وبلاگ

7 روش برای رفع خاکستری شدن وای فای آیفون در iOS 15/14/13

خاکستری شدن وای فای آیفون

آموزش رفع مشکل خاکستری شدن وای فای آیفون

آخرین iOS 15 دارای اشکالات و مشکلات زیادی است که به شما اجازه نمی دهد به اینترنت متصل شوید یا از تلفن خود به درستی استفاده کنید. این وبلاگ همه دلایل احتمالی خاکستری شدن وای فای آیفون در iOS 15 را بررسی می کند. علاوه بر این، در مورد نحوه استفاده از iToolab FixGo برای رفع انواع مشکلات سیستم و سایر مشکلات سیستم عامل بحث خواهیم کرد. علاوه بر این، ما همچنین چند راه حل استاندارد برای حل  مشکل خاکستری شدن وای فای آیفون را با مراحل آسان توضیح خواهیم داد.

قسمت 1. علت خاکستری شدن وای فای آیفون و چگونه آن را برطرف کنیم؟

خاکستری شدن وای فای آیفون

ممکن است دلیلی وجود داشته باشد که وای فای آیفون 7 شما خاکستری شده است. قبل از اینکه علت واقعی را بدانید، باید بدانید که دو سناریو اصلی برای این مشکل وجود دارد، یعنی مشکل سخت افزاری آیفون و باگ های iOS. شما می توانید باگ های سیستم iOS را برطرف کنید، در حالی که تنها مرکز پشتیبانی اپل می تواند به شما در حل مشکل سخت افزاری کمک کند. برای حل مشکل خاکستری بودن وای فای آیفون می توانید یکی از راه حل های زیر را پیاده سازی کنید.

راه حل 1. لطفاً مطمئن شوید که حالت هواپیما خاموش است

ممکن است فکر کنید که این ارزش تلاش برای رفع خطای وای فای خاکستری آیفون 11 را با اطمینان از خاموش بودن حالت هواپیما ندارد. این ویژگی به شما امکان می دهد وای فای و سایر شبکه های تلفن همراه را غیرفعال کنید.

برای اطلاع از روشن یا خاموش بودن حالت هواپیما، انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا مرکز کنترل باز شود. در برخی از تلفن های قدیمی، ممکن است مجبور شوید برای باز کردن مرکز کنترل، انگشت خود را به سمت بالا بکشید. اگر نماد حالت هواپیما فعال نیست، خاموش است. در غیر این صورت، باید روی آن ضربه بزنید تا خاموش شود.

وای فای آیفون iOS 15 را خاکستری کرد

راه حل 2. iOS را به روز کنید (اگر به iOS 15 به روز نمی کنید)

اگر دستگاه خود را به آخرین نسخه iOS به‌روزرسانی نکرده‌اید، ممکن است آیفون شما دچار خطا شود. هر به روز رسانی جدید با یک راه حل موثر برای تمام اشکالات قبلی همراه است. به‌روزرسانی دستگاه خود به نسخه بعدی iOS می‌تواند به شما در رفع خطای خاکستری Wi-Fi آیفون کمک کند.

می‌توانید با رفتن به تنظیمات و باز کردن به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار، دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید. همچنین می توانید دستگاه را با استفاده از iTunes ویرایش کنید. پس از به روز رسانی دستگاه، دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید.

راه حل 3. تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

خاکستری شدن وای فای آیفون

اگر ارتقای iOS به خوبی کار نمی کرد، ممکن است سیستم عامل دستگاه شما یک قسمت معیوب باشد. هر آیفون دارای تنظیمات Wi-Fi است تا به شما امکان دسترسی به اینترنت را بدهد. تنظیمات هنگام دسترسی به اینترنت از طریق شبکه تلفن همراه یا وای فای برای دستگاه مشکل ایجاد می کند. برای رفع خاکستری بودن WiFi iPhone با استفاده از مراحل زیر، باید تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید:

تنظیمات را باز کنید و به تب General بروید.
به پایین بروید و دکمه Reset را پیدا کنید.
وای فای آیفون خاکستری شد
اکنون Reset Network Settings را انتخاب کرده و برای ادامه رمز عبور را وارد کنید.
باید روی Reset Network Settings کلیک کنید.
وای فای آیفون 12 خاکستری شد
راه حل 4. بازنشانی همه تنظیمات
اگر تنظیمات شبکه شما به خوبی کار می کند، باید به دنبال تنظیمات آیفون باشید. وقت آن است که همه تنظیمات را بازنشانی کنید. بازنشانی تنظیمات ممکن است تمام تنظیمات برگزیده، تنظیمات و گذرواژه‌های شما را حذف کند.

تنظیمات را باز کنید و به General > Reset > Reset All Settings بروید.
تب General را باز کنید.
برای ادامه روی دکمه Reset کلیک کنید. اکنون روی Reset All Settings کلیک کنید.

راه حل 5. بازگردانی به تن‎‎ظیمات کارخانه

قبل از اینکه آیفون خود را به حالت کارخانه بازنشانی کنید، باید از تمام فضای ذخیره سازی خود یک نسخه پشتیبان کامل بگیرید. مراحل زیر را برای ریست کردن آیفون خود انجام دهید:

تنظیمات را باز کنید و روی گزینه General ضربه بزنید.
بر روی گزینه Reset که در پایین صفحه عمومی قرار دارد ضربه بزنید.
وای فای آیفون 7 خاکستری شد

راه حل 6. با پشتیبانی اپل تماس بگیرید

شایان ذکر است که گاهی اوقات مشکلات سخت افزاری منجر به مشکلات بسیار پیچیده ای می شود که برای رفع آنها نیاز به خدمات خاصی دارد. بنابراین، همیشه توصیه می شود با نزدیکترین مرکز پشتیبانی اپل تماس بگیرید. کارشناسان پشتیبانی اپل دستگاه شما را زیر نظر خواهند گرفت و راه حل مناسب مربوط به سخت افزار یا نرم افزار را اجرا می کنند.

با کمک این روش ها میتوانید مشکل خاکستری شدن وای فای آیفون را رفع کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید