وبلاگ

هشدار سلامت باتری در آیفون چیست؟

سلامت باتری در آیفون

هشدار سلامت باتری در آیفون چیست؟

درست مانند هر محصول دست‌ساز دیگری، باتری‌های لیتیوم یون داخلی در آیفون عمر محدودی دارند. در نهایت، آنها فرسوده می شوند و عملکرد اوج خود را متوقف می کنند، که منجر به راه اندازی مجدد تصادفی و مشکلات تخلیه غیرمنتظره باتری می شود. نه تنها این، باتری های فرسوده نیز ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد آیفون شوند.هنگامی که باتری خود را از یک مرکز خدمات غیرمجاز اپل تعویض کردید، اپل یک هشدار سلامت باتری در آیفون واقعی را در مدل‌های انتخابی آیفون نشان می‌دهد. اگر در آیفون خود هشداری در مورد پیام باتری واقعی دریافت می کنید و نمی دانید که چیست، این راهنما برای شما مناسب است.

چرا هشدار باتری آیفون اصلی/مهم در آیفون شما ظاهر می شود؟

اپل همیشه نگران استفاده از قطعات باکیفیت در دستگاه های خود بوده است. بر کسی پوشیده نیست که این شرکت مستقر در کوپرتینو می‌خواهد کنترل کامل دستگاه‌های خود را در دست داشته باشد، که جای بسیار کمی برای تعمیر مستقل باقی می‌گذارد. در حالی که این رفتار را می توان به راحتی به عنوان تاکتیک کلاسیک «کاوش پول» که اپل با آن مرتبط است نام برد، ما همیشه غول فناوری را به دلیل اتخاذ اقدامات اضافی برای جلوگیری از افتادن کاربران طعمه قطعات غیر اصلی تحسین کرده ایم.

با این حال، در این مورد، اپل تصمیم گرفته است در صورتی که باتری توسط مرکز خدمات مجاز اپل تعویض نشده باشد، و حتی اگر باتری یک باتری OEM واقعی با همان کیفیتی باشد که اپل استفاده می کند، این پیام را نشان دهد. باتری OEM را فراموش کنید، اگر مثلاً 2 آیفون XR کاملاً جدید بگیرید و باتری 2 تلفن را به تنهایی تعویض کنید، این پیام را در هر دو دستگاه دریافت خواهید کرد. پیام نشان دهنده کیفیت یا نوع باتری نیست. اگر به سادگی نشان می دهد که شماره سریال باتری تعویض شده با شماره سریال ذخیره شده در تنظیمات دستگاه مطابقت ندارد. هنگامی که یک مرکز خدمات مجاز باتری جدیدی قرار می دهد، از یک نرم افزار ویژه برای کالیبره کردن شماره سریال جدید استفاده می کند تا آیفون شما شروع به تشخیص باتری جایگزین خود کند. از آنجایی که این نرم‌افزار برای هیچ‌کس به جز اپل در دسترس نیست، هر زمان که باتری در مدل‌های خاصی از آیفون تعویض می‌شود، این پیام چیزی است که باید با آن زندگی کرد.

هشدار مهم سلامتی باتری در کدام آیفون ها ظاهر می شود؟

هشدار واقعی باتری در iPhone XS، iPhone XS Max، iPhone XR، iPhone 11، 11 Pro، 11 Pro Max، iPhone SE 2، iPhone 12، 12 mini، 12 Pro و 12 Pro Max ظاهر می شود. برای دقیق تر، سلامت باتری فقط در مدل های آیفون 2018 و مدل های بالاتر نشان داده می شود.

در این هشدار آمده است: «نمی توان تأیید کرد که این آیفون باتری اصلی اپل دارد. اطلاعات بهداشتی برای این باتری در دسترس نیست.

همچنین ممکن است پیام دیگری مبنی بر این که «اپل اطلاعات دستگاه را برای این آیفون به روز کرده است» مشاهده کنید. این بدان معناست که غول فناوری اطلاعات دستگاه آیفون شما را برای تجزیه و تحلیل ایمنی و نیازهای خدمات به روز کرده است.

سلامت باتری در آیفون

هشدار باتری واقعی چه مدت در آیفون شما وجود دارد؟

به محض اینکه اپل استفاده از قطعات باتری غیر اصل را در آیفون شما تشخیص دهد، پیام مهم باتری را دقیقاً روی صفحه قفل به عنوان یک هشدار واضح نشان می دهد. پیام 4 روز اول روی صفحه قفل و 15 روز در تنظیمات می ماند.

پس از آن، می‌توانید به Settings > Battery > Battery Health بروید تا هشدار باتری را بررسی کنید.

آیا پیام باتری آیفون بر توانایی شما برای استفاده از آیفون تأثیر می گذارد؟

نه. اپل به وضوح بیان می کند که «پیام مهم باتری» بر توانایی شما در استفاده از آیفون تأثیری ندارد. همانطور که در بالا ذکر شد، این هشدار فقط برای اطلاع شماست که باتری تعویض شده توسط آیفون شناسایی نمی شود. هیچ تاثیری روی عملکرد باتری ندارد. تنها اشکال این است که سلامت باتری مستقیماً در تنظیمات قابل مشاهده نیست، اما می توان آن را از طریق برنامه ها و نرم افزارهای شخص ثالث بررسی کرد.

سلامت باتری در آیفون

Rapid Repair که به طور گسترده به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیر آیفون در سراسر هند شناخته می شود، همیشه از طرفداران قوی قطعات اصلی بوده است. با توجه به اینکه باتری چقدر نقش مهمی در کمک به گوشی هوشمند (یا هر دستگاه دیگری) در ارائه بهترین عملکرد ایفا می کند، برای برخی افراد می تواند نگران کننده باشد که آیفون این نوع پیام را پس از تعویض باتری نمایش دهد. مطمئن باشید باتری استفاده شده توسط ما از بالاترین کیفیت برخوردار است، ما فقط از قطعات OEM اصلی استفاده می کنیم و با 1 سال ضمانت عملکرد ارائه می شود و پس از نصب تست شده است. پیام یا عدم نمایش سلامت باتری هیچ تاثیری بر عملکرد باتری ندارد و پس از تعویض باتری، می‌توانید بدون نگرانی از آن مانند یک آیفون جدید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید