وبلاگ

نحوه تغییر برنامه های ایمیل و مرورگر پیش فرض در iOS 14 و iPadOS 14

تغییر برنامه های ایمیل و مرورگر

آموزش تغییر برنامه های ایمیل و مرورگر

وقتی صحبت از ارائه حریم خصوصی و تجربه یکپارچه می شود، iOS بسیار جلوتر از منحنی است. با این حال، سیستم عامل موبایل اپل فضای زیادی برای سفارشی سازی و آزادی تنظیم برنامه های شخص ثالث به عنوان پیش فرض در آیفون فراهم نمی کند. احتمالاً به همین دلیل است که بسیاری از iOS به عنوان “باغ دیواری” نامیده می شود.دراین مقاله به بررسی تغییر برنامه های ایمیل و مرورگر می پردازیم.

با معرفی iOS 14 و iPadOS 14، اپل بالاخره تصمیم گرفت اکوسیستم را کمی انعطاف پذیرتر کند. برای تغییر، اکنون می توانید ایمیل و برنامه های مرورگر پیش فرض را در iPhone یا iPad خود تغییر دهید. اجازه دهید شما را راهنمایی کنیم!

قبل از شروع، لازم به ذکر است که iOS 14 و iPadOS 14 در نسخه بتا (توسعه دهنده و عمومی) هستند. آنها پاییز امسال (به احتمال زیاد در سپتامبر) عرضه خواهند شد.

اگر دست خود را روی macOS امتحان کرده باشید، فرآیند تغییر به یک مرورگر وب شخص ثالث مانند Google Chrome یا برنامه ایمیل مانند Gmail در iOS کاملاً آشنا خواهید بود. اپل ممکن است راه های مختلفی برای انجام آن ارائه دهد.

تغییر برنامه های ایمیل و مرورگر

تغییر برنامه های ایمیل و مرورگر

برنامه/مرورگر پیش فرض ios 14 را تغییر دهید

به عنوان مثال، ممکن است راهی ساده برای انتخاب مشتری/مرورگر ایمیل مورد نظر از تنظیمات > عمومی داشته باشید. علاوه بر این، ممکن است راهی برای تغییر سریع برنامه پیش‌فرض زمانی که برای اولین بار بلافاصله پس از نصب آن را باز می‌کنید، وجود داشته باشد.

هنگامی که یک مرورگر ترجیحی را به عنوان گزینه اصلی تنظیم کردید، با ضربه زدن روی پیوند مرتبط، شما را به آن برنامه هدایت می کند. به عنوان مثال، اگر روی یک هایپرلینک ضربه بزنید، پیوند در کروم باز می شود. به همین ترتیب، برنامه ایمیل شخص ثالث مورد نظر شما همیشه به طور خودکار در طول کارهای مربوط به ایمیل ظاهر می شود.

تنظیم برنامه/مرورگر پیش فرض ios 14

چرا تغییر برنامه پیش‌فرض مرورگر و ایمیل یک پیشنهاد کاملاً سنجیده است؟
به لطف معرفی چندین ویژگی مفید مانند ترجمه داخلی و مجموعه ای از ابزارهای حفظ حریم خصوصی، Safari بسیار پیشرفت کرده و به یک مرورگر وب درجه یک تبدیل شده است. علاوه بر این، این دستگاه نسبت به کروم و فایرفاکس منابع کمتری مصرف می کند و عمر باتری کمتری مصرف می کند.

با این حال، سافاری برخلاف کروم و فایرفاکس، فاقد کتابخانه عظیمی از برنامه‌های افزودنی است. بنابراین، اگر ترجیح می‌دهید از برنامه‌های افزودنی استفاده کنید، ممکن است مرورگر اپل را تا حد امکان پیدا نکنید. حتی در بخش سفارشی سازی، سافاری در مقایسه با همتایان خود امتیاز چندانی کسب نمی کند.

همانطور که برای Apple Mail، یک زبان طراحی ساده با تمام ابزارهای ضروری برای مدیریت ایمیل ها ارائه می شود. با این اوصاف، پیشنهادات شخص ثالث مانند Gmail و Outlook دارای ویژگی های بیشتری هستند و ابزارهای بهتری را ارائه می دهند تا به کاربران امکان کنترل ایمیل ها را بدهند. به همین دلیل است که به نظر می رسد انعطاف پذیری برای ایجاد یک مشتری ایمیل شخص ثالث به عنوان پیش فرض پیشنهاد خوبی باشد.

چه زمانی اپل آزادی کامل را برای تنظیم برنامه های شخص ثالث به عنوان پیش فرض ارائه می دهد؟

بر کسی پوشیده نیست که اپل می خواهد کنترل کاملی بر اکوسیستم داشته باشد. هم موهبت است و هم بلا. به لطف کنترل کامل بر روی اکوسیستم، غول فناوری اطمینان می دهد که سیستم عامل ایمن باقی می ماند و همچنین عملکرد روان را حفظ می کند. با این حال، نقطه ضعف کنترل مطلق بر سیستم عامل این است که کاربران فضای زیادی برای سفارشی سازی ندارند.

اگرچه اپل نشان داده است که اکنون می‌خواهد در مورد سفارشی‌سازی به کاربران آزادی عمل بدهد، اما انتظار نداریم که شرکت مستقر در کوپرتینو آزادی کامل را برای تنظیم برنامه‌های شخص ثالث به عنوان پیش‌فرض ارائه دهد. حداقل در آینده نزدیک.

از زمانی که اپل آخرین نسخه‌های بتای macOS و iOS 14/iPadOS 14 را عرضه کرد، ما ویژگی‌های کاملاً جدیدی را آزمایش می‌کنیم تا بررسی کنیم که چگونه بر تجربه کاربری اکوسیستم اپل تأثیر می‌گذارند. بنابراین، با وبلاگ‌های ما همراه باشید تا درباره ویژگی‌های جدید بیشتر بدانید و همچنین اگر دستگاه شما در طول آزمایش بتا دچار مشکل شد، با ما تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید