وبلاگ

نحوه حذف کوکی ها را از برنامه سافاری در آیفون و آیپد

حذف کوکی ها را از برنامه سافاری در آیفون و آیپد

آموزش حذف کوکی ها را از برنامه سافاری در آیفون و آیپد

وقتی کوکی‌ها را از Safari در iPhone یا iPad خود حذف می‌کنید، فضای ذخیره‌سازی را آزاد می‌کنید و سرعت عملکرد دستگاهتان را بهبود می‌بخشید. پاک کردن حافظه پنهان و حذف کوکی ها را از برنامه سافاری در آیفون و آیپد  نیز می تواند به حفظ حریم خصوصی آنلاین شما کمک کند! ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه حافظه پنهان و کوکی‌های خود را پاک کنید، به علاوه در صورت تمایل، چگونه کوکی‌ها را برای مرور آینده غیرفعال کنید.

حذف کوکی ها را از برنامه سافاری در آیفون و آیپد

حذف کوکی ها را از برنامه سافاری در آیفون و آیپد

حذف کوکی ها را از برنامه سافاری در آیفون و آیپد

ویژگی های مخفی آیفون خود را کشف کنید

هر روز یک نکته روزانه (با اسکرین شات ها و دستورالعمل های واضح) دریافت کنید تا بتوانید تنها در یک دقیقه در روز بر آیفون خود مسلط شوید.

ایمیل خود را اینجا وارد کنید…
اولین نکته من را ارسال کنید

کوکی ها در آیفون یا آیپد چیست؟

نحوه پاک کردن کش و کوکی ها در iPhone یا iPad
نحوه غیرفعال کردن کوکی ها در آیفون یا آیپد
مطالب مرتبط: نحوه مخفی کردن برنامه ها در آیفون (و نحوه پیدا کردن آنها در آینده)

کوکی ها در آیفون یا آیپد چیست؟

کوکی‌ها قطعاتی از داده‌هایی هستند که توسط وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید در iPhone یا iPad شما (یا هر دستگاه دیگری که در آن در اینترنت مرور می‌کنید) قرار می‌گیرند تا تجربه مرور شما را افزایش دهند. از کمک به شما در حفظ اطلاعات ورود به سیستم گرفته تا ردیابی از چه سایت هایی که معمولاً بازدید می کنید یا به چه مواردی در آمازون علاقه مند هستید، کوکی ها و داده های مرتبط با آن ها می توانند تجربه وب شما را سریع تر، روان تر و شهودی تر کنند. اما پس از مدتی، کوکی ها و داده های ذخیره شده آنها می توانند فضای ذخیره سازی ارزشمندی را در iPhone یا iPad شما اشغال کنند و عملکرد کلی را کاهش دهند. برای یادگیری روش‌های دیگر برای بهبود عملکرد دستگاه‌های Apple خود، در خبرنامه رایگان نکته روز ما ثبت‌نام کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که پاک کردن کوکی‌ها در آیفون شما، لاگین‌های ذخیره شده و سایر اطلاعات وب‌سایت را حذف می‌کند.

نحوه پاک کردن کش در iPhone یا iPad و حذف کوکی ها

اگر می‌خواهید با حذف کوکی‌ها و پاک کردن حافظه پنهان، فضای ذخیره‌سازی آیفون خود را آزاد کنید، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

برنامه تنظیمات را باز کنید.

به پایین اسکرول کنید و روی Safari ضربه بزنید.

روی Safari ضربه بزنید

روی Clear History and Website Data ضربه بزنید.

یک پنجره تایید ظاهر می شود.
روی Clear History and Data ضربه بزنید.

حذف کوکی ها را تأیید کنید
و بس! به یاد داشته باشید که پس از حذف کوکی ها در iPhone یا iPad خود، از هر حسابی که به آن وارد شده اید، خارج خواهید شد.

نحوه غیرفعال کردن کوکی ها در آیفون یا آیپد

همچنین در صورت تمایل می توانید کوکی ها را در iPhone یا iPad به طور دائم غیرفعال کنید. به خاطر داشته باشید که این امر ممکن است از عملکرد صحیح وب سایت ها جلوگیری کند. یک جایگزین خوب برای غیرفعال کردن دائمی کوکی ها در iPhone یا iPad، اگر می خواهید از جمع شدن کوکی ها جلوگیری کنید، این است که مرور خصوصی را از داخل مرورگر سافاری خود روشن کنید. اما اگر می‌خواهید تمام مجموعه کوکی‌ها را غیرفعال کنید، به این صورت است:

برنامه تنظیمات را باز کنید.

به پایین اسکرول کنید و روی Safari ضربه بزنید.

روی Safari ضربه بزنید

برای فعال کردن این ویژگی، روی کلید Block All Cookies ضربه بزنید. هنگامی که این ویژگی فعال شود، کلید سبز رنگ خواهد بود.

مسدود کردن همه کوکی ها

اکنون می‌دانید چرا کوکی‌ها اهمیت دارند و چگونه می‌توانید فضای ذخیره‌سازی را با حذف داده‌های کوکی و حافظه پنهان پاک کنید!

در یک دقیقه در روز بر iPhone خود مسلط شوید: اینجا ثبت نام کنید تا نکته رایگان روز ما را مستقیماً در صندوق ورودی خود تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید