وبلاگ

macOS Monterey ویژگی های قدرتمندی را برای انجام کارهای بیشتر

macOS Monterey

ویژگی های قدرتمند macOS Monterey

macOS Monterey در مک بوک پرو نمایش داده می شود و  راه‌های جدیدی برای ارتباط با دوستان و خانواده، هوشمندتر کار کردن در دستگاه‌ها و متمرکز ماندن اضافه می‌کند.

CUPERTINO، کالیفرنیا اپل امروز پیش نمایش macOS Monterey، آخرین نسخه از پیشرفته ترین سیستم عامل دسکتاپ دنیا را ارائه کرد. macOS Monterey راه‌های جدیدی برای اتصال کاربران، انجام کارهای بیشتر و روان‌تر کار کردن در دستگاه‌های اپل ارائه می‌دهد. SharePlay، یک ویژگی جدید در FaceTime، به کاربران اجازه می‌دهد تجربیات خود را با هم به اشتراک بگذارند، و اشتراک‌گذاری با شما، کشف و لذت بردن از محتوای اشتراک‌گذاری شده از طریق پیام‌ها را در Photos، Safari، Apple Podcasts، Apple News و برنامه Apple TV آسان می‌کند. به‌روزرسانی بزرگ سافاری دارای یک نوار زبانه ساده و سازماندهی قدرتمند برگه‌ها با Tab Groups است.

میانبرها برای خودکارسازی کارهای روزمره به مک می‌آیند، و Focus به کاربران کمک می‌کند تا در انجام وظایف خود بمانند و حواس‌پرتی را کاهش دهند. علاوه بر این، Universal Control و AirPlay به Mac ویژگی‌های جدید Continuity هستند که راه‌های بیشتری را برای کار بدون زحمت در دستگاه‌های اپل ارائه می‌دهند. macOS Monterey از گسترده‌ترین مجموعه مک‌های تاریخ، از جمله جدیدترین iMac، MacBook Air، MacBook Pro 13 اینچی و Mac mini، و همچنین مک‌های مبتنی بر اینتل اپل پشتیبانی می‌کند.

macOS Monterey

macOS Monterey

کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، می‌گوید: «macOS Monterey مملو از ویژگی‌هایی است که به کاربران مک کمک می‌کند کارهای بیشتری انجام دهند، با دوستان و خانواده خود به روش‌های جدید شگفت‌انگیز ارتباط برقرار کنند، و در مک و آی‌پد یکپارچه‌تر از همیشه کار کنند.» ما فکر می‌کنیم که مشتریان ما عاشق مرور وب با طراحی برگه جدید سافاری، لذت بردن از تجربیات مشترک با SharePlay در FaceTime و استفاده از Mac و سایر دستگاه‌های اپل با هم به روش‌های جدید با Universal Control و AirPlay به Mac خواهند بود.»

برنامه Procreate در iMac و iPad Pro نمایش داده می شود که توسط Universal Control در macOS Monterey امکان پذیر شده است.

انجام کارهای بیشتر با مک

ابزارهای جدید در macOS Monterey برای کمک به کاربران برای انجام کارهای بیشتر، متمرکز ماندن و همکاری طراحی شده اند:
Safari که هم‌اکنون سریع‌ترین مرورگر جهان است، اکنون تجربه مرور را با طراحی برگه‌ای جدید به تصویر می‌کشد که به کاربران اجازه می‌دهد هنگام اسکرول صفحه بیشتری را ببینند. یک نوار برگه جدید رنگ صفحه وب را به خود می گیرد و برگه ها، نوار ابزار و قسمت جستجو را در یک طرح فشرده ترکیب می کند. Tab Groups راه جدیدی برای ذخیره و مدیریت آسان برگه‌ها ارائه می‌کند – برای برنامه‌ریزی سفر، خرید، یا ذخیره برگه‌هایی که کاربران روزانه بازدید می‌کنند عالی است. Tab Groups همچنین در Mac، iPhone و iPad همگام‌سازی می‌شود، بنابراین کاربران می‌توانند پروژه خود را از هر کجا ادامه دهند و به راحتی برگه‌ها را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند.

macOS Monterey

macOS Monterey

میانبرها به مک می‌رسند تا به کاربران کمک کنند کارهای روزمره را خودکار کنند و به حداکثر بهره‌وری دست یابند. درست مانند iPhone و iPad، Shortcuts در Mac به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت وظایف خود را با برنامه هایی که بیشتر استفاده می کنند انجام دهند. با گالری غنی از اقدامات از پیش ساخته شده که فقط برای Mac طراحی شده است، کاربران می توانند فوراً فایل ها را به اشتراک بگذارند، GIF های متحرک بسازند و موارد دیگر. کاربران قدرتمندی که به دنبال پیشرفت بیشتر هستند، می‌توانند از ویرایشگر Shortcuts در Mac برای سفارشی کردن میانبرها برای مطابقت با جریان کاری خود استفاده کنند. میانبرها در سراسر macOS، از جمله نوار منو، Finder، Spotlight، و حتی هندزفری با Siri یکپارچه شده است – اجرای میانبرها را بدون توجه به برنامه ای که کاربر در آن قرار دارد آسان می کند. کاربران می توانند به راحتی گردش کار Automator موجود را به Shortcuts وارد کنند و فعال شوند.

ویژگی‌های جدید در Notes به کاربران کمک می‌کند سازماندهی شوند، همکاری کنند و یادداشت‌هایی را از هر کجا ایجاد کنند. یادداشت سریع روشی جدید برای کاربران برای یادداشت کردن یادداشت ها در هر برنامه یا وب سایتی در سراسر سیستم است، و گرفتن افکار و ایده ها را در هر کجا که الهام می گیرد آسان می کند. کاربران همچنین می‌توانند برای ایجاد زمینه، حتی در یک وب‌سایت در Safari یا یک آدرس در Maps، پیوندهایی از یک برنامه به Quick Note خود اضافه کنند. همانطور که کاربران در پروژه‌های Notes با دوستان یا همکاران خود کار می‌کنند، می‌توانند اشاره اضافه کنند، ویرایش‌های همه را در نمای فعالیت جدید ببینند، و یادداشت‌های خود را با برچسب‌ها دسته‌بندی کنند تا سریع و آسان آنها را در مرورگر برچسب جدید و در پوشه‌های هوشمند مبتنی بر برچسب پیدا کنند.

با Focus، کاربران مک می‌توانند با فیلتر کردن خودکار اعلان‌های غیرمرتبط با فعالیت فعلی‌شان، در لحظه بمانند. کاربران می توانند وضعیت خود را علامت دهند تا به دیگران اطلاع دهند که چه زمانی تمرکز می کنند و چه زمانی در دسترس نیستند. هنگامی که یک کاربر فوکوس را روی یک دستگاه تنظیم کرده است، به طور خودکار در سایر دستگاه‌هایش تنظیم می‌شود و می‌توان آن را بر اساس فعالیت فعلی‌اش سفارشی کرد – چه در حال آماده‌سازی برای ارائه یا تکمیل یک تکلیف برای مدرسه باشند.

سافاری یک طراحی جدید و زیبا به برگه اضافه می کند، از جمله یک نوار برگه بازطراحی شده و Tab Groups، بنابراین کاربران می توانند به روش های جدید وب را مرور کنند.
میانبرهای کاملاً جدید در macOS Monterey که در MacBook Pro 13 اینچی نمایش داده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید