وبلاگ

باتری آیفون و عملکرد آن

عملکرد آیفون و ارتباط آن با باتری خود

آیفون شما برای ارائه تجربه ای ساده و آسان برای استفاده طراحی شده است. این تنها از طریق ترکیبی از فناوری های پیشرفته و مهندسی پیچیده امکان پذیر است. یکی از زمینه های مهم فناوری باتری و عملکرد است. باتری ها فناوری پیچیده ای هستند و تعدادی از متغیرها به عملکرد باتری آیفون و عملکرد آیفون مرتبط کمک می کنند. همه باتری‌های قابل شارژ مصرفی هستند و طول عمر محدودی دارند – در نهایت ظرفیت و عملکرد آن‌ها کاهش می‌یابد به طوری که نیاز به تعویض دارند. با افزایش سن باتری ها، می تواند به تغییراتی در عملکرد آیفون کمک کند. ما این اطلاعات را برای کسانی که دوست دارند بیشتر بیاموزند ایجاد کردیم.

درباره باتری های لیتیوم یونی

باتری های آیفون از فناوری لیتیوم یونی استفاده می کنند. در مقایسه با نسل‌های قدیمی‌تر فناوری باتری، باتری‌های لیتیوم یون سریع‌تر شارژ می‌شوند، دوام بیشتری دارند و برای عمر باتری بیشتر در بسته‌بندی سبک‌تر، چگالی توان بیشتری دارند. فناوری لیتیوم یون قابل شارژ در حال حاضر بهترین فناوری را برای دستگاه شما فراهم می کند. درباره باتری های لیتیوم یونی بیشتر بدانید.

 

چگونه عملکرد باتری را به حداکثر برسانیم

“عمر باتری” مدت زمانی است که دستگاه قبل از نیاز به شارژ مجدد کار می کند. “طول عمر باتری” مدت زمانی است که یک باتری تا زمانی که نیاز به تعویض دارد دوام می آورد. یکی از عواملی که بر عمر و طول عمر باتری تأثیر می گذارد، ترکیبی از کارهایی است که با دستگاه خود انجام می دهید. مهم نیست که چگونه از آن استفاده می کنید، راه هایی برای کمک وجود دارد. طول عمر یک باتری به “سن شیمیایی” آن مربوط می شود، که چیزی فراتر از گذشت زمان است. این شامل عوامل مختلفی است، مانند تعداد چرخه های شارژ و نحوه مراقبت از آن. برای به حداکثر رساندن عملکرد باتری و کمک به افزایش طول عمر باتری، این نکات را دنبال کنید. به عنوان مثال، زمانی که آیفون برای مدت طولانی ذخیره می شود، آن را نیمه شارژ نگه دارید. همچنین از شارژ کردن یا رها کردن آیفون در محیط های گرم، از جمله قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید، برای مدت طولانی خودداری کنید.

 

زمانی که باتری ها از نظر شیمیایی پیر می شوند

تمام باتری های قابل شارژ اجزای مصرفی هستند که با افزایش سن شیمیایی کارایی آنها کاهش می یابد.

همانطور که باتری‌های لیتیوم یونی از نظر شیمیایی پیر می‌شوند، میزان شارژی که می‌توانند در خود نگه دارند کاهش می‌یابد و در نتیجه زمان کمتری قبل از نیاز به شارژ مجدد دستگاه می‌گذرد. این را می توان حداکثر ظرفیت باتری نامید – اندازه گیری ظرفیت باتری نسبت به زمانی که نو بود. علاوه بر این، توانایی باتری برای ارائه حداکثر عملکرد لحظه ای یا “پیک توان” ممکن است کاهش یابد. برای اینکه یک تلفن به درستی کار کند، وسایل الکترونیکی باید بتوانند انرژی آنی باتری را تامین کنند. یکی از ویژگی‌هایی که بر این انتقال انرژی آنی تأثیر می‌گذارد امپدانس باتری است. باتری با امپدانس بالا ممکن است نتواند انرژی کافی را برای سیستمی که به آن نیاز دارد تامین کند. اگر باتری دارای سن شیمیایی بالاتر باشد، امپدانس باتری می تواند افزایش یابد. امپدانس باتری در حالت شارژ کم و در محیط با دمای سرد به طور موقت افزایش می یابد. هنگامی که با سن شیمیایی بالاتر همراه شود، افزایش امپدانس قابل توجه تر خواهد بود. اینها ویژگیهای شیمی باتری است که در تمام باتری های لیتیوم یونی در صنعت مشترک است.

هنگامی که برق از باتری با سطح امپدانس بالاتر کشیده می شود، ولتاژ باتری به میزان بیشتری کاهش می یابد. قطعات الکترونیکی برای عملکرد صحیح به حداقل ولتاژ نیاز دارند. این شامل حافظه داخلی دستگاه، مدارهای برق و خود باتری است. سیستم مدیریت توان توانایی باتری برای تامین این نیرو را تعیین می کند و بارها را به منظور حفظ عملیات مدیریت می کند. هنگامی که عملیات دیگر با قابلیت های کامل سیستم مدیریت توان پشتیبانی نمی شود، سیستم برای حفظ این قطعات الکترونیکی خاموش می شود. اگرچه این خاموش شدن از منظر دستگاه عمدی است، اما ممکن است توسط کاربر غیرمنتظره باشد.

 

جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره

با شارژ کم باتری، سن شیمیایی بالاتر یا دماهای سردتر، کاربران بیشتر احتمال دارد خاموش شدن غیرمنتظره را تجربه کنند. در موارد شدید، خاموش شدن بیشتر ممکن است رخ دهد و در نتیجه دستگاه را غیرقابل اعتماد یا غیرقابل استفاده می کند. برای iPhone 6، iPhone 6 Plus، iPhone 6s، iPhone 6s Plus، iPhone SE (نسل اول)، iPhone 7 و iPhone 7 Plus، iOS به صورت پویا پیک های عملکرد را مدیریت می کند تا از خاموش شدن غیرمنتظره دستگاه جلوگیری کند تا آیفون همچنان بتواند کار کند. استفاده شده. این ویژگی مدیریت عملکرد مختص آیفون است و برای هیچ یک از محصولات دیگر اپل کاربرد ندارد. شروع با iOS 12.1، iPhone 8، iPhone 8 Plus و iPhone X شامل این ویژگی است. آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR شامل این ویژگی هستند که با iOS 13.1 شروع می شود. اثرات مدیریت عملکرد بر روی این مدل‌های جدید به دلیل طراحی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته‌تر، کمتر قابل توجه است.

این مدیریت عملکرد با مشاهده ترکیبی از دمای دستگاه، وضعیت شارژ باتری و امپدانس باتری کار می کند. فقط در صورتی که این متغیرها به آن نیاز داشته باشند، iOS
حداکثر عملکرد برخی از اجزای سیستم مانند CPU و GPU را به صورت پویا مدیریت می کند تا از خاموش شدن غیرمنتظره جلوگیری کند. در نتیجه، بارهای کاری دستگاه به خودی خود متعادل می شود، و اجازه می دهد تا وظایف سیستم را به طور هموارتر توزیع کنند، به جای افزایش سریع و سریع عملکرد به یکباره. در برخی موارد، کاربر ممکن است هیچ تفاوتی در عملکرد روزانه دستگاه متوجه نشود. سطح تغییر درک شده بستگی به میزان مدیریت عملکرد مورد نیاز برای یک دستگاه خاص دارد.

در مواردی که به اشکال شدیدتری از این مدیریت عملکرد نیاز دارد، کاربر ممکن است متوجه اثراتی مانند موارد زیر شود:

زمان راه اندازی برنامه طولانی تر
هنگام پیمایش، نرخ فریم را کاهش دهید
کاهش نور پس زمینه (که می تواند در مرکز کنترل نادیده گرفته شود)
صدای بلندگو را تا -3dB کاهش دهید
کاهش تدریجی نرخ فریم در برخی از برنامه ها
در شدیدترین موارد، فلاش دوربین غیرفعال می شود که در رابط کاربری دوربین قابل مشاهده است
برنامه‌هایی که در پس‌زمینه به‌روزرسانی می‌شوند ممکن است پس از راه‌اندازی نیاز به بارگیری مجدد داشته باشند
بسیاری از حوزه های کلیدی تحت تأثیر این ویژگی مدیریت عملکرد قرار نمی گیرند. برخی از این موارد عبارتند از:

کیفیت تماس تلفن همراه و عملکرد توان عملیاتی شبکه

کیفیت عکس و فیلم گرفته شده
عملکرد GPS
دقت مکان
حسگرهایی مانند ژیروسکوپ، شتاب سنج، فشارسنج

Apple Pay

برای شارژ باتری کم و دماهای سردتر، تغییرات مدیریت عملکرد موقتی هستند. اگر باتری دستگاه از نظر شیمیایی به اندازه کافی قدیمی شده باشد، تغییرات مدیریت عملکرد ممکن است ماندگارتر باشند. این به این دلیل است که تمام باتری های قابل شارژ مصرفی هستند و طول عمر محدودی دارند و در نهایت نیاز به تعویض دارند. اگر تحت تأثیر این موضوع هستید و می خواهید عملکرد دستگاه خود را بهبود ببخشید، تعویض باتری دستگاه می تواند کمک کننده باشد.

برای iOS 11.3 و بالاتر

iOS 11.3 و نسخه های بعدی این ویژگی مدیریت عملکرد را با ارزیابی دوره ای سطح مدیریت عملکرد لازم برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره بهبود می بخشد. اگر سلامت باتری بتواند از حداکثر توان مورد نیاز مشاهده شده پشتیبانی کند، میزان مدیریت عملکرد کاهش می یابد. اگر یک خاموشی غیرمنتظره دوباره رخ دهد، مدیریت عملکرد افزایش خواهد یافت. این ارزیابی ادامه دارد و امکان مدیریت عملکرد سازگارتر را فراهم می‌کند.

آیفون 8 و نسخه‌های جدیدتر از طراحی سخت‌افزار و نرم‌افزار پیشرفته‌تری استفاده می‌کنند که تخمین دقیق‌تری از نیاز برق و توانایی باتری برای به حداکثر رساندن عملکرد کلی سیستم ارائه می‌دهد. این به یک سیستم مدیریت عملکرد متفاوت اجازه می دهد که به طور دقیق تر به iOS اجازه می دهد تا خاموش شدن غیرمنتظره را پیش بینی کند و از آن جلوگیری کند. در نتیجه، تأثیرات مدیریت عملکرد ممکن است در آیفون 8 به بعد کمتر قابل توجه باشد. با گذشت زمان، باتری های قابل شارژ در تمام مدل های آیفون از ظرفیت و عملکرد اوج خود کاسته شده و در نهایت نیاز به تعویض خواهند داشت.

 

 

سلامت باتری آیفون

باتری آیفون

برای iPhone 6 و نسخه‌های جدیدتر، iOS 11.3 و نسخه‌های جدیدتر ویژگی‌های جدیدی را اضافه می‌کند تا سلامت باتری را نشان دهد و در صورت نیاز به تعویض باتری توصیه کند. اینها را می‌توانید در تنظیمات > باتری > سلامت باتری پیدا کنید.

علاوه بر این، کاربران می توانند ببینند که آیا ویژگی مدیریت عملکرد که به صورت پویا حداکثر عملکرد را برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره مدیریت می کند روشن است یا خیر و می توانند آن را خاموش کنند. این ویژگی تنها پس از خاموش شدن غیرمنتظره برای اولین بار در دستگاهی با باتری که توانایی ارائه حداکثر توان لحظه ای کاهش یافته است، فعال می شود. این ویژگی برای iPhone 6، iPhone 6 Plus، iPhone 6s، iPhone 6s Plus، iPhone SE (نسل اول)، iPhone 7 و iPhone 7 Plus اعمال می شود. شروع با iOS 12.1، iPhone 8، iPhone 8 Plus و iPhone X شامل این ویژگی است. آیفون XS، آیفون XS مکس و آیفون XR شامل این ویژگی هستند که با iOS 13.1 شروع می شود. اثرات مدیریت عملکرد بر روی این مدل‌های جدید به دلیل طراحی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته‌تر، کمتر قابل توجه است.

(توجه: دستگاه‌هایی که از iOS 11.2.6 یا نسخه‌های قبلی به‌روزرسانی می‌شوند، ابتدا مدیریت عملکرد را غیرفعال می‌کنند؛ اگر دستگاه متعاقباً خاموش شدن غیرمنتظره‌ای را تجربه کند، مجدداً فعال می‌شود.)

همه مدل‌های آیفون دارای مدیریت عملکرد اساسی هستند تا اطمینان حاصل شود که باتری و سیستم کلی همانطور که طراحی شده‌اند کار می‌کنند و اجزای داخلی محافظت می‌شوند. این شامل رفتار در دماهای سرد یا گرم و همچنین مدیریت ولتاژ داخلی است. این نوع مدیریت عملکرد برای ایمنی و عملکرد مورد انتظار مورد نیاز است و نمی توان آن را خاموش کرد.

 

 

حداکثر ظرفیت باتری آیفون شما

باتری آیفون

صفحه Battery Health شامل اطلاعاتی درباره حداکثر ظرفیت باتری و حداکثر قابلیت عملکرد است.

حداکثر ظرفیت باتری ظرفیت باتری دستگاه را نسبت به زمانی که نو بود اندازه گیری می کند. با پیر شدن باتری از نظر شیمیایی ظرفیت باتری کمتری خواهد داشت که ممکن است باعث کاهش ساعات استفاده بین شارژ شود. بسته به مدت زمان بین ساخت آیفون و فعال شدن آن، ظرفیت باتری شما ممکن است کمی کمتر از 100 درصد نشان داده شود.

یک باتری معمولی طوری طراحی شده است که در شرایط عادی تا 80 درصد ظرفیت اولیه خود را در 500 دوره شارژ کامل حفظ کند. وای یک ساله

هزینه شامل پوشش خدمات برای باتری معیوب می شود. اگر خارج از گارانتی باشد، اپل خدمات باتری را با هزینه شارژ ارائه می دهد. درباره چرخه شارژ بیشتر بدانید.

 

همانطور که سلامت باتری شما کاهش می یابد، توانایی آن برای ارائه حداکثر عملکرد نیز کاهش می یابد. صفحه «سلامت باتری» شامل بخشی برای حداکثر قابلیت عملکرد است که در آن پیام‌های زیر ممکن است ظاهر شوند.

 

 

هنگامی که وضعیت باتری می تواند عملکرد اوج نرمال را پشتیبانی کند و ویژگی های مدیریت عملکرد را اعمال نکرده باشد، این پیام را خواهید دید:

باتری شما در حال حاضر از حداکثر عملکرد معمولی پشتیبانی می کند.

 

 

مدیریت عملکرد اعمال شد

باتری آیفون

هنگامی که ویژگی های مدیریت عملکرد اعمال شد، این پیام را خواهید دید:

این آیفون خاموشی غیرمنتظره ای را تجربه کرده است زیرا باتری قادر به ارائه حداکثر توان لازم نیست. مدیریت عملکرد برای کمک به جلوگیری از تکرار این اتفاق به کار گرفته شده است. غیرفعال کردن…

توجه داشته باشید که اگر مدیریت عملکرد را غیرفعال کنید، نمی‌توانید دوباره آن را روشن کنید. اگر خاموشی غیرمنتظره رخ دهد، دوباره به طور خودکار روشن می شود. گزینه غیرفعال کردن نیز در دسترس خواهد بود.

 

 

سلامت باتری ناشناخته

 

اگر iOS نتواند سلامت باتری دستگاه را تعیین کند، این پیام را خواهید دید:

این آیفون قادر به تعیین سلامت باتری نیست. یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل می تواند باتری را سرویس کند. اطلاعات بیشتر درباره گزینه های خدمات…

این ممکن است به دلیل نصب نادرست باتری یا ناشناخته بودن قطعه باتری باشد.

 

 

مدیریت عملکرد خاموش شد

اگر ویژگی مدیریت عملکرد کاربردی را غیرفعال کنید، این پیام را خواهید دید:

این آیفون خاموشی غیرمنتظره ای را تجربه کرده است زیرا باتری قادر به ارائه حداکثر توان لازم نیست. شما به صورت دستی حفاظت های مدیریت عملکرد را غیرفعال کرده اید.

اگر دستگاه با خاموش شدن غیرمنتظره دیگری مواجه شود، ویژگی های مدیریت عملکرد دوباره اعمال می شود. گزینه غیرفعال کردن نیز در دسترس خواهد بود.

 

 

سلامت باتری کاهش یافته است

اگر سلامت باتری به میزان قابل توجهی کاهش یافته باشد، پیام زیر نیز ظاهر می شود:

سلامت باتری شما به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. یک ارائه‌دهنده خدمات مجاز اپل می‌تواند باتری را جایگزین کند تا عملکرد و ظرفیت کامل را بازیابی کند. اطلاعات بیشتر درباره گزینه های خدمات…

این پیام یک مشکل ایمنی را نشان نمی دهد. باتری شما همچنان قابل استفاده است. با این حال، ممکن است مشکلات باتری و عملکرد قابل توجه تری را تجربه کنید. باتری جایگزین جدید تجربه شما را بهبود می بخشد.

 

 

پیام مهم باتری آیفون

اگر پیام زیر را مشاهده کردید، به این معنی است که باتری آیفون شما تایید نمی شود. این پیام برای iPhone XS، iPhone XS Max، iPhone XR و نسخه‌های جدیدتر اعمال می‌شود.

نمی توان تأیید کرد که این آیفون باتری اصلی اپل دارد. اطلاعات بهداشتی برای این باتری در دسترس نیست. بیشتر بدانید…

اطلاعات سلامت باتری گزارش شده در دسترس نیست. برای بررسی باتری خود، با یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل تماس بگیرید. بیشتر در مورد گزینه های خدمات.

در مورد این پیام همانطور که در آیفون 11 و آیفون 11 پرو ظاهر می شود بیشتر بدانید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید