وبلاگ

ویژگی تشخیص تصادف خودرو برای آیفون و اپل واچ به زودی

ویژگی تشخیص تصادف خودرو برای آیفون و اپل واچ

تصور می‌شود که اپل در حال توسعه ویژگی جدیدی برای آیفون و اپل واچ است که می‌تواند تشخیص دهد که آیا تصادف رانندگی کرده‌اید و به‌طور خودکار خدمات اضطراری را برای شما شماره‌گیری می‌کند. امروزه اپل قصد دارد ویژگی  تشخیص تصادف خودرو برای آیفون را توسعه دهد.

به گفته وال استریت ژورنال، ظاهرا این ویژگی برای سال آینده در دسترس است، احتمالاً به عنوان بخشی از iOS 16 و watchOS 9. فراموش نکنید که خدمات خودروی متصل مشابهی وجود دارد – مانند OnStar جنرال موتورز، Starlink سوبارو، و Uconnect فیات کرایسلر. – اگر در یک تصادف اتومبیل بوده اید، می توانید با 911 در ایالات متحده تماس بگیرید. اما هر خودرویی دارای ویژگی های اتصال نیست. برای آن وسایل نقلیه، چیزی شبیه به سیستم آینده اپل می تواند واقعاً برای کاربران آیفون نجات دهد.

شایان ذکر است که از برنامه ایمنی شخصی Google برای تلفن‌های Pixel پیروی می‌کند که دارای قابلیتی برای درخواست کمک در هنگام تشخیص خرابی است.

طبق گزارش‌ها، ویژگی تشخیص تصادف خودرو اپل با اندازه‌گیری جهش فوری در گرانش – یا نیروهای g در ضربه کار می‌کند. وال استریت ژورنال گفت که شرکت مستقر در کوپرتینویی در سال گذشته با جمع آوری داده های ناشناس از کاربران آیفون و اپل واچ این ویژگی را آزمایش کرده است.
صادقانه به نظر می رسد که ویژگی تشخیص سقوط اپل واچ است، اما برای اتومبیل ها. تشخیص سقوط می‌تواند تشخیص دهد که زمین خورده‌اید یا تصادف کرده‌اید و به خدمات اورژانس هشدار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید