر گرفتن ویژگی‌های اتصال و دسترسی طراحی شده است. اهداف فعالیت را می توان برای کمک به کاربران برای حفظ انگیزه شخصی سازی کرد، در حالی که فهرست بررسی سلامت جدید در برنامه Health در iPhone این امکان را ارائه می دهد که آیا ویژگی های سلامتی مانند تشخیص سقوط در یک نمای متمرکز فعال شده اند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید