وبلاگ

نحوه محافظت و تعمیر مک بوک آسیب دیده در آب

مک بوک آسیب دیده در آب

آموزش محافظت و تعمیر مک بوک آسیب دیده در آب

روی مک بوکتان آب ریخته اید؟ نگران نباشید، زیرا شما تنها کسی نیستید که دوست دارید در حین کار با دستگاه خود چیزی بنوشید. مک بوک آسیب دیده در آب اتفاقی رایج تر از آن چیزی است که فکر می کنید. افراد زیادی در سراسر جهان هستند که با این مشکل مواجه می شوند و بدون صرف صدها دلار برای قطعات جدید دستگاه خود را با موفقیت تعمیر می کنند. در این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به برخی از نکات و ترفندها در مورد نحوه تعمیر مک بوک آسیب دیده از آب، مگر اینکه آنقدر شدید باشد که باید با متخصصان مشورت کنید.

در حالی که راه هایی برای احیای مک بوک پرو با آسیب آب وجود دارد که روشن نمی شود، بهتر است در وهله اول از این اتفاق جلوگیری کنید. اقدامات احتیاطی متعددی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ریختن آب و آسیب رساندن به لپ تاپ گرانبهای خود انجام دهید.

مک بوک آسیب دیده در آب

مک بوک آسیب دیده در آب: چه باید کرد؟

در حالی که راه هایی برای احیای مک بوک پرو با آسیب آب وجود دارد که روشن نمی شود، بهتر است در وهله اول از این اتفاق جلوگیری کنید. اقدامات احتیاطی متعددی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ریختن آب و آسیب رساندن به لپ تاپ گرانبهای خود انجام دهید

نوشیدنی خود را بپوشانید

این احتمالاً ساده ترین اقدامات احتیاطی است. اگر می خواهید در حین کار از نوشیدنی لذت ببرید، کافی است نوشیدنی را با یک درب بپوشانید. به این ترتیب، حتی اگر نوشیدنی بیفتد، چیزی بیرون نمی ریزد.

فاصله خود را حفظ کنید

چیزهای کوچکی مانند دور نگه داشتن منابع آب کمی از مک می تواند نجات دهنده بزرگی باشد. پخش شدن کامل آب روی یک سطح صاف کمی طول می کشد و اگر نوشیدنی درست در کنار لپ تاپ خود ننوشید، کمی فاصله به شما زمان می دهد تا لپ تاپ را بگیرید و در مکانی امن قرار دهید. حتی قرار دادن لپ تاپ خود روی چند کتاب یا مجله فضای عمودی مورد نیاز برای محافظت را به آن می دهد.

از چرخ‌دنده‌های محافظ استفاده کنید

پوشش‌های صفحه‌کلید، درب‌های سیلیکونی برای درگاه‌ها، محافظ‌های صفحه نمایش و آستین لپ‌تاپ می‌توانند برای جلوگیری از پخش شدن آب حتی اگر به نوعی روی لپ‌تاپ شما ریخته شود، بسیار مفید هستند. این محافظ ها هر روزنه ای را برای ورود آب بسته نگه می دارند و می توانند از تعمیر گران قیمت مک بوک ایر آسیب آب جلوگیری کنند.

برای شروع، در اینجا سه ​​کار مهم وجود دارد که هنگام تلاش برای نجات مک بوک پرو، مک بوک ایر یا هر مدل مک بوک آسیب دیده در آب، فوراً باید انجام دهید.

تمام وسایل جانبی متصل به مک بوک خود را از برق بکشید

اولین کاری که باید برای محافظت از مک بوک خود در برابر آسیب آب انجام دهید این است که آداپتور برق را در صورتی که متصل است، جدا کنید. هنگام انجام این کار بیشتر محتاط باشید؛ ترجیحاً دستکش لاستیکی و کفش لاستیکی بپوشید. برق و آب بهترین دوستان نیستند!

علاوه بر این، همه دانگل ها/وسایل جانبی مانند ماوس، اسکنر یا چاپگر متصل به دستگاه را از برق بکشید. این کار باید برای جلوگیری از سرایت آسیب به اجزای مهم از جمله بردهای مدار، کانکتورها و باتری انجام شود.

اگر مدل‌های قدیمی‌تری مانند MacBook Pro 15 2009 دارید، می‌توانید باتری آن را بردارید. اگرچه ممکن است روند حذف باتری در نوت بوک های قدیمی مک ساده به نظر برسد، اما باید با احتیاط انجام شود. بنابراین، در صورت نیاز به کمک، از کمک متخصصان غافل نشوید.
توجه داشته باشید که مدل های جدیدتر مک بوک مانند مک بوک پرو 15 اینچی 2015 دارای باتری هایی هستند که داخل چارچوب چسبانده شده اند. بنابراین، نمی‌توانید باتری‌های مدل‌های جدیدتر نوت‌بوک‌های مک را خودتان جدا کنید.

مک بوک را خاموش کنید و آن را برای حداقل 48 ساعت بگذارید

کار دیگری که باید بدون تاخیر انجام دهید این است که مک بوک را خاموش کنید (اگر قبلاً خاموش نشده است) و حداقل 48 ساعت آن را بگذارید. بله، اکیداً توسط متخصصان توصیه می شود، بنابراین مطمئن شوید که دستگاه را قبل از اینکه زمان توصیه شده به پایان برسد روشن نکنید. مک بوک را خاموش کنید

فقط در صورتی که مک بوک شما پاسخ نمی دهد، دکمه پاور را حداقل پنج ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا نوت بوک خاموش شود.

اگر نوت بوک با نگه داشتن دکمه روشن/خاموش خاموش نمی شود، ممکن است صفحه کلید شما از قبل آسیب دیده باشد و نتواند دستور “خاموش کردن اجباری” را در سطح نرم افزار به برد منطقی مک بوک شما ارسال کند. در این صورت باید با روش دیگری لپ تاپ را خاموش کنید.

از دستمال کاغذی یا دستمال کاغذی برای خیس کردن آب موجود روی صفحه کلید، پد لمسی و همچنین صفحه نمایش استفاده کنید. اکنون درب را ببندید تا حسگر خواب سطح سخت افزاری فعال شود. این یک سیگنال از برد منطقی برای قطع برق به درایو SSD صفحه نمایش، CPU و سایر مدارهای پشتیبانی می فرستد. مدتی در حالت خواب کم عمق باقی می ماند و اگر درب آن برای مدت زمان قابل توجهی بسته شود، به حالت خواب عمیق می رود. در حالت خواب عمیق، تمام برق تراشه های حافظه قطع می شود و در نتیجه از RAM، CPU، درایو SSD و صفحه نمایش لپ تاپ شما محافظت می شود.

مک بوک آسیب دیده در آب

 

مک بوک خود را (مدل غیر شبکیه چشم) در یک موقعیت چادری قرار دهید تا آب تخلیه شود

پس از خاموش کردن مک بوک، نوت بوک خود را در حالت چادری قرار دهید تا آب آن تخلیه شود. اما قبل از اینکه لپ تاپ خود را در حالت چادر قرار دهید، یک دقیقه صبر کنید!

به خاطر داشته باشید که روش چادر فقط روی مک بوک ایر قبل از 2018 یا مک بوک پرو قبل از 2013 با صفحه نمایش غیر شبکیه چشم کار می کند. این نوت بوک ها به لطف قاب آلومینیومی جلویی (موجود در مک بوک ایر) یا شیشه محافظ جلو (موجود در مک بوک پرو با یک صفحه نمایش ضد آب هستند.

مک بوک خیس شده در آب

دیدگاهتان را بنویسید