وبلاگ

پیش نمایش به روز رسانی نرم‌افزار مناسب افراد معلول توسط اپل

نرم‌افزار مناسب افراد معلول

به روز رسانی نرم افزار مناسب افراد معلول در اپل

سرویس جدید SignTime برای اتصال مشتریان اپل استور و پشتیبانی اپل با مترجم زبان اشاره درخواستی از پنجشنبه، 20 مه نرم‌افزار مناسب افراد معلول راه اندازی شد.

مشتریانی که از فروشگاه های اپل در ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه بازدید می کنند، می توانند از SignTime برای دسترسی از راه دور به مترجم زبان اشاره استفاده کنند.
CUPERTINO، کالیفرنیا اپل امروز ویژگی های نرم افزاری قدرتمندی را معرفی کرد که برای افراد دارای ناتوانی های حرکتی، بینایی، شنوایی و شناختی طراحی شده است. این فناوری‌های نسل بعدی باور اپل را به نمایش می‌گذارند که دسترسی یک حق انسانی است و تاریخ طولانی این شرکت را در ارائه ویژگی‌های پیشرو در صنعت که محصولات اپل را برای همه کاربران قابل سفارشی‌سازی می‌کند، پیش می‌برد.

اواخر امسال، با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری در تمامی سیستم‌عامل‌های اپل، افرادی که دارای تفاوت‌های اندام هستند، می‌توانند با استفاده از AssistiveTouch به اپل واچ پیمایش کنند. iPad از سخت افزار ردیابی چشم شخص ثالث برای کنترل آسان تر پشتیبانی می کند. و برای جوامع نابینا و کم بینا، صفحه‌خوان VoiceOver پیشرو در صنعت اپل با استفاده از هوشمندی روی دستگاه برای کاوش اشیاء درون تصاویر هوشمندتر می‌شود. برای حمایت از تنوع عصبی، اپل صداهای پس‌زمینه جدیدی را برای کمک به به حداقل رساندن حواس‌پرتی‌ها معرفی می‌کند، و برای کسانی که ناشنوا یا کم شنوا هستند، Made for iPhone (MFi) به زودی از سمعک‌های دو جهته جدید پشتیبانی می‌کند.
اپل همچنین در روز پنجشنبه، 20 می، سرویس جدیدی به نام SignTime راه اندازی می کند. این به مشتریان امکان می‌دهد با استفاده از زبان اشاره آمریکایی (ASL) در ایالات متحده، زبان اشاره بریتانیایی (BSL) در بریتانیا یا زبان اشاره فرانسوی (LSF) در فرانسه، مستقیماً در مرورگرهای وب خود، با AppleCare و مراقبت از مشتری خرده‌فروشی ارتباط برقرار کنند.

مشتریانی که از مکان‌های فروشگاه اپل بازدید می‌کنند نیز می‌توانند از SignTime برای دسترسی از راه دور به مترجم زبان اشاره بدون رزرو از قبل استفاده کنند. SignTime در ابتدا در ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه راه اندازی خواهد شد و برنامه هایی برای گسترش به کشورهای دیگر در آینده وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر، به apple.com/contact مراجعه کنید.

سارا هرلینگر، مدیر ارشد سیاست دسترسی جهانی و ابتکارات اپل، گفت: در اپل، مدت‌هاست که احساس می‌کنیم بهترین فناوری جهان باید به نیازهای همه پاسخ دهد، و تیم‌های ما بی‌وقفه برای ایجاد دسترسی به هر چیزی که می‌سازیم کار می‌کنند. با این ویژگی‌های جدید، ما مرزهای نوآوری را با فناوری‌های نسل بعدی که سرگرمی و عملکرد فناوری اپل را برای افراد بیشتری به ارمغان می‌آورد، در پیش می‌گیریم – و نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا آنها را با کاربران خود به اشتراک بگذاریم.»

AssistiveTouch برای اپل واچ در نرم‌افزار مناسب افراد معلول

برای پشتیبانی از کاربران با تحرک محدود، اپل در حال معرفی یک ویژگی دسترسی انقلابی جدید برای اپل واچ است. AssistiveTouch for watchOS به کاربرانی که در اندام بالایی بدن تفاوت دارند اجازه می دهد تا از مزایای اپل واچ بدون نیاز به لمس نمایشگر یا کنترل ها لذت ببرند. اپل واچ با استفاده از حسگرهای حرکتی داخلی مانند ژیروسکوپ و شتاب‌سنج، همراه با حسگر اپتیکال ضربان قلب و یادگیری ماشینی روی دستگاه، می‌تواند تفاوت‌های ظریف در حرکت ماهیچه‌ها و فعالیت تاندون‌ها را تشخیص دهد که به کاربران امکان می‌دهد مکان‌نما را روی نمایشگر از طریق یک نشانگر حرکت دهند. یک سری حرکات دست، مانند نیشگون گرفتن یا فشردن.

AssistiveTouch در اپل واچ به مشتریانی که دارای تفاوت اندام هستند این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر به تماس‌های دریافتی پاسخ دهند، نشانگر حرکت روی صفحه را کنترل کنند و به مرکز اعلان، مرکز کنترل و موارد دیگر دسترسی داشته باشند.
AssistiveTouch به کاربرانی که در اندام فوقانی بدن تفاوت دارند اجازه می دهد تا از مزایای اپل واچ بدون نیاز به لمس نمایشگر یا کنترل ها لذت ببرند.

پشتیبانی از ردیابی چشم برای iPad

iPadOS از دستگاه‌های ردیابی چشم شخص ثالث پشتیبانی می‌کند و این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که iPad را فقط با استفاده از چشمان خود کنترل کنند. اواخر امسال، دستگاه‌های MFi سازگار مکان‌هایی را که فرد روی صفحه به آن نگاه می‌کند، ردیابی می‌کنند و نشانگر برای دنبال کردن نگاه فرد حرکت می‌کند، در حالی که تماس چشمی گسترده عملی مانند ضربه زدن را انجام می‌دهد.

تصاویر را با VoiceOver کاوش کنید

اپل ویژگی‌های جدیدی را برای VoiceOver، یک صفحه‌خوان پیشرو در صنعت برای جوامع نابینا و کم بینا، معرفی می‌کند. با تکیه بر به‌روزرسانی‌های اخیر که توضیحات تصویر را به VoiceOver آورده است، کاربران اکنون می‌توانند جزئیات بیشتری درباره افراد، متن، داده‌های جدول و سایر اشیاء درون تصاویر کاوش کنند. کاربران می‌توانند عکس یک رسید را مانند جدول هدایت کنند: با ردیف و ستون، با سرصفحه‌های جدول. VoiceOver همچنین می‌تواند موقعیت یک فرد را همراه با سایر اشیاء درون تصاویر توصیف کند – بنابراین افراد می‌توانند خاطرات را با جزئیات زنده کنند، و با Markup، کاربران می‌توانند توضیحات تصویر خود را برای شخصی‌سازی عکس‌های خانوادگی اضافه کنند.
ویژگی جدید Image Explorer در VoiceOver در iPhone 12 Pro نمایش داده می شود.
با VoiceOver، کاربران می‌توانند جزئیات بیشتری در مورد یک تصویر با توضیحاتی مانند «نمایه سمت راست چهره یک فرد با موهای قهوه‌ای مجعد خندان» کاوش کنند.

نرم‌افزار مناسب افراد معلول

نرم‌افزار مناسب افراد معلول

نرم‌افزار مناسب افراد معلول

اپل در به روز رسانی قابل توجه برنامه دستگاه های شنوایی MFi، پشتیبانی از سمعک های دو جهته جدید را اضافه می کند. میکروفون‌های موجود در این سمعک‌های جدید، افراد ناشنوا یا کم شنوا را قادر می‌سازد برای داشتن مکالمات هندزفری تلفنی و FaceTime. مدل های نسل بعدی شرکای MFi اواخر امسال در دسترس خواهند بود.
اپل همچنین پشتیبانی از تشخیص ادیوگرام ها – نمودارهایی که نتایج آزمایش شنوایی را نشان می دهد – به Headphone Accommodations ارائه می کند. کاربران می توانند به سرعت صدای خود را با آخرین نتایج تست شنوایی وارد شده از کاغذ یا PDF ادیوگرام سفارشی کنند. Headphone Accommodations صداهای ملایم را تقویت می کند و فرکانس های خاصی را متناسب با شنوایی کاربر تنظیم می کند.

نمودار شنوایی گرافی که در Headphone Accommodations در iPhone 12 Pro نمایش داده می شود.
Headphone Accommodations شنوایی‌گرام‌های وارد شده از یک کاغذ یا PDF را تشخیص می‌دهد و نتایج را در نمودار نمایش می‌دهد.

صداهای پس زمینه

صداهای روزمره می توانند حواس پرتی، ناراحت کننده یا طاقت فرسا باشند و در حمایت از تنوع عصبی، اپل صداهای پس زمینه جدیدی را معرفی می کند تا به حداقل رساندن حواس پرتی و کمک به تمرکز، آرامش یا استراحت کاربران کمک کند. صدای متعادل، روشن یا تاریک، و همچنین صداهای اقیانوس، باران یا جریان به طور مداوم در پس‌زمینه پخش می‌شود تا نویزهای محیطی یا خارجی ناخواسته را پنهان کند، و صداها در صداهای صوتی و سیستمی دیگر ترکیب می‌شوند یا در زیر صداهای دیگر پخش می‌شوند.
ویژگی صداهای پس زمینه در آیفون 12 پرو نمایش داده می شود.
گزینه های مختلف صدای پس زمینه در آیفون 12 پرو نمایش داده می شود.
ویژگی صداهای پس زمینه در آیفون 12 پرو نمایش داده می شود.
صداهای پس‌زمینه، مانند صداهای اقیانوس، باران و جریان، به به حداقل رساندن حواس‌پرتی کمک می‌کنند و به کاربران کمک می‌کنند تمرکز کنند، آرام بمانند یا استراحت کنند.
گزینه های مختلف صدای پس زمینه در آیفون 12 پرو نمایش داده می شود.
صداهای پس‌زمینه، مانند صداهای اقیانوس، باران و جریان، به به حداقل رساندن حواس‌پرتی کمک می‌کنند و به کاربران کمک می‌کنند تمرکز کنند، آرام بمانند یا استراحت کنند.

ویژگی های اضافی که در اواخر امسال ارائه می شوند عبارتند از:
Sound Actions for Switch Control دکمه‌ها و سوئیچ‌های فیزیکی را با صداهای دهان – مانند صدای کلیک، پاپ یا “ee” – برای کاربرانی که صحبت نمی‌کنند و تحرک محدودی دارند، جایگزین می‌کند.

تنظیمات صفحه نمایش و اندازه متن را می توان در هر برنامه برای کاربرانی که کوررنگی یا سایر چالش های بینایی دارند سفارشی کرد تا صفحه نمایش را راحت تر ببیند. کاربران می توانند این تنظیمات را بر اساس برنامه به برنامه برای همه برنامه های پشتیبانی شده سفارشی کنند.

در جشن روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل همچنین ویژگی‌ها، جلسات، مجموعه‌های سرپرستی شده و موارد دیگر را راه‌اندازی می‌کند:

این هفته در Apple Fitness+، مربی و ورزشکار تطبیقی ​​برنده جوایز، امیر اکباتانی در مورد تعهد اپل به ایجاد Fitness+ تا حد امکان در دسترس و فراگیر صحبت می کند. Fitness+ دارای تمریناتی است که همه را دعوت می کند، از مربیانی که از زبان اشاره در هر تمرین برای گفتن «Welcome» یا «Great job!» استفاده می کنند، تا قسمت های «Time to Walk» که به «Time to Walk or Push» برای تمرین با ویلچر در Apple Watch تغییر می کند. و همه ویدیوها دارای زیرنویس هستند. Fitness+ همچنین شامل یک مربی است که تغییرات را در هر تمرین نشان می دهد، بنابراین کاربران در همه سطوح می توانند به آن بپیوندند.
Fitness+ در iPhone 12 Pro نمایش داده می شود.

زیرنویس هر تمرین یکی از راه‌هایی است که اپل برای همه کاربران Fitness+ را فراگیر کرده و از آن استقبال می‌کند.
Shortcuts for Accessibility Gallery میانبرهای مفید سیری را برای ردیابی داروها و پشتیبانی از روال‌های روزمره ارائه می‌کند، و میانبر جدید دستیار دسترسی به افراد کمک می‌کند تا ویژگی‌ها و منابع داخلی اپل را برای شخصی‌سازی آنها کشف کنند.

امروز در اپل جلسات زنده و مجازی به زبان های ASL و BSL در طول روز در 20 مه ارائه می دهد که اصول اولیه آیفون و آی پد را برای افراد دارای معلولیت آموزش می دهد. در برخی مناطق، Today at Apple تا 30 مه افزایش دسترسی به جلسات دسترس‌پذیری را در فروشگاه‌ها ارائه می‌دهد.
در اپ استور، مشتریان می‌توانند داستان‌هایی درباره لوسی ادواردز، یک تأثیرگذار در TikTok که نابینا است و برنامه‌های قابل دسترس مورد علاقه‌اش را به اشتراک می‌گذارد، بخوانند. برنامه روز FiLMiC Pro که یکی از در دسترس ترین برنامه های ویدیویی برای فیلمسازان نابینا و کم بینا است. و موارد دیگر در مجموعه جدید Express Yourself Your Way.

برنامه Apple TV مجموعه شخصیت‌های سد شکن خود را که نمایش واقعی ناتوانی را روی صفحه و پشت دوربین جشن می‌گیرد، مورد توجه قرار می‌دهد. این برنامه دارای سرپرستی مهمان از سازندگان و هنرمندانی مانند بازیگران «بهترین تابستان همیشه» است، که فیلم‌ها و نمایش‌های مورد علاقه‌شان را در یک تجربه تحریریه طراحی شده توسط هنرمند آمریکایی پاپ آپ و فولک شهری، تنسی لاولس، که به‌خاطر تصاویر پر جنب و جوش و داستان‌سرایی‌های رنگارنگش معروف است، به اشتراک می‌گذارند. از دریچه کور رنگی اش گفت.

Apple Books توصیه‌های خواندنی از نویسنده و فعال حقوق معلولیت جودیت هیومن را به همراه سایر مجموعه‌های موضوعی اضافه می‌کند.
Apple Maps راهنماهای جدیدی از دانشگاه Gallaudet، دانشگاه برتر جهان برای دانش‌آموزان ناشنوا، کم‌شنوا و ناشنوا ارائه می‌کند، که به ارتباط کاربران با کسب‌وکارها و سازمان‌هایی کمک می‌کند که برای جامعه ناشنوایان ارزش قائل هستند، آنها را در آغوش می‌گیرند و اولویت‌بندی می‌کنند. بدین شکل نرم‌افزار مناسب افراد معلول کارایی مناسبی ایفا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید