وبلاگ

LIDAR چیست و چرا در آیفون 13 پرو وجود دارد؟

Lidra آیفون 13

LIDAR چیست و چرا در آیفون 13 پرو وجود دارد؟

اپل یکی از شرکت‌های فن‌آوری قابل‌توجهی است که از LIDAR – مخفف Light Detection and Ranging – در محصولات خود استفاده می‌کند و آیفون 13 پرو و ​​پرو مکس دومین گوشی از سری گوشی‌هایش هستند که دارای چنین اسکنر جدیدی هستند. اما چرا؟

آیا LIDAR برای Face ID است؟

نه، حسگر LIDAR برای پیشبرد ورود به سیستم اسکن چهره Face ID وجود ندارد، بلکه برای استفاده در برنامه‌های واقعیت افزوده (AR) است.

Apple Face ID چیست و چگونه کار می کند؟

در نهایت، اسکنر LIDAR در سری آیفون 13 پرو و ​​مدل‌های آی‌پد پرو برای افزایش دقت فاصله و اندازه‌گیری ویژگی‌هایی دارد – چیزی که به دلیل دقیق نبودن فقط با استفاده از حسگرهای دوربین به تنهایی مشهور است.

LIDAR چگونه کار می کند؟

LIDAR یک لیزر پالسی است که زمان لازم را – با سرعت نانو ثانیه – برای بازگشت سیگنال به منبع ثبت می کند و به آن امکان می دهد یک مدل سه بعدی با دقتی بیشتر از یک دوربین ساده تولید کند.

LIDAR

به این فکر کنید که خفاش جهان اطراف خود را “می بیند”. آن پالس ها یک تصویر ایجاد می کنند. در مورد آی‌پد پرو و ​​آیفون 123 پرو، تصویر LIDAR بخشی از پازل است که از داده‌های حسگرهای حرکتی و دوربین‌ها برای کمک به دقت استفاده می‌کند.

بهترین ترفندها و برنامه های واقعیت افزوده که در حال حاضر باید امتحان کنید

آیا مانند زمان پرواز است؟

برخی از سیستم‌های دوربین دارای حسگر مشابهی برای زمان پرواز (ToF) هستند تا به اطلاعات عمق کمک کنند. معمولاً اینها با پرتوی عریض‌تر، یک عکس فوری عمومی‌تر می‌گیرند، در حالی که سیستم‌های LIDAR پیشرفته‌تر پرتوهای متعددی را برای دقت بیشتر ارائه می‌دهند.

LIDAR

آیا LIDAR برنامه های ARKit را بهبود می بخشد؟

این ایده است. اپل می‌گوید، هر برنامه ARKit به‌طور خودکار موقعیت‌یابی AR، ضبط حرکت بهبودیافته و انسداد افراد را دریافت می‌کند.

Apple ARKit توضیح داد: هر آنچه که باید در مورد پلتفرم واقعیت افزوده اپل بدانید

اپلیکیشن های اپل چه سودی خواهند داشت؟

همه چیز در مورد دقت است. برای مثال اپلیکیشن Measure را در نظر بگیرید، که می‌تواند مثلاً ارتفاع را با دقت محاسبه کند. قبلاً این امکان وجود نداشت – به هر حال نه دقیقاً. یک نمای خط کش جدید وجود دارد که در یک به روز رسانی در دسترس خواهد بود.توسعه دهندگان می توانند با استفاده از Scene Geometry API جدید، از داده های LIDAR به عنوان بهترین مزیت برنامه خود استفاده کنند. ما مطمئن هستیم که در آینده نمونه های مختلفی در زمینه بازی، علم، تناسب اندام و سایر کاربردها وجود خواهد داشت.

کجا می توانم از سیستم LIDAR اپل استفاده کنم؟

گفته می شود اسکنر LIDAR اپل می تواند اجسام را تا فاصله 5 متری اسکن کند. از آنجایی که لیزر در سطح فوتون کار می کند، می تواند در شب یا روز، در داخل یا خارج کار کند. با این حال، نمی تواند از طریق اجسام “دید” کند – بنابراین باران، افرادی که در حال عبور هستند و غیره می توانند سیستم را گیج کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید